Darovací daň a SJM

2091
26.5.16 21:54

Darovací daň a SJM

Já a můj manžel jsme společně se setrou koupili byt. Vlastnictví je: sestra 1/2 a já s manželem (SJM) 1/2. Byt jsme kupovali společně kvůli tomu, aby jsme setře pomohli v nelehké době. Na byt je hypotéka, je na sestru a já s manželem jako spoludlužníci. Sestra celou dobu hypo splácí. Sestra nás teď z hypo vyváže a my jí chceme byt darovat.
A teď jak je to s darovací daní. Kdybych byt sestře darovala já, tak vím, že je to osvobozené od daně. Kdyby jí ho daroval manžel, tak jestli to dobře chápu, tak by se daň platila. Ale jak je to, pokud to máme jako SMJ?
Předem děkuji za rady a zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

568
26.5.16 22:13

Ja onehda napsala pul baraku na ex :cert: ten odesel po roce a ja zadala po nem tu pulku napsat zpatky na me. Diky bohu sme se dohodli :oops: jinac sem zaplatila jen tri tisice za prepis :roll: formou „darovaci smlouva“ :roll: nebo tak nejak musela bych to pohledat :lol: jinac nic vic sem neplatila a ani on nic vic neplatil. cca tri roky zpet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6206
27.5.16 06:14

Darovací daň už neexistuje. Dary se není zdaňují daní z příjmu, tzn. dar od Tebe, tedy hodnota 1/4 nemovitosti je od daně z příjmu osvobozena, od Tvého manžela nikoli, tento bezúplatný příjem musí zdanit ve svém přiznání k dani z příjmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2091
27.5.16 21:11

@Hanula1212 a je nějaká jiná možnost, jak to udělat, aby jsme nemuseli zbytečně platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama