Danění peněz z prodeje vypracovaných maturitních otázek

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.22 16:45

Danění otázek

Dobrý den, jsem student a sem tam prodávám své maturitní otázky ze střední. Vydělalo mi to nějaké peníze, avšak nejsem si jist, zda jsem za to povinen danit, případně jak by se zjistilo a jaký by to mělo dopad, kdybych zisk nedanil. Moc se v téhle sféře nepohybuju a moc nevím, jak postupovat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9873
15.1.22 17:00
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem student a sem tam prodávám své maturitní otázky ze střední. Vydělalo mi to nějaké peníze, avšak nejsem si jist, zda jsem za to povinen danit, případně jak by se zjistilo a jaký by to mělo dopad, kdybych zisk nedanil. Moc se v téhle sféře nepohybuju a moc nevím, jak postupovat.

A tys ty otázky prodával více lidem? Nebo jsi měl nějakou složku, kterou jsi za nějakou stovku celou jednorázově předal nějakému spolužákovi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13765
15.1.22 17:04
@Anonymní píše:

Pokud tím neotáčíš desítky tisíc, tak to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:09

@meduzza jsou v pdf formě, tudíž více lidem, kteří o to měli zájem

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:14

@Cenarius právě že je to už v řádech desetitisíců, proto nevím, zda to řešit nebo ne.

Časem (třeba do půl roku, max do roka), bych chtěl pořádat přípravné kurzy a materiály prodávat dál, ale na to už si chci udělat živnost. Nicméně nevím, zda musím řešit i ty peníze, které jsem teď posledních pár měsíců dostal. Jestli nebude velký průser, že je nyní nepřiznám.

• Citovat
  • Nahlásit
83663
15.1.22 17:26

No, jelikož si na to mel mit ZL uz ted, tak bych radeji nic nepriznavala, at si ten pruser neprivolas. No a když te nekdo nabonzuje, tak uz to bude celkem jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:29

@j.a.n.i1 nicméně když si dodělám ŽL a poté už to budu teda přiznávat, problém nebude, nebo se dá nějak dopátrat i ty zisky před tím?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:29
@j.a.n.i1 píše:
No, jelikož si na to mel mit ZL uz ted, tak bych radeji nic nepriznavala, at si ten pruser neprivolas. No a když te nekdo nabonzuje, tak uz to bude celkem jedno.

Když teda budu žít v tom že mě sám od sebe nikdo nebonzne…

• Citovat
  • Nahlásit
83663
15.1.22 17:33
@Anonymní píše:
Když teda budu žít v tom že mě sám od sebe nikdo nebonzne…

Tak pokud si to nekde inzeroval, tak by si toho mohli terericky vsimnout, ale pravdepodobnost mala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
15.1.22 17:33

Dá se to brát jako příležitostná činnost. A pokud jsi za zdaňovací období nevydělal víc jak 30 000 Kč, tak ještě spadáš do kolonky osvobozen od daně.

V opačném případě bys měl podat daňové přiznání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
83663
15.1.22 17:35

@KeckaJ No, tohle pod prilezitostne prijmy nenacpes, pokud to nekde inzeroval delsi dobu. Prilezitostny prijem je, kdyby to jednorazove nekomu střelil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
15.1.22 17:40

@j.a.n.i1 Tak pokud by to prodal třeba 10 spolužákům, tak ještě jo. Ale teď čtu, že to inzeroval delší dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13765
15.1.22 17:46
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 nicméně když si dodělám ŽL a poté už to budu teda přiznávat, problém nebude, nebo se dá nějak dopátrat i ty zisky před tím?

Když si ihned založíš ŽL a dál už povalíš ofiko, tak už máš v ruce i páku na aktuální bonzáky a holt to předtím zapřeš, ale teďka už budeš čistej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.22 17:50

@KeckaJ už pár měsíců. Já to bral spíše, jak kdybych někoho chodil doučovat jako brigádu, nicméně když už si sesumíruju ten zisk, tak je poměrně velký a nevím, zda to řešit. Inzerce probíhala skrze sociální sítě, nicméně nikdo neví, kolik zájemců jsem měl. Nakonec se toho ale nakupilo poměrně dost.

Rád bych v tom pokračoval i nadále a k tomu rozjel i online kurzy jako přípravu na přijímačky/maturitu, ale určitě už s tím živnostňákem. Jen nevím, zda mohu tu „minulost“ v řádu půl roku nechat teda být a neřešit to, a od doby co budu mít ZL jet defacto na novo…

• Citovat
  • Nahlásit
83663
15.1.22 17:50
@KeckaJ píše:
@j.a.n.i1 Tak pokud by to prodal třeba 10 spolužákům, tak ještě jo. Ale teď čtu, že to inzeroval delší dobu.

Uz to, ze to nekde inzeroval prodal opakovaně vylucuje prilezitostny prijem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat