Reklama

Daně a životko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ahhotep
Kecalka 333 příspěvků 08.03.17 17:20
daně a životko

Ahoj,

letos si podávám daně sama, poprvé a chtěla jsem se zeptat, když mám životko, ale bylo pod 12 tisíc, komkrétně něco kolem10 tisíc za rok, podává se to do daní, někdo mi tříkal, že pod 12 tisíc se to nemá dávat do daní a snižovat si tím základ daně, já tomu moc nerozumím, vždy mi to dělala učetní z práce, ted ne, tak nevím, daně jsme už podala, budu muset dělat opravu?

díky

Reklama

Reakce:

barbor09
Povídálka 16 příspěvků 08.03.17 18:17

To o čem píšeš se týká penzijního připojištění. Životko si můžeš uplatnit v jakékoliv výši, ale maximálně do 12.000,–Kč. Pokud jsi to tam nedala, můžeš podat opravné a životko si tam uplatnit. Sníží ti základ daně a mohl by ti vzniknout vyšší přeplatek pro vrácení nebo nižší daň.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejzrůdnější vražedkyně Česka? Fikáčková drtila kojencům hlavy, nesnášela jejich křik

Do historie české kriminalistiky se zapsala řada vrahů. Někteří byli nebývale... číst dále >

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama