Daně, roční zůčtování daně?

Anonymní
5.4.21 14:07

Daně, roční zůčtování daně? Rada

Dobrý den, mám takový pro někoho možná debilní dotaz 😃, ale moc se v tomto nevyznám a tak zkusím radu zde. Týká se to daní a ročního zůčtování daně. Předloňský rok jsem byla chvíli na ÚP na začátku roku, poté do srpna u jednoho zaměstnavatele na HPP, od září až doposud u dalšího zaměstnavatele na HPP. A teď k jádru věci, poslední zaměstnavatel se mě tehdy (v únoru), kdy se dělá to roční zůčtováni ptal, zda mi to má udělat nebo si to udělám sama, že jinak bude potřebovat papíry, jak z pracáku, tak od předchozího zaměstnavatele. No a já tehdy řekla, že si to udělám sama. Moc jsem nad tím tehdy nepřemýšlela, moje první pracovní zkušenost na HPP po škole, takže jsem tomu nerozuměla. Chci se zeptat, zda může být problém, že jsem to tehdy vůbec neudělala, četla jsem, že to roční zůčtování není povinné.. nemůžu tedy nikde něco dlužit nebo být z toho nějaký problém? Prosím nepište komentáře typu, že jsem hloupá atd. Děkuji :-)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14693
5.4.21 14:21

Roční zúčtování povinné není, ale pak musíš podat sama daňové přiznání k dani z příjmu. Zavolej si zítra na finanční úřad a domluv se jak dál. Pokud něco dlužíš, naskočilo ti tam za ten rok penále. Za rok 2020 máš daně v pořádku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75773
5.4.21 14:25
@nozu píše:
Roční zúčtování povinné není, ale pak musíš podat sama daňové přiznání k dani z příjmu. Zavolej si zítra na finanční úřad a domluv se jak dál. Pokud něco dlužíš, naskočilo ti tam za ten rok penále. Za rok 2020 máš daně v pořádku?

Ale nemusí, pokud byla pouze zaměstnanec a všude měla podepsané prohlášení poplatníka. Tak ji nemať a neděs. Jo, možná sebe připravila o nějaké peníze, které by ji vraceli, to je možné.

Příspěvek upraven 05.04.21 v 14:26

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
5.4.21 14:25

Doporučuji přečíst .

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
5.4.21 14:28

Povinné to není, ale okradaš sama sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14693
5.4.21 14:31
@j.a.n.i1 píše:
Ale nemusí, pokud byla pouze zaměstnanec a všude měla podepsané prohlášení poplatníka. Tak ji nemať a neděs. Jo, možná sebe připravila o nějaké peníze, které by ji vraceli, to je možné.Příspěvek upraven 05.04.21 v 14:26

Ale vždyť píše, že zúčtování u zaměstnavatele neudělala. Takže pak nastupuje daňové přiznání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
75773
5.4.21 14:34
@nozu píše:
Ale vždyť píše, že zúčtování u zaměstnavatele neudělala. Takže pak nastupuje daňové přiznání…

Ale ona NEMÁ povinnost podávat dňové přiznání, pokud má jen ty příjmy, co vypsala (s podepsaným prohlášením a to většina zaměstnavatelů prostě dává podepsat automaticky). A to jestli bylo nebo nebylo provedeno zúčtování zaměstnavatelem na to nemá žádný vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1048
5.4.21 14:35

Nemusíš podávat, akorát si mohla dostat nevyužitou slevu na poplatníka za dobu na ÚP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.21 14:37

Právě jsem z toho zmatená a nevím, zda mi vznikla ta povinnost podat to přiznání sama nebo ne. Chápu to, že spíše ne. Pouze bych přišla o peníze, což čert to vem, za blbost se platí že 😃 Teď už mám samozřejmě vše ok, vždy to dělá zaměstnavatel. Nicméně jsem nedávno narazila na diskuze a začalo mi to vrtat hlavou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
5.4.21 14:54

Pod toho co píšeš, jsi neměla žádnou povinnost podávat daňové přiznání. Mohla jsi, mohli Ti něco vracet, ale když jsi to nepodala, ničemu to nevadí, žádné sankce Ti nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1244
5.4.21 15:20

Pokud jsi neměla jiné příjmy, tak nemusíš podávat ani daňové přiznání. Jen ti mohli něco vracet, ale to je tvoje blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.4.21 15:25

Děkuji moc za rady :-) tak nějak jsem si to i myslela, ale víc hlav víc ví vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat