Dávat na koupání plenku?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
2471
27.6.22 10:01

Dávat na koupání plenku?

Ahoj,
mám roční holčičku a dnes se chceme jít koupat do biotopu. Moje otázka zní, co oblékáte dětem na koupaliště? Plenku do vody, plavky nebo nechat úplně nahulaté? Jak to řešíte v rybníku, na biotopu, koupališti nebo aquaparku?
Třeba do aquaparku bych dala určitě plinku ale nestačí do biotopu plavky?
A jak často se ty plenky do vody vůbec mění? Po každém koupání dát suchou? Si říkám, že za celé léto už to bude celkem pálka za ty pleny do vody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
994
27.6.22 10:05

Koupacíplenka, koupacinoveral nebo tričko plus čepice, záleží na uvážení a na místě kde zrovna jsme. Rozhodně nechci mít spálený dítě. Ano, taky někdy jenom plena nebo úplně bez. Co se týče biotopů já bych určitě dala plenu a plavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57177
27.6.22 10:08

Pokud pořídíš takové ty kojenecké/ batolecí plavky se síťkou, která zachytí případné kakání, bude to OK. V hodně rozlehlé přírodní vodě (přehrada) jsem nechávala koupat dítko i nahaté, ale cokoliv malého nebo organizovaného teda plavky dávám, on takový bobek ve vodě fakt není žádná sranda. S čůráním se počítá. Plenkám jsem nikdy na chuť nepřišla, je to objemné, nacucané, těžké a stejně to čůrání může protéct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
27.6.22 10:12

Já mám doma akorát ty pleny do vody, takže ty dám dneska. Ale pojedeme na dovolenou (přehrada a bazén), takže to budu muset taky nějak vyřešit. Zase my nejsme extra koupací typy, které by strávili celé léto u vody, takže se mne nechce kupovat třeba nějaké extra drahé plavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12449
27.6.22 10:15

Kup ty neoprenové koupací plavky. Žádná plenka neudrží moč a ty neopren jsou alespoň ekologické. Nejlepší jsou ty s manžetou kolem stehýnka. Seženeš je za cenu balení těch jednorázových.
Jinak já osobně jsem úplně proti koupání nahatých dětí. Přijde mi to nehygienické a nikdy člověk neví, jaký úchyl si je vyfotí a kde to bude vystavovat či sdílet. Dnešní technika už je tak vymakaná, že to člověk vůbec nezaregistruje. A při myšlence, že si nějaký…dělá dobře u fotek mého dítěte :poblion: :poblion:

Příspěvek upraven 27.06.22 v 10:17

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3995
27.6.22 10:17

Mela jsem pro dceru takove kojenecke plavky, byly rostouci s cvockama, v prirodnim koupalisti jsem nechavala nahatou…i starsi deti curaj do vody, urcite i nekteri dospeli…bobek je asi horsi, ale nikdy se mi nestalo, ze by dcera u vody kadila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3385
27.6.22 10:20

Mam koupeny normalni plavky v kterych je plina :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5579
27.6.22 10:21

Jestli plenky nebo plavky je z hlediska hygieny úplně jedno, ani ty plenky samozřejmě neizolují moč. Z hlediska pohodlí pro děti jsou ty pratelné plavky lepší, neomezují pohyb tolik jako ty nacucané jednorázovky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29735
27.6.22 10:22

Dala bych prostě plavky, to je stejny jak ta plena :nevim: plena je akorát k tomu, aby udržela bobek mimo bazén, jinak propustí stejně jak ty plavky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2471
27.6.22 10:23

Můžu se zeptat, kde tak plavky kupujete?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.6.22 10:26

@DandátkoP
Můžu poprosit odkaz, jaké máš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1740
27.6.22 10:32

Máme koupací plavky na cvočky od bobánka tuším. Jsou rostoucí a dcera je využívá od 3 měsíců, když jsme začali chodit na kojenecké plavání až do teď (budou jí 2).

Ven dávám ještě koupací overal kvůli sluníčku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2401
27.6.22 10:39

Plenku dávám vždy. Buďto jednorázovou koupací plenu a nebo takovou tu, která se opere - kalhotky Bobánek. Hned po koupání dávám suchou. Ještě dávám tričko s uv ochranou, klobouček a mazat 50 i na místech, kde slunce nesvítí.
Doma v bazénu koupeme někdy bez, ale na veřejných místech ne. Bůh ví, kde je nějaký úchyl a hlavně lidi jsou dnes takoví, že by si mohli i stěžovat, že se dítě vy….. do vody :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23205
27.6.22 11:00

Na plavání s dětmi měly mít děti plavky s pevnýma gumickama. Curani nevadí a kakani by včas chytly.
Plavaci plenky jsem nějak nepochopila. Vždyť první, co to udělá, tak to nasaje vodu a tím pádem nechytne nic jinynho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1092
27.6.22 11:15

Tak na kojenecké plavání v bazénu měla plavecky ale na koupaliště mi prijdou lepší plenky do vody…protože když jde x krát do vody tak pak ty plavky jsou mokrý a studi :nevim: každopádně moč nezadrzi ani plavky ani pleny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat