Odtok plodovky po amnioncetéze

21.8.15 11:16

odtok plodovky po amnionceteze

Ahoj holky chtela bych se zeptat jestli nekdo nema zkusenot, stim co ted prozivam ja.
Pravidelne chodim na UT tam pak zjistili ze mam malo plodovky nekolikrat se me ptali jesttli mi neodtyka ja sem nic nepoznamenala. Po te zjistili ze nas prcek ma neco z ledvinkama poslali nas na genetiku a pak na zakrok amniocentezu tam mi meli odebrat vodu ale neodebrali naopak mi vodu naplnili a po zakroku asi 15 min mi na to odetekla tak me hospitalizovali na rizikovym. Ten zakrok sem podstoupila ve 23+2 lezim tu uz pres 14 dni a voda mi stale odtyka ale hodne male mnozstvi mate prosim nekdo zkusenost co bylo jestli je mozny mimi udrzet a jit domu? Predem dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

21.8.15 11:28

Pokud ti stále odtéká plodovka, tak bych moc nepočítala s tím, že tě pustí domů (možná až kdybys to doklepala do 38TT s tím, že teď už můžeš porodit kdykoliv). A ani bych to být tebou nechtěla. Pokud ti odtýká plodová voda, tak to znamená, že jsi, i kdyby jen minimálně, otevřená a dítko je ohroženo infekcemi a bůhví čím ještě, takže bych ležela v nemocnici, ani se odtud nehla a doufala, že to ještě pár týdnů zvládnete ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2570
21.8.15 11:34

A urcite rikali, ze odteka? Neztraci se? Kdyz ma dite problem s ledvinami, tak muze ubyvat plodovka kvuli tomu, ze ji dite pije, ale kdyz nefungují dobre ledviny, tak ji zase nevylucuje v takovem mnozstvi. Co rikaji doktori? Ledviny nebo ledvina pracuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
21.8.15 11:41

@Cipisek94 domu dle me urcite ne s tim co pises a osobne bych radsi lezela v nemocnici i když sama moc dobře vim jaky to je - u obou tehu jsem tam mesic a pul lezela abych predcasne neporodila :? na jednu stranu jsem moc chtěla domu ale na druhou jsem byla klidnejsi ze kdyby cokoliv tak ze hnedka vse osefuju vedle na sale ;)

• Citovat
  • Upravit
21.8.15 12:00

@Janina81 Ledvinky jsoi v poradku jedna merila 5cm druha 10cm ale gungiji v poradku. Doktori mi nerekli jen vime ze mam vodu ale malo. A prcek ji vlastne pije a zaroven vycura pry coz je dobre

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:06

@Mar__tanka1983 Ani nepocitam ze me pusti domu, chtela bych je to hrozny lezet tak dlouho v nemocni. Vubec nic tu snama nedelaj jen cely den lezim a davaj nam magnesium. Nastesti zadnou infkeci nemame a malinka je v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:09

Mela z Vas nekdo cisarsky rez? Rodila v nemocni u Apolinare?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47683
21.8.15 12:37

@Cipisek94 domů půjdeš až porodíš. Musí hlídat tu vodu, záleží jak moc málo jí je ale jestli stále odtéká tak do termínu asi nevydržíš. určitě to chtějí udržet alespon do 30tt ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
21.8.15 12:45

@Cipisek94 domu Tě nepustí, ale jo, mimčo můžeš udržet.. pokud ho kontrolují, tak je velká šance, že to bude ok. Ohledně ledvin - z toho si nic nedělej, max potom budete chodit na nefrologii.. ale pokud má aspoň jednu v pořádku, tak je to dobrý :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:46

@Markéta80 Pry mi uz odteka od 21tt ale jsem nic nepoznamenala. Az po te amniocenteze a a zitra uz budu 26tt tak uvidime.Tobe v tehu take odtykala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 12:48

@martina.se Ahoj myslis ze bych to udrzela i doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
21.8.15 12:57
@Cipisek94 píše:
@martina.se Ahoj myslis ze bych to udrzela i doma?

tam nejsi pod kontrolou.. kdyby se něco podělalo, rozhoduje i pár minut :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1281
21.8.15 13:05

@Cipisek94 ahoj, předně posílám moc a moc síly a držím palečky, aby jsi vydržela 2v1 co nejdál. V časopise Miminko jsem četla o paní, která měla maličkatou dírku v plodovém obalu a voda jí tudy po maličkatých troškách ubývala (to, že mívala vlhké kalhoty přisuzovala tomu, že je měchýř třetím těhotenstvím zmožen a neplní řádně svojí fukci). Hospitalizovali jí v nemocnici a asi 14 dní musela jen ležet se zvýšeným zadečkem. Měla štěstí a voda jí přestala odtékat a za měsíc jí začala přibývat, tak jí po 2 měsících pustili domů. Určitě nechvátej, já být tebou, tak jsem v nemocnici a jak ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.8.15 13:09

@Ytagom Ahoj moc dekuji..Nekdo mi rika ze obaly se mohou zacelit, ale dnes mi doktorka rekla ze to neni mozny. Byla bych moc rada kdy by se zacelili a byko vse ok ja i mala mohli sme jit domu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6428
21.8.15 13:18

@Cipisek94 Ležela jsem na pokoji s maminkou, které odtekla voda v 15tém týdnu :?
Byla v nemocnici cca 3měsíce a nechápu, že tak riskovali a nechali miminko tak dlouho „na suchu“ Pak jí naplánovali císaře, myslím to bylo v 28týdnu a miminko žilo jen hodinu :,( Nemělo vyvinuté plíce, srdce…
Prosim tě, nepodceňuj to, že máš problémy s tou plodovou vodou. Hlavně klidový režim a držím pěsti ať je vše ok :* :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama