Je dán min. příjem pro odečet slev?

Anonymní
29.3.20 20:08

Je dán min. příjem pro odečet slev?

Ahojky, otázka asi na účetní, je daná nějaká částka, minimální výše všech příjmů, od které je možné uplatňovat slevy na manžela, dítě, školkovné… Jinak řečeno, když mám za rok 2019 příjmy zaokr. 15 tisíc Kč, můžu si tyto slevy uplatnit? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6167
29.3.20 20:18

Minimální příjem je daný pouze u bonusu na dítě. Jinak ne. Ale pokud budeš mít příjem 15tis. za rok klidně můžeš mít slevy a odpočty za 100tis., bude ti to k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.3.20 20:25
@Hanula1212 píše:
Minimální příjem je daný pouze u bonusu na dítě. Jinak ne. Ale pokud budeš mít příjem 15tis. za rok klidně můžeš mít slevy a odpočty za 100tis., bude ti to k ničemu.

Takže s tímto nízkým příjmem to nemá ani cenu do přiznání uvádět říkáte

• Nahlásit
  • Citovat
29.3.20 20:33
@Anonymní píše:
Ahojky, otázka asi na účetní, je daná nějaká částka, minimální výše všech příjmů, od které je možné uplatňovat slevy na manžela, dítě, školkovné… Jinak řečeno, když mám za rok 2019 příjmy zaokr. 15 tisíc Kč, můžu si tyto slevy uplatnit? Děkuji

Tak jestli máš za rok příjem celkem jen 15 tis, tak si asi veškerý slevy včetně na manželku uplatní manžel, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2095
29.3.20 20:33

Tak když už máš stejně daň 0, tak není z čeho slevovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1716
29.3.20 20:34
@Mochomurka83 píše:
Tak jestli máš za rok příjem celkem jen 15 tis, tak si asi veškerý slevy včetně na manželku uplatní manžel, ne? :think:

Tak když si chtela ona uplatnit jeho, tak on asi taky velke prijmy mit nebude ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.3.20 20:38

@1mila2 no, to mě nenapadlo. To zase bude family. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
29.3.20 22:17
@Anonymní píše:
Ahojky, otázka asi na účetní, je daná nějaká částka, minimální výše všech příjmů, od které je možné uplatňovat slevy na manžela, dítě, školkovné… Jinak řečeno, když mám za rok 2019 příjmy zaokr. 15 tisíc Kč, můžu si tyto slevy uplatnit? Děkuji

Uplatnit muzete, ale nedostanete zpet nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama