Rýma a kašel - dítě nesmí do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  10.05.18 20:07
Rýma a kašel - dítě nesmí do školky?

Dobrý den, prosím Vás o radu, protože nevím, jestli věci nevidím zkresleně, resp. nevím, jak to chodí. Syn má rýmu a kašel (hleny). Chodí do soukromé školky a dnes mi paní učitelka volala, ať si pro syna přijdu, že má opravdu dost kašel. Rýmu zelenou nemá, teplotu také ne. Je veselý, hraje si a není na něm kromě občasné nudle a zakašlání (za odpoledne 2×), nic vidět. Paní učitelka má ve třídě svoje vlastní dítě. Já musím pracovat, mám firmu a i pro syna je lepší, když je ve školce a lítá po venku s dětmi. Nicméně paní učitelka mi řekla, že pokud chci svoje dítě dát zítra do školky, mám si přinést potvrzení od lékaře, že syn může do kolektivu. Pediatrička má ale od 8h ráno, školka přijímá děti do 8:30 a navíc je tam vždy fronta už od půl 8 a čekárna plná nemocných dětí. Bojím se, aby tam opravdu něco nechytil. Také po Vás ve školce chtějí potvrzení? Paní učitelka ho po mě chtěla i v případě molusek - že je syn může navštěvovat kolektiv. Je to také u Vás běžná praxe? Vrací Vám učitelky také děti s rýmou a kašlem? Měla bych být se synem doma? Děkuji za Vaše názory a omlouvám se za anonymitu, jedná se o mého syna. Martina

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Reakce:

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 10.05.18 20:11

No řekla bych, že má právo to chtít. Vem si to z druhé strany, jak by ses tvářila, kdyby od takového dítěte chytil něco tvůj syn a tys s ním musela být doma?? ¨
A pokud je to soukromá, tak se ani nedivím. Kryje sama sebe. MY ve školce měli takové maminky, že se ptaly, jako jestli může to či ono dítě do školky, když viděly, že kašle a nebo má nudli u nosu.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 10.05.18 20:14

Záleží, co mají ve školce v podmínkách. Děti chodily do školky s průhlednou slabou rýmou a lehkým kašlem běžně a nikdo nic neřešil. Ve stejném stavu byla většina dětí. Jakmile byl kašel silný a rýma zelená, byly samozřejmě doma. Osobně bych se zkusila domluvit, aby to v pátek ještě zvládli a přes víkend to buď doladíte a nebo přinesete potvrzení od lékařky.

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 10.05.18 20:16

Tak takové matky jako jste vy miluju… :roll:
Dávají do školky děti nemocné, některé ještě mají tu drzost říct učitelce, že berou léky a že měli ráno teplotu…a my co tam dáváme pouze zdravé děti, tak jsou věčně doma nemocné, kvůli takovým, jako jste vy… :roll: :cert:

Anonymní  10.05.18 20:17
@P4ja píše:
No řekla bych, že má právo to chtít. Vem si to z druhé strany, jak by ses tvářila, kdyby od takového dítěte chytil něco tvůj syn a tys s ním musela být doma?? ¨
A pokud je to soukromá, tak se ani nedivím. Kryje sama sebe. MY ve školce měli takové maminky, že se ptaly, jako jestli může to či ono dítě do školky, když viděly, že kašle a nebo má nudli u nosu.

Já jsem dříve, když byl syn miminko, také hodně řešila rýmu a kašel…vlastně všechno. Ale nyní je v kolektivu a samozřejmě už něco chytil od ostatních dětí. Neřeším rýmu nebo kašel. Vadilo by mi, kdyby přišlo dítě do školky s teplotou. V době kojení, kdy kvůli rýmě syn nemohl spát a pít jsem samozřejmě řešila i tu rýmu a ptala jsem se i návštěv, zda jsou ok.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 10.05.18 20:18

Miluji, když rodiče přivedou do školky dítě s nudlí a kašlem a pak to chytne moje dítě, se kterým (kupodivu) pak musím být doma. :mrgreen: Jo, také bych chtěla potvrzení.

nozu
Extra třída :D 11281 příspěvků 10.05.18 20:18

@TerezkaaKubik promiň, ale dítě, které se párkrát za den vysmrká a dvakrát za odpoledne zakašle není z mého pohledu nemocné! :roll: ono je potřeba trošku rozlišovat takovéto „problémy“ a dítě pod léky…

medunka23
Kelišová 6688 příspěvků 10.05.18 20:19

Tak určitě to mají ve školním řádu, takže ano, vrátit ti ho může. Starší chodí do státní a zatím jsem si nevšimla, že by nekoho vrátili, ale je pravda, že v zimě tam pokaslavaji a posmrkavaji všichni, ale je to při přechodu ze zimy do tepla.

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 10.05.18 20:19

@nozu Kašle, kašle…má rýmu, má…tak má v sobě nějaký bavil a ten šíří dál v kolektivu :roll:

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 10.05.18 20:20

@cverunka přesně :palec: na přes držku takové matky… :roll:

Anonymní  10.05.18 20:21
@TerezkaaKubik píše:
Tak takové matky jako jste vy miluju… :roll:
Dávají do školky děti nemocné, některé ještě mají tu drzost říct učitelce, že berou léky a že měli ráno teplotu…a my co tam dáváme pouze zdravé děti, tak jsou věčně doma nemocné, kvůli takovým, jako jste vy… :roll: :cert:

OMG, manžel je lékař a nikdy bychom neposlali dítě do školky nemocné, například s teplotou nebo léky. Ale rýma a kašel? To je otázka, na kterou se tu ptám…Podle mě, pokud by měly být všechny děti s rýmou a kašlem doma s rodiči, půl národa by nepracovala. Prosím neosočujte mě z něčeho takového, když mě neznáte… :?

medunka23
Kelišová 6688 příspěvků 10.05.18 20:22
@TerezkaaKubik píše:
@nozu Kašle, kašle…má rýmu, má…tak má v sobě nějaký bavil a ten šíří dál v kolektivu :roll:

nemusí mít bacil, dcera je alergická a je prostě období, kdy smrka a kašle a je naprosto zdravá.

sloninka
Ukecaná baba ;) 1955 příspěvků 10.05.18 20:24

Zakl. píše, že kašel má s hleny. tak to asi takové nenakažlivé onemocnění nebude.
A molusky jsou vysoce infekční.

P4ja
Závislačka 4541 příspěvků 10.05.18 20:24
@Anonymní píše:
OMG, manžel je lékař a nikdy bychom neposlali dítě do školky nemocné, například s teplotou nebo léky. Ale rýma a kašel? To je otázka, na kterou se tu ptám…Podle mě, pokud by měly být všechny děti s rýmou a kašlem doma s rodiči, půl národa by nepracovala. Prosím neosočujte mě z něčeho takového, když mě neznáte… :?

Tak to ber tak, že se učitelka chrání proti hysterkám, které tam budou dělat peklo, když uvidí, že tam nějaké dítě posmrkává.

V soukromé školce se opravdu nedivím, když bude dítě nemocné, tak s ním musí zůstat doma. A coo vím, tak ve většině školek za nemoc školné nevrací.

TerezkaaKubik
Ukecaná baba ;) 1451 příspěvků 10.05.18 20:24
@Anonymní píše:
OMG, manžel je lékař a nikdy bychom neposlali dítě do školky nemocné, například s teplotou nebo léky. Ale rýma a kašel? To je otázka, na kterou se tu ptám…Podle mě, pokud by měly být všechny děti s rýmou a kašlem doma s rodiči, půl národa by nepracovala. Prosím neosočujte mě z něčeho takového, když mě neznáte… :?
@Anonymní píše:

Nepotřebuji vás znát, ale udivují mě takové názory, ještě ke všemu, když je váš muž lékař…tak by měl vědět, že šíří bavil. Jasně, půlka národa musí být s dítětem doma, kvůli takovým jako jste vy…ani se školce nedivím :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Učíte za peníze kouřit děti! Youtuber Kovy griluje Boučka a spol. kvůli reklamě na IQOS

Mezinárodní filmový festival ve Varech nebyl letos jen ve znamení filmu a... číst dále >

Utajená veselka Hrdličky a Plíškové: Luxus, středomořská krmě a odložená svatební cesta!

Sportovní komentátor Michal Hrdlička (29) se řítí na hodně šťastné vlně. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Sára Saudková: Dědeček Jan je pro mé děti něco jako paní Columbová

Žila s fotografem Janem Saudkem, dnes vychovává čtyři děti s jeho synem... číst dále >

Reklama