Daně za rok 2018

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DenisaSvecova
Kecalka 139 příspěvků 11.02.19 05:15
Daně za rok 2018

Ahoj lidi

Poradí mi někdo prosím jak na daňové přiznání za rok 2018? V těchto papírech se absolutně nechytám a jelikož jsem minulý rok měla pracovní úraz, jsem letos povinna vyplňit si daňové přiznání sama a odnést na finančák.
:zed: :zed:

Reakce:
Pupa94
Zasloužilá kecalka 640 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 05:36

Zkus na internetu EPO. Jsou tak všechny formuláře online, akorát opíšeš čísla z papíru do pc. Vše to samo vypočítá. Případně upozorní na chyby.

Titty
Echt Kelišová 8199 příspěvků 11.02.19 06:51

Pokud jsi byla jen zaměstnaná, je to tento formulář :

https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces

a formulář Daň z příjmů fyzických osob pro poplatníky mající pouze příjmy ze závislé činnosti…

Příspěvek upraven 11.02.19 v 09:52

Titty
Echt Kelišová 8199 příspěvků 11.02.19 06:53

@DenisaSvecova ale nějak nevím, jak to souvisí s pracovním úrazem, že ti v práci nechtějí udělat roční zúčtování? :think:

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 11.02.19 07:15

Ja dostala vypis v praci a donesla na financak,tam mi podle toho normalne zuctovani vyplnili :palec:

DenisaSvecova
Kecalka 139 příspěvků 11.02.19 07:44
@DenisaSvecova píše:
Ahoj lidiPoradí mi někdo prosím jak na daňové přiznání za rok 2018? V těchto papírech se absolutně nechytám a jelikož jsem minulý rok měla pracovní úraz, jsem letos povinna vyplňit si daňové přiznání sama a odnést na finančák. :zed: :zed:

No bohužel to takhle v našem podniku chodí. Akorát mi přišel dopis potvrzení o příjmech a včera z pojišťovny. No zkusím to odnést na finanční úřad, zahrát blbou a snad mi to ochotně vyplní :lol: :think: :nevim:

Muminek2019
Stálice 83 příspěvků 11.02.19 07:52

@DenisaSvecova ja tam normalne dosla,rekla ze jsem to v praci dostala takhle a poprosila je o vyplneni.cim driv pujdes tim lip,nez zacne naval :palec:

DenisaSvecova
Kecalka 139 příspěvků 11.02.19 07:55

No udělám si na to volno :lol:

Hanula1212
Kelišová 5323 příspěvků 11.02.19 08:22

POkud jsi dostala náhradu výdělku za pracovní úraz, pak ti ani mzdovka nesmí provést roční zúčtování a jsi povinna si podat danové přiznání. Náhradu mzdy jen přičteš k příjmům z práce a daň přičteš k sraženým zálohám na daň z potvrzení z práce.

Titty
Echt Kelišová 8199 příspěvků 11.02.19 08:50
@Hanula1212 píše:
POkud jsi dostala náhradu výdělku za pracovní úraz, pak ti ani mzdovka nesmí provést roční zúčtování a jsi povinna si podat danové přiznání. Náhradu mzdy jen přičteš k příjmům z práce a daň přičteš k sraženým zálohám na daň z potvrzení z práce.

Aha, tak jsem zase o něco chytřejší. :palec: :)

Hanula1212
Kelišová 5323 příspěvků 11.02.19 09:03

@Titty jen pro doplnění. Ona je ta náhrada totiž zdaněna zálohovou daní, tím pádem dochází k souběhu příjmů zdaněných zálohovou daní a taky zálohovka bez podepsaného prohlášení a proto je povinnost podat přiznání.

Titty
Echt Kelišová 8199 příspěvků 11.02.19 09:49

@Hanula1212 aha, to dává smysl. Díky! :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.19 16:29

Dobry den,musi se vypisovat vlastnik uctu? V napovede jsem nasla jen u zahranicnicho uctu,ci v jine smene. Tak to asi neni potreba ze?

Hanula1212
Kelišová 5323 příspěvků 13.02.19 17:38
@Anonymní píše:
Dobry den,musi se vypisovat vlastnik uctu? V napovede jsem nasla jen u zahranicnicho uctu,ci v jine smene. Tak to asi neni potreba ze?

FÚ si ověřuje uvedené účty v bankách. Pokud si posíláš peníze na cizí účet, je lepší tam vlastníka napsat. Vyhneš se tak zbytečnému dotazu, jestli chceš peníze opravdu poslat na ten cizí účet a nespletla ses např. v čísle účtu.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >