Dáváte již kytky ven?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
geileenka
Extra třída :D 12328 příspěvků 20.04.19 07:36
Dáváte již kytky ven?

Zatím dávám ven na den a na noc pořád uklízím. Ale mám toho hodně, těžké truhlíky, už mě to nebaví. Máte někdo již kytky venku i v noci? Dle předpovědi teď mrznout nemá, ale nevím.
Mám tu fuchsie, begónie, řízky muškátů, petunie, verbenu, slunečnice a balzaminu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Petra Z
Hvězda diskuse 52801 příspěvků 20.04.19 07:38

Mám je na balkoně, ale zatim na zemi u zdi…
Do držáků na truhliky jsem je zatím nedala.

35ja
Kecalka 486 příspěvků 20.04.19 07:39

@geileenka ano muskaty už jsem nechala od minulého týdne venku přes noc.

Marcelka146
Kelišová 5210 příspěvků 20.04.19 07:50

Já teda muškáty na noc ještě sklízím domu.

Tichošlápek
Extra třída :D 14361 příspěvků 20.04.19 07:50

Mám venku už týden

kačka39
Kecalka 389 příspěvků 20.04.19 07:53

Nechala jsem venku ibišky přes noc a myslím, že zmrzly. :zed: Tak je teď přenáším tam a zpět a doufám, že omrzlo jen listí.

maja45
Kecalka 145 příspěvků 20.04.19 07:53
@geileenka píše:
Zatím dávám ven na den a na noc pořád uklízím. Ale mám toho hodně, těžké truhlíky, už mě to nebaví. Máte někdo již kytky venku i v noci? Dle předpovědi teď mrznout nemá, ale nevím.
Mám tu fuchsie, begónie, řízky muškátů, petunie, verbenu, slunečnice a balzaminu.

Venku mám macešky, fuchsie…petunie zatím ne. Vystrčila jsem oleandr minulý týden, pod porgolu ke zdi a na straně do zahrady jsou listy asi ožehlé nočním mrazíkem? Jaké slunečnice? Máš nějakou miniverzi, zaujalo mě to. Já je zatím dávala jen do země, ty klasické…

Natálka26
Kelišová 5745 příspěvků 20.04.19 07:55

Muškáty I petunie mám venku ;)

Celina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.04.19 08:15

Do zmrzlých ven kytky nedávám. Stačí sledovat lidové pranostiky a člověk se na nic nemusí ptát :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 52609 příspěvků 20.04.19 08:30

Ne

ElucaK
Kecalka 335 příspěvků 20.04.19 08:31

Taky mám venku muškáty, ale mám je na terase u zdi a pod střechou. Kdyby hlásili velké mrazy, tak je ještě schovám..

halflive
Stálice 90 příspěvků 8 inzerátů 20.04.19 08:32

Jeste ne, je moc brzo

geileenka
Extra třída :D 12328 příspěvků 20.04.19 08:36

@Celina Problém je v tom, že lidové pranostiky už dávno neplatí, příroda je zblázněná a vše je posunuté. Čekat do zmrzlých mi přijde dlouho, když tu teď máme přes den 25°. Ale zase to dost skáče v noci, tak právě nevím, aby to kytky daly.
@maja45 Oleandry jsem dala taky ven už asi 3 týdny zpátky, taky u zdi a v pohodě. Ale já je zimuji na půdě, kde je o 5 stupňů více než venku, tak jsou celkem zvyklé i na zimu. Slunečnice by měly být převislé a menší květy, ale nevím. Mám je letos poprvé, tak uvidím, jak budou vypadat.
@kačka39 Ibišky bych ještě nedávala, to bych se taky bála. Zkusila jsem jenom ty oleandry, ale ty mám vyzkoušené každoročně, že je jim touto dobou už lépe venku, než na půdě.
Tak tedy asi budu ještě uklízet. Tady by v noci mělo být podle předpovědi minimálně 5°, ale je to otázka, zda nebude ještě nějaký výkyv. Jinak jsme střední Čechy, takže chápu, že někde na horách to bude ještě jinak.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 20.04.19 08:38

Já včera vyndala oleandry. Petunie mám zatím ve skleníku. Kupovala jsem poprvé ze Starkla, stály dost peněz a mám o ně strach :oops: :lol:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 20.04.19 08:42
@Celina píše:
Do zmrzlých ven kytky nedávám. Stačí sledovat lidové pranostiky a člověk se na nic nemusí ptát :mavam:

Taky se říká březen, za kamna vlezem a duben, ještě tam budem. Přitom jsou už přes den letní teploty. Lpět přehnaně na lidových pranostikách, když tradiční počasí se dávno změnilo, už není moc adekvátní :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama