Daně za rok 2019

76
9.4.20 21:50

Daně za rok 2019

Zdravím maminky chci se zeptat chlap čeká na daně, nevíte jak to teď je když je podání prodloužené, jestli i tak se bude vyplácet teď v dubnu? Vrátili už někomu daně?
Kamarádka říkala že je má už na účtě, ale ta je tak prolhana že ji to věřit nemůžu 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

562
9.4.20 21:54

Ahoj, ja už daně měla ve výplatě v březnu, takže záleží :-). Mi je počítala účetní a chlap si nechával na FÚ a a přišly mu včera. :-). Ale každý to má jinak, ségra ještě čeká. Takže jak budou tak budou.

Příspěvek upraven 09.04.20 v 22:08

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2267
9.4.20 22:06

Já ještě nepodala přiznání, takže si počkám ještě dlouho, ale myslím, že na lhůtě do 60 dnů po odevzdání se nic nezměnilo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2206
9.4.20 22:10

Podávala sem si sama na FÚ v únoru, paní mi říkala, ať počítám koncem dubna ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3926
10.4.20 05:07

@Bony12 a chlap si nechaval delat dane v praci nebo si sam podaval priznani, pripadne kdy sis jej podaval. Bez toho se vratek na dani nedocka. Jinak pokud si da sam priznani az nekdy v cervnu, tak je bude mit o prazdninach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
10.4.20 07:53
@welovefashion píše:
Já ještě nepodala přiznání, takže si počkám ještě dlouho, ale myslím, že na lhůtě do 60 dnů po odevzdání se nic nezměnilo ;)

lhůta je 30 dnů od podání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
10.4.20 07:56

@Bony12 podání není prodloužené. Termín byl 1.4. Jen zrušili sankce za pozdní podání. Pokud podal přiznání do 1.4., musí být z účtu FÚ odesláno nejpozději 3.5. Pokud podal po 1.4. pak do 30 dnů od podání. Pokud mu roční zúčtování provádí zaměstnavatel, pak nejpozději v březnové výplatě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
76
10.4.20 12:54

Daňové přiznání mu nedělal zaměstnavatel ale známého účetní a podané to bylo na konci února.
Děkuji za odpovědi. Tak budeme čekat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5929
10.4.20 15:54

Podávala jsem si přiznání koncem ledna, do teď peníze nepřišly :woman_shrugging_tone2:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 11:38

Uz mate nekdo dane-ale kdo si podaval sam…???

• Nahlásit
  • Citovat
3400
15.4.20 11:43
@Caitlyn píše:
Podávala jsem si přiznání koncem ledna, do teď peníze nepřišly :woman_shrugging_tone2:

To je celkem jedno kdy podate. Lhůta se počítá všem až od 1.4. Nebo 30dnu od data při pozdějším podání po 1.4. A ono paradoxně dřívější podání vás spíše paradoxně posune na konec lhůty. Protože přiznání chodí hodně a rozdělí se podle kanceláří a pak to paní roznese a každému tu jeho kupu hodí na kupu co už tam má z předchozího dne. Takže pokud vás nezpracoval nikdo do doby než došla nová kupa je nad vámi kupa že začátku února, konce února, začátku března, konce března, protože na srovnávání podle dat nemá nikdo čas. Prostě do 30 dnů to musí být a jedno jak kdo podal. V tom systém není. A pokud ano, tak je to čistě individuální věc té které pracovnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3400
15.4.20 11:46
@Anonymní píše:
Uz mate nekdo dane-ale kdo si podaval sam…???

Teď nevím jestli zde, ale už psala paní, že Praha západ už došla včera tuším?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.4.20 11:50
@Barusak78 píše:
Teď nevím jestli zde, ale už psala paní, že Praha západ už došla včera tuším?

aha, tak to jsem asi prehledla..a pani si podavala sama ano? ja totiz stale nic, trosku jsem doufala ze dnes uz i 15. tak uz by to melo zacit chodit :-(

• Nahlásit
  • Citovat
6167
15.4.20 12:11
@Anonymní píše:
aha, tak to jsem asi prehledla..a pani si podavala sama ano? ja totiz stale nic, trosku jsem doufala ze dnes uz i 15. tak uz by to melo zacit chodit :-(

Ale ono to už začalo chodit. Jen někomu přijde 15. někomu 30.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.4.20 14:15

Dobrý den. Můžete mi prosím někdo poradit? V roce 2019 jsem pracovala do pátého května, pak jsem zkolabovala a od té doby jsem v pracovní neschopnosti. Pracuji na 70% pracovní úvazek,10 dní v měsíci 12.hodinové směny. Mám 17.letou dceru, která dosud studuje na střední škole. Mám nárok na vrácení daní? Zatím mi žádné vráceny nebyly. Děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama