Daně a životko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ahhotep
Kecalka 356 příspěvků 08.03.17 17:20
daně a životko

Ahoj,

letos si podávám daně sama, poprvé a chtěla jsem se zeptat, když mám životko, ale bylo pod 12 tisíc, komkrétně něco kolem10 tisíc za rok, podává se to do daní, někdo mi tříkal, že pod 12 tisíc se to nemá dávat do daní a snižovat si tím základ daně, já tomu moc nerozumím, vždy mi to dělala učetní z práce, ted ne, tak nevím, daně jsme už podala, budu muset dělat opravu?

díky

Reakce:
barbor09
Povídálka 16 příspěvků 08.03.17 18:17

To o čem píšeš se týká penzijního připojištění. Životko si můžeš uplatnit v jakékoliv výši, ale maximálně do 12.000,–Kč. Pokud jsi to tam nedala, můžeš podat opravné a životko si tam uplatnit. Sníží ti základ daně a mohl by ti vzniknout vyšší přeplatek pro vrácení nebo nižší daň.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Doják dne: Hollywoodský herec Steve Buscemi se rozloučil s láskou svého života

Miloval ji z celého srdce dlouhých třicet let. Teď musel hollywoodský herec... číst dále >

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >