Daňové zvýhodnění při rodičovské

60
2.4.21 13:25

Daňové zvýhodnění při rodičovské

Dobrý den, moc prosím o radu. Musím si letos udělat daňové přiznání. Od 4/2020 jsem pracovala na DPP, vydědělala jsem si nad 10000,–.Bohužel mi nedali podepsat daňové zvýhodnění, byla jsem v té době na rodičáku až do 10/2020.A v 7/2020 jsem jeste dostala odstupné od bývalého zaměstnavatele. Našla jsem si formulář a mám všechny podklady, ale není mi jasné kde v Daňovém přiznání uvedu že jsem do 10/2020 byla na rodičáku. Pokud jsem to dobře pochopila meli by mi nejakou část z daní vrátit. Klasicky se uvádí sleva na poplatníka, ale to asi s rodičákem nemá nic společnéhoNebo se pletu? Moc dekuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6734
2.4.21 13:27

Rodičák se do daňového přiznání neuvádí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
2.4.21 13:33

Rodicak se neuvádí. Dáš tam příjmy, slevy, záloha na daň a vyjde ti co dostaneš zpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
2.4.21 13:58

@JancaS84 moc děkuji za odpověď, myslela jsem že pokud pracuji pře RD platím nižší daně, ale tím že jsem nepodala to daňové zvýhodnění při nástupu tsk mi nebylo jasné jak budou vědey na finančáku že jsem na RD byla…takže ta sleva je jen těch cca 24000 na poplatníka?…Omlouvám se moc se v tom nevyznám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
2.4.21 13:59

@JancaS84 moc děkuji za odpověď, myslela jsem že pokud pracuji pře RD platím nižší daně, ale tím že jsem nepodala to daňové zvýhodnění při nástupu tsk mi nebylo jasné jak budou vědey na finančáku že jsem na RD byla…takže ta sleva je jen těch cca 24000 na poplatníka?…Omlouvám se moc se v tom nevyznám :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46736
2.4.21 14:10

@Pajdinka zadne danove zvyhodneni z titulu pobirani socialni davky rodicovsky prispevek neni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
2.4.21 14:11

Pokud jsi nepodepsala prohlášení na slevu na dani u DPP, tak ti ted vrátí daně z DPP. Rodičák se do DP neuvádí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
2.4.21 15:27

Jak píší holky, tak na rodičovské dovolené nemáš nárok na žádné speciální zvýhodnění. Vezmeš prostě základ daně (hrubá mzda plus odvody na sociální a zdravotní zaměstnavatele), z toho vypočtes 15 % daň. Od toho si pak odečtes základní slevu na poplatníka případně daňové zvýhodnění na děti pokud neuplatňuje manžel a měla jsi příjmy aspoň 6nasobek minimální mzdy.
Vyjde ti daňová povinnost a od toho odečtes to, co ti zaměstnavatel už strhl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60
2.4.21 16:37

Už je mi to jasné, nevím kde jsem to vzala 🙈.Moc Vám všem děkuji a přeji krásné Velikonoce 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat