Další mimi s rizikem?

21.8.15 19:42

Další mimi s rizikem?

Zdravím všechny, moc bych si přála čtyři děti. Mám dvě. Bohužel jsme se s manželem tak pěkně našli, že se naše krevní skupiny nesnášejí a tudíž vzniká u mých plodů Rh inkompabilita. Starší syn byl v pořádku a po porodu mi píchli anti Dglobulin, bohužel druhé těhotenství bylo, jako kdyby mi jej nikdy nepíchli a byla to hrůza a děs…synek je naštěstí v pořádku, ale žádná sláva to první rok nebyla. Proč těhotenství nebylo v pořádku nikdo neví. Transfuzi jsem nedostala a vědomě nepotratila…Přála bych si ale více dětí. MuDra říká raději ne!!! Jaká je pravděpodobnost, že anti D zase „selže“??? Je to na pytel. Nechci riskovat zdraví miminka, ale moc bych si přála víc dětiček :srdce:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20901
21.8.15 19:45

@brusinka.brusinka Jaká rizika přináší těhotenství pro tebe nebo pro děti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
21.8.15 19:50

A musíš je mít s manželem? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
21.8.15 19:53

Nepokoušej osud, máš dvě zdravé děti. Pokud je to problém, neriskovala bych. To, co ty si přeješ je jedna věc, ale člověk v životě nikdy nemá všechno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
21.8.15 20:04

Konzultovala bych s vice doktory a pokud nedoporuci, neriskovala bych. Holt clovek nemuze mit vzdycky vsecko, co by si pral a dve zdrave deti jsou pro spoustu lidi nedostizny sen. Ja byla pro prvni tehotenstvi ochotna udelat cokoliv, ale po porodu uz citim, ze je mou zodpovednosti snazit se tomu prvimu tvoreckovi zajistit zdravou mamu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 20:16
@Loll píše:
A musíš je mít s manželem? :mrgreen:

Mužů s Rh- je málo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48489
21.8.15 20:25

Tak pokud by po dalsich detech opravdu hodne moc touzila a doktori byli jednoznacne proti, pokud by jim to nebylo proti srsti, da se jit do darovanych spermii, je to anonymni a lze volit i RH faktor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
21.8.15 20:27

Ahoj mám totez co ty, jsem po druhe tehotna a zadne potize nemam..nevidim duvod proc bys nemohla mit dalsi dite, miminko to neohrozi muzes poze potratit protoze tve telo si proti plodu vytvori protilatky a zabije ho..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 20:32

@katule9 Potratit nebo porodit mrtvé dítě třeba ve 28tt…„Jenom“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
21.8.15 20:36
@katule9 píše:
Ahoj mám totez co ty, jsem po druhe tehotna a zadne potize nemam..nevidim duvod proc bys nemohla mit dalsi dite, miminko to neohrozi muzes poze potratit protoze tve telo si proti plodu vytvori protilatky a zabije ho..

Bohužel tohle není pravda, pokud se už u druhého těhu objevila Rh inkompatibilita, riziko u dalšího těhu je velmi velké!!! Protilátky matky ničí červené krvinky plodu. Tohle je pak nutné po porodu řešit výměnnou transfuzí u dítěte, pokud ho matka vůbec donosí. Také jsem Rh neg., naštěstí manžel je také rh neg., takže u nás nikdy nic nehrozilo, ale u tazatelky evidentně došlo k selhání anti -d protilátky, která se po porudu aplikuje, nyní už nově i v těhotenství. To se asi stát může… určitě bych to konzultovala s více lékaři, event. s hematologem, ale jak jsou jednou protilátky vytvořené a snimi i buňky, které si imunizaci „pamatují“, je to věc trvalá a tělo matky se s každým dalším těhu a setkáním s rh pozitivní krví plodu o to rychleji brání.. taaké mě napadla možnost darování spermie rh ng. dárce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1252
21.8.15 20:37

Ahojky, my ted cekame druhe u prvniho zadny problem nebyl, ted mam pozitivni protilatky v krvi a to jsem rh+ :-( kazdopadne neuvazovali jste o darci spermatu? Pokud by na to manzel pristoupil tedy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
21.8.15 20:42

@Urtica-dioica ve 28tt potrat uz opravdu nehrozi, telo plod zabije mnohem drive do prvniho trimestru

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2300
21.8.15 20:47

Zakaldatelka ale moc podrobne nepopisuje jake mela potize v tehu a jake nasledne miminko. Me ani po prvnim tehu ANTI nepichaly zjistuji nejprve kr. skupinu ditete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 20:58

@katule9 To není pravda. Máme Rh - v rodině. Tetě díky tomu zemřelo dítě ned po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
110
21.8.15 21:15

Anti D se píchá po porodu rh neg. matkám, pokud se jim narodilo rh poz. dítě. Vám ho nepíchli (protože stejně jako já) jste měla rh neg. dítě, jinak by museli. A v současné době je změna - už se anti D píchá ve 28. týdnu těhu VŠEM rh neg. matkám preventivně a je jedno co má za skupinu partner (páč ten je vždy nejistý) a zda jsou pozitivní protilátky. Já třeba při 3. těhu teď tohle odmítla, jsem rh neg., manžel taky (je fakt otcem dítěte) tak prostě imunizace nehrozí :-) a nechci do sebe nechat píchat něco co fakt určitě nepotřebuju… paní to píše dost jasně je rh neg., manžel rh poz. - tohle prostě nejde dohromady, evidentně je mi jasné, že i obě její děti jsou po tatínkovi rh poz., proto dostala po první porodu anti D, která bohužel nezabrala, takže komplikace ve 2. thu prostě nastaly. Jsem zdravotní sestra z gyn. - por. odd a rh inkompatibilita bylo moje hodně oblíbené téma na seminářích :-)

@Urtica-dioica píše:
@katule9 To není pravda. Máme Rh - v rodině. Tetě díky tomu zemřelo dítě ned po porodu.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama