Daňová evidence pro e-shop

195
24.6.13 14:33

Daňová evidence pro e-shop

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak vést daňovou evidenci e-shopu. Začínám podnikat a tohle nemůžu nikde na internetu najít. Musí mít e-shop registrační pokladnu, nebo stačí vypisovat paragony? Ps: nejsem plátce DPH. Za jakoukoliv radu předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
227
24.6.13 14:44

Ahoj, stačí paragony nebo bys v administraci e-shopu měla mít možnost vytvářet faktury, tak ty stačí uchovávat elektronicky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
24.6.13 20:33

Já vedu evidenci klasicky v excelu, kde mám vytvořenou tabulku. Nebo se dá stáhnout spousta programů zadarmo pro evidenci. I na vytváření faktur.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9820
29.11.13 17:23

Ahoj, chci se zeptat, nějaký eshop s hračkami, kde posílají paragony s razítkem a podpisem existuje? (anebo vždy posilaji fakturu?) ucetní mi to nevezme.dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LL75
29.11.13 17:59

Proč nevezme? Pokud kvůli faktuře bez razítka a podpisu prodávajícího tak rozhodně vyměnit účetní - protože tahle svoji práci neumí. Už pár let to není potřeba. Pokud fakturu nevezme kvůli obsahu (netýká se oboru podnikání x dar…) paragon nepomůže.

• Citovat
  • Nahlásit
6853
30.11.13 07:24

Zeptejte se jí jestli někdy viděla razítko a podpis na dokladech za telefon, vodu, elektřinu atd.? A jsou to klasické daň. doklady uznatelné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.11.16 11:37

Ahoj všichni, moc prosím o radu. Pokud bych chtěla rozjet eshop, tak nevím, jak spravovat účetnictví :( jednalo by se o nákup zboží od dodavatelů a následný prodej, neplátce DPH, zboží na objednávku, obchod v nevelkém (prostě začátek všeho). Je lepší vést daňovou evidenci, nebo počítat paušál? podle čeho se mám rozhodnout? jak se to pak vlastně spravuje? např. si budu psát, že jsem 1.1. koupila za XY Kč od dodavatele rifle a 2.1. jsem je za XY prodala? na prodej vystavím paragon? a jednou za rok si spočítám, kolik jsem vydělala a z toho odvedu daň? je pravda, že do 15.000 Kč se neodvádí? moc děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
437
4.11.16 12:33

Záleží na tom, jaký budeš mít zisky, ale podle mě je lepší evidence. Existují účetní programy zdarma, jsou jednoduché. Paragon určitě vystavit musíš, pokud budeš mít osobní odběry cash nebo kartou, tak se tě bude týkat i EET.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
4.11.16 12:59

V každém případě je lepší vést ze začátku evidenci a na konci roku porovnat, zda se vyplatí výdaje paušálem nebo skutečné. Evidence klidně stačí ve formě tabulky, kde na jedné straně budou příjmy a na druhé výdaje. Záleží na tom, co Ti bude vyhovovat a zda budeš chtít evidovat i jiné výdaje. Jaké doklady budeš k prodeji vystavovat záleží také na Tobě, jestli to bude paragon, faktura nabo jiný doklad. O EET už psala @Gigis . Co se týká přiznání - není pravda, že do 15000 se daně neodvádí. Je to trošku složitější problematika, další věcí je odvod sociálního a zdravotního pojištění. Tady je vše pěkně popsáno www.jakpodnikat.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
191
4.11.16 13:06

A jak to je ted s temi registracnimi pokladnami? musi je mit i eshop???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
4.11.16 13:09

To nejsou registrační pokladny. Je to elektronická evidence tržeb. Musí je mít ten, kdo přijímá platby v hotovosti nebo platby např. kartou, paypal atd. Pro maloobchod platí datum od 1.3.2017.
www.etrzby.cz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
161
4.11.16 14:41
@Gigis píše:
Záleží na tom, jaký budeš mít zisky, ale podle mě je lepší evidence. Existují účetní programy zdarma, jsou jednoduché. Paragon určitě vystavit musíš, pokud budeš mít osobní odběry cash nebo kartou, tak se tě bude týkat i EET.

na ten paragon se ptám, protože u některých obchodních podmínek (ale ne u eshopu, ale např. na Mimibazaru) bývá uvedeno - paragon na vyžádání, proto mě to zarazilo. Jinak děkuji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.2.18 05:10

Zdravím, mohu se zeptat :) když na firemní účet fyzické osoby chodí každý měsíc určitá částka z podnikání, ta srazkova daň 15% se počítá z každého takto příchozího příjmu nebo se to pak počítá za celý rok z celkové částky? Ptám se známe a jsem laik. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat