Podání daní při mateřské

Anonymní
1.4.20 21:17

Podání daní při mateřské

Hezký den :) chtěla bych se zeptat, smlouvu jsem měla do 31.11.2019,od ledna jsem na mateřské dovolené, podá za mě bývalý zaměstnavatel daně nebo to musím sama? Případně může mi někdo poradit jak postupovat, ještě nikdy jsem to nepodavala. Ano vím že je pozdě, ale dříve jsem vůbec na tohle neměla pomyšlení protože jsem byla v nemocnici. Předem děkuji za pomoc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1627
1.4.20 21:36

O roční zúčtování daně bys musela požádat zaměstnavatele do 15.2.2020. Což teď už nestihneš. Požádej ho o potvrzení o zdanitelných příjmech a podej si daňové přiznání na finanční úřad sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
1.4.20 21:46
@Livlin píše:
O roční zúčtování daně bys musela požádat zaměstnavatele do 15.2.2020. Což teď už nestihneš. Požádej ho o potvrzení o zdanitelných příjmech a podej si daňové přiznání na finanční úřad sama.

Na druhou stranu s tím vůbec nemusí spěchat, pokud neměla jiné příjmy, tak povinnost podávat DP nemá, takže na to má 3 roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.4.20 22:07
@j.a.n.i1 píše:
Na druhou stranu s tím vůbec nemusí spěchat, pokud neměla jiné příjmy, tak povinnost podávat DP nemá, takže na to má 3 roky.

Předtím jsem ještě pracovala v jiné práci, a od září 2019 do ledna 2020 jsem měla nemocenskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
2.4.20 07:05
@Jefrson píše:
Předtím jsem ještě pracovala v jiné práci, a od září 2019 do ledna 2020 jsem měla nemocenskou.
Tak budeš potřebovat ještě potvrzení o příjmech z té první práce.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 17:35

Ahoj, chtěla bych se zeptat kdo ví, jak to je když jsem v roce 2019 pracovala do května, a od 1.6 nástup na MD
Nebyla jsem na PN.
Teď mám už rodičák.
To by mi mělo být vráceno vše co mi bylo sraženo na daních? Výplata hrubá kolem 21 tis. Díky za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
4.4.20 18:03

Ano, mělo. Pokud jsi požádala o provedení ročního zúčtování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.4.20 18:08
Ano, podepisovala jsem růžový papir. A kolik to tak může celkem být?
@Hanula1212 píše:
Ano, mělo. Pokud jsi požádala o provedení ročního zúčtování.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1627
4.4.20 21:30

Růžový papír sice mohl být žádostí o roční zúčtování nebo mohl být také prohlášením poplatníka na rok 2020. Každopádně roční zúčtování by ti asi udělali s březnovou výplatou a to už vydržíš, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 10:51

Vydržím :lol: jen bych si to chtěla pohlídat, aby mi to udělali správně v práci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
5.4.20 10:53

@denuska84 A proc sis tedy nepodala DP, když zamestnavateli neveris?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.4.20 19:42

Vůbec nevím jak se to vyřizuje, takže jsem musela u zaměstnavatele. Kamarádky mi řekly, ať si to raději pohlídám. Tak se ptám jak to je, a pochopitelně se i bojím ze ztráty z špatného výpočtu. A ještě jsem nevěřila že co jsem odvedla na daních, tak se vše vrací.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71428
5.4.20 20:07

@denuska84 A jak chceš něco kontrolovat, když pro to nejsi ochotná cokoliv udělat :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
5.4.20 20:24

@denuska84 sečti si hrubou mzdu, pojistné a sraženou zálohu z výplatních pásek a můžeš si vypracovat jakoby daňové přiznání. Tak si můžeš zkontrolovat správnost. Bez konkrétních částek ti to tady nikdo nespočítá přesně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama