Stačí jedno potvrzení o zaplacených úrocích?

163
9.1.21 21:20

Stačí jedno potvrzení o zaplacených úrocích?

Dobrý den. Potřebovala bych poradit. Já a přítel (nejsme manželé) jsme si spolu vzali hypotéku (50:50). Nemovitost je v katastru nemovitostí rovněž psaná na nás oba rovným dílem (50:50). Já jsem psaná v hypotečním úvěru jako žadatel a přítel jako spolužadatel, ale přišlo nám pouze jedno potvrzení o zaplacených úrocích, které je psané na mě. Chtěli bychom si v daňovém přiznání uplatnit oba odečtení úroků z úvěru, oba rovným dílem, což lze, to jsem si ověřila. A nyní k otázce. Stačí nám jako příloha toto jedno potvrzení, které je psané na mě a je v souhrnné výši nebo musíme mít každý své, tedy s poloviční částkou a na své jméno? Potvrzení mám v elektronické podobě, takže není problém ho vytisknout 2X,
abychom ho každý do svého daňového přiznání mohli přiložit (papírové už banka neposkytuje, takže se toto považuje za originál). Předem děkuji za radu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63
9.1.21 21:28

Ano lze to takto nakopírovat 2× a uplatnit 50/50. Pokud uplatňujete první rok, tak musíte přiložit i kopii celé hypoteční smlouvy a tam uvidí že jste spoluvlastníci, takže problém v tom že na potvrzení je tvé jméno není a nevadí to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24268
9.1.21 21:33

@Danilan Oni nejsou manzele.

@gechitka To je takovy problem, aby pozadal jeden a az mu to v breznu/dubnu vrati, tak pulku poslal druhemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
9.1.21 21:34
@Danilan píše:
Ano lze to takto nakopírovat 2× a uplatnit 50/50. Pokud uplatňujete první rok, tak musíte přiložit i kopii celé hypoteční smlouvy a tam uvidí že jste manželé, tudíž spoluvlastníci, takže problém v tom že na potvrzení je tvé jméno, nevadí.

Jenže my právě nejsme manželé, ale spoluvlastníci ano, jsme vedeni oba jako vlastníci v katastru nemovitostí a zároveň oba jako účastníci (já žadatel a spolužadatel) ve smlouvě o hypotečním úvěru. Díky moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6908
9.1.21 21:37
@Svistice píše:
@Danilan Oni nejsou manzele.@gechitka To je takovy problem, aby pozadal jeden a az mu to v breznu/dubnu vrati, tak pulku poslal druhemu?

Treba ani jeden nemaji na to prijmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
9.1.21 21:39
@Svistice píše:
@Danilan Oni nejsou manzele.@gechitka To je takovy problem, aby pozadal jeden a az mu to v breznu/dubnu vrati, tak pulku poslal druhemu?

Ne samozřejmě, že to problém není. Popravdě mě ani toto řešení nenapadlo. Ale já budu doplácet na daních (pronajímám byt a proto si musím podávat daňové přiznání sama), zatímco přítel ne (je zaměstnancem bez dalších příjmů kromě ze zaměstnání, takže zaměstnavatel za něj udělá roční zúčtování daně).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
9.1.21 21:40

@gechitka pardon, pak jsem to už opravila. Že smlouvy o úvěru jim bude jasné že jste spoluzadatele… Takže v pohodě. Smlouvu dokladate první rok, pak další roky jen potvrzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
9.1.21 21:43
@gechitka píše:
Ne samozřejmě, že to problém není. Popravdě mě ani toto řešení nenapadlo. Ale já budu doplácet na daních (pronajímám byt a proto si musím podávat daňové přiznání sama), zatímco přítel ne (je zaměstnancem bez dalších příjmů kromě ze zaměstnání, takže zaměstnavatel za něj udělá roční zúčtování daně).

Radši si propoctete komu se to vyplatí lépe. Ne vždy půl na půl je výhodné. Vraka může být větší u jednoho z vás…to chce ale propočíst, záleží na mnoho faktorech..můžete buď na portálu epo, pokud daním trošku rozumíte, nebo na netu jsou kalkulačky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
9.1.21 21:46
@Danilan píše:
Radši si propoctete komu se to vyplatí lépe. Ne vždy půl na půl je výhodné. Vraka může být větší u jednoho z vás…to chce ale propočíst, záleží na mnoho faktorech..můžete buď na portálu epo, pokud daním trošku rozumíte, nebo na netu jsou kalkulačky…

Mockrát děkuji. Zkusím si to načíst a porovnám kalkulačky se všemi variantami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat