Daňové přiznání u dpp

Anonymní
4.9.19 09:11

Daňové přiznání u dpp

Dobrý den,

Mám dotaz jsem na mateřské dovolené a teď jsem uzavřela dohodu o provedení práce u dvou různých zaměstnavatelů. U jednoho nežádám slevu na poplatníka tím pádem budu odvádět srážkovou daň 15% a nemusím řešit daňové přiznání, jenže vaham zda u toho druhého mám to prohlášení podepsat zdali budu muset pak po novém roce dávat daňové přiznání? U obou dohromady nepřesáhnu částku 5000,– Kč, takže by pro mě bylo výhodné slevu na poplatníka využít aby mi z té jedné nic nerthavali, jenže se mi nechce řešit ještě daňové přiznání. Takže můj dotaz zní když to prohlášení podepíšu musím automaticky si udělat i daňové přiznání po novém roce a uvést tam obě dohody, nebo nemusím žádné daňové přiznání řešit když ten růžový papír u jednoho podepíšu a částka výdělku je opravdu malá?

Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
701
4.9.19 09:18

Predpokladam, ze za rok presiahnes ciastku 15tis, takze povinnost mas, ak ruzovku podpises. A je to aj pre teba vyhodne, lebo ti vratia asi vsetku dan pri tak malom prijme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.19 09:26

@sandrusa to asi ano, ale jednu dohodu mám do prosince tam si za měsíc přijdu na 1500,– Kč hrubého a druhou uvidím jak dlouho budu vykonávat jde o letáky a je to docela dřina chci počkat kolik mi to hodí, protože vedoucí mi říkala kolem 2000,– Kč měsíčně, ale třeba brigádník mi říkal že si za minulý měsíc vydělal 500,– což se mi za ten čas ani nevyplatí takže já se určitě do konce roku ani do 10 000,– nedostanu, vím že by mi to na daních vrátili, jenže to vyřizování kvůli pár korunám je hrozný od všech žádat potvrzení o zdanitelných příjmech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
4.9.19 09:42
@Maminka Adýska píše:
@sandrusa to asi ano, ale jednu dohodu mám do prosince tam si za měsíc přijdu na 1500,– Kč hrubého a druhou uvidím jak dlouho budu vykonávat jde o letáky a je to docela dřina chci počkat kolik mi to hodí, protože vedoucí mi říkala kolem 2000,– Kč měsíčně, ale třeba brigádník mi říkal že si za minulý měsíc vydělal 500,– což se mi za ten čas ani nevyplatí takže já se určitě do konce roku ani do 10 000,– nedostanu, vím že by mi to na daních vrátili, jenže to vyřizování kvůli pár korunám je hrozný od všech žádat potvrzení o zdanitelných příjmech.

Tak zalezi kolko mate zamestnavatelov za ten rok. Mne to zas taka drina nepride. Ale vzdy som mala max z dvoch.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74255
4.9.19 10:06
@sandrusa píše:
Predpokladam, ze za rok presiahnes ciastku 15tis, takze povinnost mas, ak ruzovku podpises. A je to aj pre teba vyhodne, lebo ti vratia asi vsetku dan pri tak malom prijme.

Ale nema, protože dpp do 10 tis. je daneno srazkovou dani a nikoliv zalohovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13766
4.9.19 10:10

Pokud podáte daňové přiznání, tak Vám pak vrátí i tu odvedenou daň z druhého DPP. Dle mého je to výhodné. Daňové přiznání není nijak složité, interaktivní formulář najdete na netu na daňovém portále, stačí tam zadat osobní údaje a pak přeťukat čísla z potvrzení o příjmu a je to. Pokud by tam byla nějaké chyba, tak Vás formulář upozorní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
4.9.19 10:12
@j.a.n.i1 píše:

Srazkova dan, lze do danoveho priznani taky pridat, neni to povinne, ale v nekterych pripadech jako napr. v tomto se to vyplati. Plati to uz spoustu let, Kalouskova vlada to schvalila tenkrat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74255
4.9.19 10:13

@MP Evik To nepopiram, ovsem reagovala na chybnou informaci, ze ma povinnost dp podat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
554
4.9.19 10:14

@j.a.n.i1 jo to se omlouvam, nevsimla jsem si. To mate pravdu, DPFO nema povinnost podat, pokud nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74255
4.9.19 10:17

@MP Evik S tim, ze je vyhodne to udelat, to mas rozhodne zas pravdu ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.19 11:11

Děkuji za doporučení, asi to přiznání stejně udělám takže to daňové prohlášení podepíšu u toho jednoho z nich ať z mi obou dpp nestrhavaji srážkovou daň když už stejně skoro nic nevydělam. Jenom můžu pokud u nich po čase dpp ukončím žádat po nich potvrzení o zdanitelných příjmech hned nebo až ke konci roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
4.9.19 11:38

@Maminka Adýska klidně můžeš hned. Pokud si nebudeš vědět rady s přiznáním, klidně napiš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.9.19 11:47

@Hanula1212 děkuji určitě se případně obrátím :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
701
4.9.19 15:35
@j.a.n.i1 píše:

Diky za opravu. Myslela som, ze sa da vybrat ci zalohou ci zrazkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6448
4.9.19 15:51
@sandrusa píše:
Diky za opravu. Myslela som, ze sa da vybrat ci zalohou ci zrazkou.

Tak vybrat se nedá, musí se postupovat podle zákona. Při podepsaném prohlášení bude zálohová, při nepodepsaném srážková do 10000 Kč měsíčně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat