Daň na manželku - mateřská

29
14.1.21 14:22

Daň na manželku mateřská

Zdravím, chci se zeptat, chci uplatnit Daň na manželku. Manželka pobírala mateřskou ale do těch 68 000 se vlezeme. Co mám donést za papíry moji účetní? Volali jsme od manželky do práce a ta řekla že máme udělat čestné prohlášení o příjmech. To mám vypsat měsíce a napsat k nim částku
kolik manželka pobirala a její podpis? A už nic víc nepotřebuji? Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6603
14.1.21 14:29

Když jsem brala mateřskou, tak jsem dávala potvrzení z OSSZ o výši příjmu. Čestné prohlášení stačí jen v případě že nebyl žádný příjem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10753
14.1.21 14:30

Manželka napíše čestné prohlášení, že nepřesáhla tento příjem. Jen pozor, u dávek jako je mateřská, se nepočítá, za jaké to je období, ale kdy to bylo vyplaceno. Takže když např. v lednu 2020 přišla peněžitá pomoc v mateřství za prosinec 2019, tak se to počítá do příjmu v roce 2020 (u mzdy je to naopak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
14.1.21 14:41

Pokud nepřekročila castku 68 tisic, Tak staci čestné prohlaseni. Nic jineho dokladat nemusi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3893
14.1.21 14:42

A materska se pocita a rodicak uz ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
289
14.1.21 14:44

Já bych se řídila tím, jak to chce mzdovka. Pokud chce prohlášení, tak bych jen napsala, že mé příjmy nepresahly 68 0000 Kč. Pokud jim to nebude při vyúčtování stačit, sama si pak řekne. Jinak souhlas se @zrcadlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.1.21 14:45

Napsala jsem si sama doma akorat cestne prohlášení. Najdes i vzor na netu. Nic vic nikdo nechtěl, ani k tomu rozepisovat kazdej mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3199
14.1.21 14:51

A ještě budou chtít kopii oddacího listu. tedy pokud už jsi nedával.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1317
14.1.21 15:12

Zapocitava se i dovolena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3768
14.1.21 15:41

Mateřská a rodičák se do toho stejně nepočítá ne? Takže prostě jen napíše „čestně prohlašuji, že nemám žádný jiný příjem kromě mateřské/rodičáku“.. Taky jsem to teď manželovi psala do práce, jsem na RD. Stačilo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52004
14.1.21 15:45

Mateřská se počítá, stejně jako, když někdo čerpá dovolenou mezi MD a RD.
Jinak já prostě napsala čestné prohlášení, že mé příjmy nepřesáhly 68 000 a sbohem, stačilo to. Měla jsem tam nějaké příjmy z dohody, ale prostě nepřesáhlo, nic jsem nerozepisovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17244
14.1.21 15:46
@Lainaire8 píše:
Mateřská a rodičák se do toho stejně nepočítá ne? Takže prostě jen napíše „čestně prohlašuji, že nemám žádný jiný příjem kromě mateřské/rodičáku“.. Taky jsem to teď manželovi psala do práce, jsem na RD. Stačilo to.

Mateřská ano. A ještě je to v hrubém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6140
14.1.21 15:47
@Lainaire8 píše:
Mateřská a rodičák se do toho stejně nepočítá ne? Takže prostě jen napíše „čestně prohlašuji, že nemám žádný jiný příjem kromě mateřské/rodičáku“.. Taky jsem to teď manželovi psala do práce, jsem na RD. Stačilo to.

Mateřská se do toho právě počítá.
Napíše jen čestné prohlášení, že nepřesáhla za rok 2020 příjem 68tis. Ale jak někdo psal, tak v případě mateřské se počítá kdy peníze přijdou na fyzicky účet, ne za jaký jsou období jako třeba u mzdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
14.1.21 17:28
@Bubla Bůčková píše:
Mateřská ano. A ještě je to v hrubém.

Počítá se to co přišlo na účet ne? To už je v hrubém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
14.1.21 17:29
@dana.dv píše:
Zapocitava se i dovolena

Dovolenou jsme vyplatit nechtěli protože by právě přesáhla ten limit 68 000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat