Daně 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 25.02.17 12:43
daně 2017

Ahojky, potřebuji poradit :) snažím se vyplnit si dańové přiznání sama, mám jeden papír od zaměstnavatele a druhý DPP. Vyplňuje se něco v oddílu 2 - řadek 32 - úhrn povinněho pojistného? v minulém přiznání to nemám, i když za mě zaměstnavatel pojistné odváděl. tak jestli to tam mám nebo nemám napsat. tím se pak zvýší dílčí základ daně (sice nic jiného se nězmění, ale at to mam vporadku). diky za radu

Reakce:

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 25.02.17 13:05

Pokud máš klasický pracovní poměr, DDP nad 10000,– nebo DPČ, pak se pojistné uvádět musí. Základ daně je vypočítán jako součet hrubé mzdy a pojistného, takže ř. 32 musí být vyplněn.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1540 příspěvků 25.02.17 13:28

@Hanula1212 jsem si to taky myslela, jen nechapu, proc to teda ucetni loni nevyplnila. no nic… dekuji :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.17 16:08
vedlejsi cinoost v podnikani

Ahojte mooc Vás prosím o radu, jsem zaměstnaná ale mám vedlejší činnost a podnikám, ale v cervnu jsem otěhotněla a pozastavila jsem si činnost v podnikání. Takže výdělek je z podnikání cca pod 5 000 Kč, takže danové přiznání mi dělali v praci.. Muj dotaz zní jak mam ted postupovat na finančáku když nemusím danové přiznaní dokladat. Máte někdo podobnou zkušenost? nechci mit pak nějake potíže že jsem nedodala kolik jsem vydelala a podobně. Minule mi to vše dělala jedna učetní měla sem mnohem vyšší výdělek ale vím že pokud vydělek je pod 5000KC Nemusi se přiznavat. Moc děkuji snad sem to napsala nějak srozumitelne :D

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 05.03.17 16:17

Pokud jsi zaměstnaná a máš vedlejší příjmy do 6000 za rok, nejsi povinna podávat přiznání. Na FÚ je lepší napsat čestné prohlášení, že za rok 2016 nemáš povinnost podávat DP. Ještě upozorňuji, že se jedná o PŘÍJMY do 6000, nikoli příjmy po odpočtu výdajů! Přehledy na socku a zdravku podat musíš i tak.

Domule 123
Nováček 5 příspěvků 05.03.17 16:22

Moc děkuji za rychlou odpověd :) a na tu socialku a zdravku to mam dolozit jak kdyz mi to vše delali v zamestani? Omlouvam na toto jsem pako a moc tomu nerozumim :)

Hanula1212
Kelišová 5105 příspěvků 05.03.17 16:24

V zaměstnání zúčtovali pouze příjmy ze zaměstnání. Do přehledů se uvedou příjmy a výdaje z podnikání, klasicky tak, jak kdyby bylo přiznání podané. Akorát se tam zaškrtne, že nepodáváš přiznání

cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 07.03.17 17:18

Ahoj všem, potřebovala bych radu prosím :-) když manžel nahlásil děti v práci, a má tak každý měsíc daňové zvýhodnění na děti, píše se to nějak do toho formuláře? jsem z toho jelen…:-( když tam děti a daňové zvýhodnění na vyživované děti nevyplním, vychází nám nedoplatek přes 20tis, ale když to vyplním, rázem by nám měli vracet 5tisíc… děkuji moc za každou radu :-)

Ornwen
Závislačka 4529 příspěvků 07.03.17 18:04

@cecil7 znovu je tam napises. Kdyz je tam nedas, tak bys to, co manzel dostal s výplatou prave musela vracet

cecil7
Zasloužilá kecalka 903 příspěvků 07.03.17 18:20
@Ornwen píše:
@cecil7 znovu je tam napises. Kdyz je tam nedas, tak bys to, co manzel dostal s výplatou prave musela vracet

ahaaa :-) bezva! :-) moc děkuji za radu :-)

kachn
Nováček 3 příspěvky 21.04.17 17:01

Ahoj chtela sem se zeptat jestli uz nekdo bral dane na deti

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Novinky z Pákistánu: Tereza si ve vazbě našla kamarádku a chybí jí vepřové maso

Češka Tereza H., která je obviněna z pašování devíti kilogramů heroinu, v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >