Daně a životko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 08.03.17 17:20
daně a životko

Ahoj,

letos si podávám daně sama, poprvé a chtěla jsem se zeptat, když mám životko, ale bylo pod 12 tisíc, komkrétně něco kolem10 tisíc za rok, podává se to do daní, někdo mi tříkal, že pod 12 tisíc se to nemá dávat do daní a snižovat si tím základ daně, já tomu moc nerozumím, vždy mi to dělala učetní z práce, ted ne, tak nevím, daně jsme už podala, budu muset dělat opravu?

díky

Reakce:

barbor09
Povídálka 16 příspěvků 08.03.17 18:17

To o čem píšeš se týká penzijního připojištění. Životko si můžeš uplatnit v jakékoliv výši, ale maximálně do 12.000,–Kč. Pokud jsi to tam nedala, můžeš podat opravné a životko si tam uplatnit. Sníží ti základ daně a mohl by ti vzniknout vyšší přeplatek pro vrácení nebo nižší daň.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Takhle ne, šéfová! Nástupci Pohlreicha jsou spíše bezradní profesionální požitkáři

Televize Prima v pondělí odstartovala kuchařskou show Ano, šéfová!, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mýty o alkoholismu: závislý patří do léčebny a poznáte ho na první pohled

Češi patří mezi největší pijáky alkoholu nejen v Evropě, ale i ve světě.... číst dále >

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >