Daně a DPP

165
30.3.20 10:38

Daně a DPP

Hezký den všem, mám dotaz. Měla jsem přivýdělek na DPP, příjem za měsíc do 9000 dle toho, kolik bylo práce. Pracovala jsem z domu.
Při nástupu jsem podepisovala víc dokumentů, netuším, zda i růžové prohlášení. V březnu chtěli novou dohodu o DPP, tu jsem donesla i s papíry k daním, ale i když jsem se ptala mailem a bylo mi slíbeno, že to zjistí, tak nic. Před dodáním té dohody mi slíbili i přehled o příjmech a taky nic. Psala jsem, že si nejsem jistá, zda je to růžové prohlášení podepsáno. Slíbeno zjistit a nic. Smlouvu o DPP a různé další o mlčenlivosti si tehdy nechali ve firmě, proto to nevím.
Příjmy byly pod 68000 za rok, muž si mě chce odečíst z daní.
Dotaz je, jestli budu něco muset platit finančnímu úřadu, pokud by se zjistilo, že jsem to prohlášení podepsané neměla.
Zjistí se to nějak, někde?
Nechci mít nějaké problémy za neúmyslné obohacení nebo jak to pojmenovat, prostě se radši ptám, je to první DPP a práce celkově a netuším, co a jak.
Zeptala bych se na úřadě, kdyby nebyl ten omezený pohyb a já nebyla už od ledna s pidipřestávkami marod. Proto i ta později dodaná dohoda o DPP na letošek firmě.
Děkuju za pomoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3083
30.3.20 10:52

Pokud bys prohlášení neměla podepsány tak obiras sebe o slevu na poplatníka. Horší by bylo kdybys ho podepsala u 2 zamestnavatelu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.3.20 10:57

Daň se strhává automaticky u zaměstnavatele.
Růžový papír se vyplňuje vždy, aby zaměstnavatel věděl, jestli může uplatnit slevy na daních. Podívejte se na výplatní pásku, tam by mělo být napsáno, jestli byla uplatněna sleva na poplatníka případně jestli byla sražena daň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
30.3.20 11:13

Výplatní pásky nemám, peníze došly na účet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
30.3.20 11:20

Janča S: Tak obraná jsem si připadala celých pár měsíců té práce. Vysoké nároky a odměna v důsledku velice malá, byla jsem tam, abych měla praxi v oboru a že se nedalo sehnat nic jiného, co bych skloubila s dětmi. V dohodě bylo například 20 hodin týdně, ale dělala jsem víc, včetně víkendů. Odhad času na zpracování a realita taky jinde. To ošizení, co píšeš, mě tolik netrápí. Před vyhlášením karantény spolupráce ukončena a jsem ráda. Doufám, že až se bude nabírat, tak něco najdu. Teď chci začít pomáhat dobrovolně z domu, abych stíhala učení s dětmi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6167
30.3.20 12:13

Tak jestli bylo nebo nebylo podepsáno prohlášení, zjistíš jednodušše. Pokud jsi např. oddělala 50 h x 100,– Kč na hodinu = 5000,– Kč, Pokud bylo těch 5000 zaplaceno, pak bylo prohlášení podepsáno. Problém by mohl nastat v případě, že by prohlášení podepsáno nebylo, odměna by byla v měsíci více než 10000,–, pak by vznikla povinnost podat přiznání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
30.3.20 14:44

Hanula1212: Tak já měla úkolovou mzdu, ale koukám a v jejich aplikaci u projektu mám stejnou částku, jako mi přišlo předtím mailem, že dostanu. Na hodiny jsem měla jen poslední projekt a tam to taky sedí. Takže to mám v pořádku a nemusím nic nikam posílat? Tak děkuju všem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama