Dát UM nebo ne? Starší dítě.

Anonymní
25.3.20 08:12

Dát UM nebo ne? Starší dítě.

Ahoj holky. Omlouvám se za anonym, jdu dnes na potvrzení v 8tt a ještě nechci aby si to někdo spojoval s nickem.

Nicméně, mám doma dítě, v květnu dva roky a jak jsem psala, jsem v 8tt. No a malou kojim odpoledne před spanim a večer před spaním. Chtěla jsem kojit do dvou let.. ale čím dál víc přemýšlím že to asi vzdám. Strašně, strašně mě totiž štípou bradavky při kojení a navíc mám pocit, že mi u toho i je jakoby blbě. Prostě je to fakt nepříjemný a kolikrát fakt jen trpím až přestane. Navíc mám i dost nevolnosti a mám pocit že to jako kapacitně nezvládám.
Dcera nemá s jídlem nějaký větší problém, jako občas něco nesní, ale jinak je spíš dost žravá :lol: má ráda sýr, má ráda maso, přílohy.. no a já nevim, jestli má cenu pro takhle starý dítě kupovat umělý mlíko a dávat jí? Já vlastně ani nevim kolik bych jí měla dát, protože už necítím spouštění a tak ani nevím jestli to mlíko jen “neolizuje”. Kamarádka mi tvrdí že musím dávat mlíko minimálně do 3 let kvůli imunitě, ale mě to nějak nezdá, kvůli imunitě jsem chtěla do dvou let a pak dávat probiotika, tak si říkám že ty dva měsíce nic neudělaj.. navíc nechci aby pak při odstavu kolem porodu nebyla dcera víc ošklivá na miminko, tandem nepřichází v úvahu, to bych asi nezvládla ani mě to neláká.

Napsaly byste mi prosím, jak jste to třeba dělaly vy a nějakou radu od zkušenějších? Mockrát děkuji a pěkný den. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

25.3.20 08:22

UM bych uz nedavala. Dceru jsem odstavila ve 22 měsících za pomoci lahvicek s plnotucnym kravskym mlékem. Ty jsem dávala pred spanim misto prsa. Jinak zajisti, ze bude malá vzdy dobre napita a najedena a na prsa si brzx ani nevzpomene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
25.3.20 08:25

Já jsem kojila do roku a půl a když jsem zkoušela dát UM tak mě to malá nikdy nechtěla a to jsem zkoušela několik značek. Jediný co, tak mléčnou kaši do flašky co jsme ji začali dávat nekdy od 10m na noc a od 2 let kravskyn mliko. Zkus si UM od nekoho odsypat pokud máš možnost a nebo v drogerii prodávají i vzorky a vyzkousej jestli ti to vůbec bude pít. Dávkování máš pak na krabici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24796
25.3.20 08:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Omlouvám se za anonym, jdu dnes na potvrzení v 8tt a ještě nechci aby si to někdo spojoval s nickem.

Nicméně, mám doma dítě, v květnu dva roky a jak jsem psala, jsem v 8tt. No a malou kojim odpoledne před spanim a večer před spaním. Chtěla jsem kojit do dvou let.. ale čím dál víc přemýšlím že to asi vzdám. Strašně, strašně mě totiž štípou bradavky při kojení a navíc mám pocit, že mi u toho i je jakoby blbě. Prostě je to fakt nepříjemný a kolikrát fakt jen trpím až přestane. Navíc mám i dost nevolnosti a mám pocit že to jako kapacitně nezvládám.
Dcera nemá s jídlem nějaký větší problém, jako občas něco nesní, ale jinak je spíš dost žravá :lol: má ráda sýr, má ráda maso, přílohy.. no a já nevim, jestli má cenu pro takhle starý dítě kupovat umělý mlíko a dávat jí? Já vlastně ani nevim kolik bych jí měla dát, protože už necítím spouštění a tak ani nevím jestli to mlíko jen “neolizuje”. Kamarádka mi tvrdí že musím dávat mlíko minimálně do 3 let kvůli imunitě, ale mě to nějak nezdá, kvůli imunitě jsem chtěla do dvou let a pak dávat probiotika, tak si říkám že ty dva měsíce nic neudělaj.. navíc nechci aby pak při odstavu kolem porodu nebyla dcera víc ošklivá na miminko, tandem nepřichází v úvahu, to bych asi nezvládla ani mě to neláká.

Napsaly byste mi prosím, jak jste to třeba dělaly vy a nějakou radu od zkušenějších? Mockrát děkuji a pěkný den. :)

Kamarádka kojila taky dlouho a na imunitě dítěte se to teda neprojevilo. Dítě je velké, tobě je to nepříjemné. Řekla bych, že došlo, má bebí a dítěti bych nabídla něco jiného k pití. Ani to nemusí být UM. Udělat jiný večerní rituál. Musíš být rozhodnutá pevně ty a přestat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.3.20 08:29

@JancaS84 u kamarádky brala jejímu synovi UM a pila ho :lol: proto právě váhám. A jak dlouho jí mám mlíko dávat?

• Nahlásit
  • Citovat
22774
25.3.20 08:31

Nedávala bych už um. Pokud jí pestře a zdravě, přidala bych probiotika a hotovo. Taky neplánuju dávat um, pokud budu ještě pár měsíců kojit ( což vypadá že jo, malému je 14 měsíců a kojím ještě přes den i v noci)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3094
25.3.20 08:36
@Anonymní píše:
@JancaS84 u kamarádky brala jejímu synovi UM a pila ho :lol: proto právě váhám. A jak dlouho jí mám mlíko dávat?

Naši malé budou 3 a na noc pořád mívá od sunarku kasi ve flasce. Švagrová taky dávala snad do 3 let UM možná i dyl. Ale když jsem se radila s doktorou tak mě taky říkala, že to není úplně nutný pokud má dost mléčných výrobků přes den. Ale my to máme večer pořád jako rituál na usnuti. Už bych to taky chtěla odbourat, ale malá tak špatně jí, že jsem kolikrát ráda že si tu kasi večer vypije.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2923
25.3.20 08:40

Um nepotřebuje. Radši kup čerstvé kravské nebo třeba kozí nebo někdo dává rostlinná mléka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
498
25.3.20 08:48

Já bych ho klidně dala, kdyby si vzala… Ale moje děti si po odstavení (13 m a 19 m) ani jeden UM vzít nechtely. Tak měly jenom normální jídlo, no. Ten mladší má teda rád kravské mlíko, ale začal ho pít až někdy po 2. Roce, ne v těch 13 m, jak byl odstaveny.

Sehnala bych si někde trochu UM na vyzkoušení, nekupuj zbytečně celou krabici (jako já)

Jinak odstavit ji klidně můžeš, je to už batole a tobě je to nepříjemný, řekni nedám, nemám. První jsem odstavila pár měsíců před porodem, právě aby si to nespojila se sourozencem, ale většinu těhotenství jsem ještě kojila. Druhé jsem odstavila hned jak jsem otěhotněla se třetí, prostě mi to bylo najednou hrozně nepříjemné a měla jsem celkově pocit, že už nemám živiny a že už nemůžu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1366
25.3.20 09:00

Kojit dvouleté dítě, to jsi pro mě opravdu superžena :potlesk:
Umělý dávat nemusíš, já dávala na doporučení lékaře od jednoho roka plnotučný mlíko. Na druhou stranu kamarádka dává UM i starším dětem, v podstatě jako vitamínový/minerálový doplněk.
Jestli ti kojení nedělá dobře, tak s klidným svědomím přestaň. Řekni malé, že už tam nic není, pár dní to vydrž a nedej. Nejspíš to bude zkoušet, ale to zvládnete mazlením. Nebo ať jde uspávat tatínek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama