Daňová sleva na dítě (vnuk)

Anonymní
12.4.21 00:00

Daňová sleva na dítě (vnuk)

Ahoj dozvěděla jsem se že může prarodič uplatňovat daně… S otcem dítěte nežijeme a jsem jako samozivitelka a můj příjem je jen řidičák a alimenty a ze synem žijeme u mých rodičů už od narození syna… Tak jen se chci poradit co vše k tomu potřebuju a zda potřebuju něco od otce jelikož je to trošku složitější a určitě by mě poslal do háje :nevim: a zda by to účetní opravdu udelala :oops:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31213
12.4.21 00:40
@Anonymní píše:
Ahoj dozvěděla jsem se že může prarodič uplatňovat daně… S otcem dítěte nežijeme a jsem jako samozivitelka a můj příjem je jen řidičák a alimenty a ze synem žijeme u mých rodičů už od narození syna… Tak jen se chci poradit co vše k tomu potřebuju a zda potřebuju něco od otce jelikož je to trošku složitější a určitě by mě poslal do háje :nevim: a zda by to účetní opravdu udelala :oops:
Daň na dítě uplatňuje chlap. Ode mě chtěla mzdová prohlášení.
@Anonymní píše:
Ahoj dozvěděla jsem se že může prarodič uplatňovat daně… S otcem dítěte nežijeme a jsem jako samozivitelka a můj příjem je jen řidičák a alimenty a ze synem žijeme u mých rodičů už od narození syna… Tak jen se chci poradit co vše k tomu potřebuju a zda potřebuju něco od otce jelikož je to trošku složitější a určitě by mě poslal do háje :nevim: a zda by to účetní opravdu udelala :oops:

Nejspíš po něm budou chtít prohlášení, že on slevu neuplatňuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7931
12.4.21 04:55

Ať se rodič, který bude uplatňovat, zeptá u nich v práci co ta účetní bude potřebovat. Asi kromě dokladů od dítěte, tak bude chtít doložit, proč ani jeden z rodičů neuplatňuje. Ex vypadne, že s dítětem nebydlí a ty nemáš příjem no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
12.4.21 08:15

Ano dítě si může uplatnit babička/děda dítěte. Podmínka je taková, že musíte žít ve společné domácnosti. Je potřeba mít alespoň čestné prohlášení, že otec slevu na dítě neuplatňuje. A je potřeba okopírovat rozsudek od soudu, že máš dítě v péči ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6792
12.4.21 08:44

Žádné čestné prohlášení od otce není potřeba, on si ho podle zákona ani uplatňovat nemůže, protože nesdílí společnou domácnost. Babička ať si dítě uvede v prohlášení, doložte rodný list, ty napiš čestné prohlášení, že vnuk má s babičkou společnou domácnost a ty nemáš příjmy, ze kterých bys mohla daňové zvýhodnění uplatnit. Pokud bude mzdovka chtít něco dalšího, tak si řekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
333
14.4.21 16:25

Edit:

Podle § 35c odst. 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů se pak za vyživované dítě považuje:

dítě vlastní,
dítě osvojené,
dítě v péči, která nahrazuje péči rodičů,
dítě druhého z manželů,
dítě, které přestalo být u poplatníka z důvodu nabytí plné svéprávnosti či zletilosti v pěstounské péči,
vlastní vnuk nebo vnuk druhého z manželů, pokud jeho rodiče nemají dostatečné příjmy, z nichž by mohli slevu na dítě uplatnit.

Takže bez jakýchkoliv pochybností ať babička slevu uplatňuje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat