Úkol z účetnictví - výpočet mzdy

31744
5.6.13 21:52

Úkol z účetnictví

Je tu prosím nějaká účetní? Dcera kamarádky dostala úkol z účetnictví, byla dlouho nemocná, takže je naprosto dutá a neví si rady ;)
Jak vypočítat dávku nemocenské?
Tady je znění úkolu ;) Úkol plníte v měsíci březnu. Pracovní neschopnost zaměstnance byla 13 dnů, z toho vyplývá, že byl v pracovní neschopnosti např. od 3.března do 15.března. Výpočty se týkají roku 2011.

Vypočítejte částku k výplatě včetně nemocenských dávek u jednotlivých zaměstnanců.

Zaměstnanci:
a) jméno a příjmení: Alena Nová
jeho hrubý plat: 25 000

1. jméno a příjmení: Jaroslav Novák

jeho hrubý plat: 20 000

1. jméno a příjmení: Josef Hranáč

jeho hrubý plat: 32 000

Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1640
5.6.13 22:09

Měla by k tomu mít nějaký tabulky (my je měli) a vypočítává se to z denního vyměrovacího základu, nebo tak něco, který se vypočítává z předchozího čtrtletí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
5.6.13 22:25

Myslim, že do třetího dne nedostane nic a potom určitý procenta od firmy a pak něco od státu…ale je to už asi pět let, co jsem tohle dělala, možná plácam bludy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
5.6.13 22:40

@štěpánka11
to jsem taky právě pochopila, hi no byla jsem na rizikáči. Takže první tři dny se neplatí a pak si myslím, že je to 60% z hrubé mzdy.Ale tam se musí vypočítat denní vyměřovací základ ne? Takže jako rozpočítat na dny? Ach jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
5.6.13 23:03

No měl by být znám počet hodin, které denně odpracuje - většinou teda 8. Průměrná mzda a kolik je hodin za ten měsíc - většinou 160, takže jestliže nepracovali 13 (tuším že pracovních) dní, tak pracovali jen 7 dní * 8 = 56 hodin má odpracováno. Nemá odpracováno 104 hodin, ale 24 mu nezaplatí, takže mu musejí zaplatit 80 hodin. HM je 25000 / 160 h = 156,25 je průměrný hrubý hodinový výdělek. z toho 60 % je 93,75 * 80 = 7500 Kč je náhrada za nemocenskou.

Možná je to ale totálně blbě :lol: :lol: Teď se na to dívám a už ani nevím, jak jsem to vypočítala, taky jsem to už dlouho nedělala, ale budu ráda, když to tu někdo vysvětlí správně :lol: aspoň se poučím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
5.6.13 23:05

A u těch ostatních by to mělo být se stejným postupem, nejspíš to je špatně, asi určitě, protože je to nějak hodně… :( ale snažila jsem se :oops: :andel:

Příspěvek upraven 05.06.13 v 23:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1472
5.6.13 23:07

Přídám se, pokud se nemýlím a dobře si to pamatuju, tak DVZ je součet Hrubých mezd za poslední 3 kal. měsíce děleno počtem dní za kal. měsíce :think: A ješět se tam zohledňovala horní hranice DVZ, že např: nad 690 Kč se nešlo, ale to už je fakt jen záblesk toho co si pamatuju. Jsem dlouho ze školy a tohle jsem v práci, díky mzdové účtařce a programu louskat nemusela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
5.6.13 23:09
@Holly85 píše:
Přídám se, pokud se nemýlím a dobře si to pamatuju, tak DVZ je součet Hrubých mezd za poslední 3 kal. měsíce děleno počtem dní za kal. měsíce :think: A ješět se tam zohledňovala horní hranice DVZ, že např: nad 690 Kč se nešlo, ale to už je fakt jen záblesk toho co si pamatuju. Jsem dlouho ze školy a tohle jsem v práci, díky mzdové účtařce a programu louskat nemusela :)

Ano, dělá se to za 3 měsíce, ale když tady je jen ta HM?? průměrný výdělek se nikdy nedělá jen za jeden měsíc, co vím?!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
5.6.13 23:23

Díky, přepošlu info :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
versatilka
5.6.13 23:28

Tak tady ses zeptala opravdu na tom nejlepším místě :mrgreen:
To už radši použij pana Googla
http://finance.idnes.cz/nastr_kalk.aspx?…

• Citovat
  • Nahlásit
1472
5.6.13 23:52
@Lucys19 píše:
Ano, dělá se to za 3 měsíce, ale když tady je jen ta HM?? průměrný výdělek se nikdy nedělá jen za jeden měsíc, co vím?!

No to určitě nedělá, pak ale nevím, proč tedy v tom úkole mají jen jednu měsíční mzdu, pokud se nebere za to, že pracují na měsíční paušál. :nevim: já ten úkol nezadávala. nevím, jaké jsou nynější postupy, ale chtěla jsem, aby se paní aspoň něčeho chytla. :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
6.6.13 11:17

No chybí tam ta průměrná mzda, ze které se to počítá :)

@versatilka píše:
Tak tady ses zeptala opravdu na tom nejlepším místě :mrgreen:
To už radši použij pana Googla
http://finance.idnes.cz/nastr_kalk.aspx?…

Tak se tedy moc omlouvám, jen jsem se snažila pomoct :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat