Reklama

Dohoda o PP a daňové přiznání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Peta1981
Povídálka 27 příspěvků 07.03.17 19:50
Dohoda o PP a daňové přiznání

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli by mě někdo poradil. Zaměstnala jsem maminku na Dohodu o provedení prace.Je to do 10 000kč měsíčně maminka je v důchodu. Tedy namá nárok na slevu na dani, tedy bych za ní neměla odvádět žádnou daň. Pouze by mě měla podepsat prohlášení poplatníka, takové to růžové lejstro. Chtěla jsem se zeptat, toto lejstro se podává s daňovým přiznáním? nebo musím takto zaměstnance někde hlásit? nerada bych něco zanedbala. děkuji :lol:

Reklama

Reakce:

histep
Závislačka 3072 příspěvků 07.03.17 20:52

Nemusis hlasit nikde nic, ani nic nikam nepodavas. Ruzove prohlaseni jen archivujes s ostatnimi mzdovymi doklady.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 20:55

@histep Očividně tušíš - musí se někde v tomhle případě člověk hlásit (registrovat) jako zaměstnavatel? A musí být v tom případě podnikatel, nebo mohu někoho na DPP zaměstnat i jako soukromá osoba?

Hanula1212
Kelišová 5017 příspěvků 07.03.17 21:01

No v každém případě se registrovat jako plátce k dani z příjmů FO ze závislé činnosti na FÚ a po skončení roku podat vyúčtování! I když bude nulové. Co se týká Kooperativy a povinného pojištění na to panují 2 názory zda registrovat a platit nebo u DPP ne.

histep
Závislačka 3072 příspěvků 07.03.17 21:05

Zakonik prace rika, ze zamtelem muze byt fyzicka osoba bez dalsi specifikace, takze nevidim duvod, proc ne?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:12

@Hanula1212 Díky.

Hanula1212
Kelišová 5017 příspěvků 07.03.17 21:14

@j.a.n.i1 to bylo spíš pro @Peta1981. Odpověď @histep že se nemusí nikde registrovat a nic podávat je chybná.

histep
Závislačka 3072 příspěvků 07.03.17 21:18
@Hanula1212 píše:
@j.a.n.i1 to bylo spíš pro @Peta1981. Odpověď @histep že se nemusí nikde registrovat a nic podávat je chybná.

Zakladatelka se ptala, zda nekam podava ruzove prohlaseni a zda nekde registruje zamestnance. Na obe otazky je odpoved NE. Odpovidala jsem na polozene otazky. :*

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:19

@Hanula1212 Já si to přebrala jako odpověď pro mě :-) myslím tu od tebe. A ještě tedy přidám jednu, v tom vyučtování uvádím i jmenovitě ty zaměstnance, nebo jen, že za „firmu“ je na odvodech na daň 0?

Peta1981
Povídálka 27 příspěvků 07.03.17 21:29

A tedy zaměstnanec to přiznání někde podává když je důchodce a nemá nárok na slevu? Přeci si nemohu od základu daně jen tak odečíst třeba 120 000,–kč aby to někde bylo dokladováno. A ještě se Vás zeptam. Může soba která pracuje na Dohodu o PP, která je v důchodu pracovat u více zaměstavatelů, tedy aby to růžové prohlášení podepsala třeba u dvouch zaměstnavatelů?

Hanula1212
Kelišová 5017 příspěvků 07.03.17 21:30

@histep já právě tu tvoji odpověď pochopila tak, že nemusí vůbec nikde nic.
@j.a.n.i1 Vyúčtování bude nulové, jen bude vyplněná tabulka na první straně s počtem zaměstnanců a příloha počet zaměstnanců. Pokud teda nezaměstnáš nerezidenty. :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62453 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 21:33

@Peta1981 Máš v tom bordel ;-)

• pokud by neměla nárok na slevu, tak bys za ni tu daň odváděla… nárok na slevu tedy normálně má a právě v tom prohlášení podepisuje, že ji chce uplatňovat
  • u více zaměstnavatelů pracovat může, ale podepsané to smí mít současně pouze v jednom, v tom druhém ji budou odvádět 15% daň
  • pokud bude mít tu DPP do 10 tis. měsíčně, tak na konci roku nemusí podávat DP, ale může a pak ji část nebo třeba celou zaplacenou daň vrátí, záleží jak dlouho by v tom roce pracovala a kolik si vydělala

histep
Závislačka 3072 příspěvků 07.03.17 21:41

@Peta1981 Pokud budes mit tech duchodcu na DPP nekolik, tak si klidne od sveho zakladu dane odectes 120k za kazdeho, bez jakechkoliv odvodu a jmenoviteho hlaseni. Jeste muzes mit na DPP treba nejakou maminku na RD, ktera jeste diky tomu muze dostat danovy bonus, ale to uz je o vetsi administrative a jednodussi je, kdyz si ta maminka slevu na dite uplatni sama az v ramci sveho rocniho danoveho priznani.

histep
Závislačka 3072 příspěvků 07.03.17 21:45
@Hanula1212 píše:
@histep já právě tu tvoji odpověď pochopila tak, že nemusí vůbec nikde nic.

Asi prilis vagni odpoved na telefonu, nechtelo se mi vypisovat. Pardon.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama