Opadaná orchidej

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Olkipe
Povídálka 42 příspěvků 14.04.19 11:41
Opadaná orchidej

Ahoj potřebuji poradit od těch co maji orchideje tuhle orchidej mám pul roku. V prosinci odkvetla, opadali ji květy. Květinářka mi radila že ji mam dat hnojivo pro orchideje, to sem udělala, jenže už je to 4 měsice co nekvete. Zajimalo by mě jestli ji mam dat ještě šanci? Nebo uhynula? :nevim: listy má krásné
Přikladam foto Orchidej je z květinářství

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Regina Hero
Nadpozemská drbna 28386 příspěvků 14.04.19 11:44

@Olkipe prostě počkej, až znovu nasadí na květy a vykvete… já je nechávám pořádně vyschnout a pak zase zvýším zálivku na normální a pak většinou rozkvetou… že opadají květy, to je normální… každá kytka jednou odkvete… někdy i ten stonek uschne a vyraší nový… chce to čas…
Edit: dívala jsem se ještě na fotky a na té jedné je vidět, jak ti tam roste nový květní stvol… tak prostě jen vydrž a počkej si, až bude větší a nasadí poupata…

Tattiana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 11:47

Kdysi jsem zde dala foto své orchideje, které úplně upadly všechny listy… Rady zněly „vyhodit!“

Vyfotím, jak vypadá teď, když mi ji bylo líto vyhodit ;) nehnojila jsem ani nezměnila péči…

debra.morgan
Echt Kelišová 7559 příspěvků 14.04.19 11:47

Taky mi to orchidee dělaly, pak jsem se jich zbavila, takze nevim co by zabralo… ale ted mam doma novou, taky už opadanou, včera jsem ji měla namočenou půl dne ve hnojivu, tak uvidim… ;) taky by to asi chtělo poradny slunko konečně…

Kriss Tina
Echt Kelišová 9422 příspěvků 14.04.19 11:47

Nedávej ji to toho nepruhledneho květináče, potřebuje hodně světla na kořeny. Neprelejvej, může se stát že ten stonek i uschne, pak je dobrý ho ustrihnout a on vyraší novy. Zase vykvete, nebude mít květ non stop…

free333
Generální žvanilka 23379 příspěvků 14.04.19 11:55
@Olkipe píše:
Ahoj potřebuji poradit od těch co maji orchideje tuhle orchidej mám pul roku. V prosinci odkvetla, opadali ji květy. Květinářka mi radila že ji mam dat hnojivo pro orchideje, to sem udělala, jenže už je to 4 měsice co nekvete. Zajimalo by mě jestli ji mam dat ještě šanci? Nebo uhynula? :nevim: listy má krásné
Přikladam foto Orchidej je z květinářství

Určitě jí dát šanci… :)

Mám jich pět, ted tři kvetou pořád od prosince, dvě se ulejvají, nijak to neřeším, taky rozkvetou - někdy jim to trvá…

Já tedy suché stonky vždycky ostříhám a mám je jen v tom průhledném květináči, aby šlo světlo na kořeny, vyndala bych ji z toho neprůhledného…

pikola
Generální žvanilka 20464 příspěvků 14.04.19 11:57

Některé kvetou často, jiné třeba za pár let nebo vubec. Ale většinou max 1-2× za rok. Jestli vidím dobře, tak má nový šlahoun na květy, takže brzy. Vypadá dobře

Karleon
Kelišová 5569 příspěvků 14.04.19 11:57

Mně teď pokvete po roce. Ale trpělivost je věc, která se v dnešní době moc nevede.

Jeanny21
Kecalka 322 příspěvků 14.04.19 12:20

Nechala bych jí, je možné, že se zvetí ;)

blumen
Hvězda diskuse 48270 příspěvků 14.04.19 12:25

Ten odkvetly stonek musis ustrihnout.
A pak vyckavej.
Mne treba nekolik mesicu nekvetou a pak rostou porad. Zakevam jednou tydne poradne, necham ve vode dve hodiny a pak necham zase bez vody.

pannda
Kelišová 6843 příspěvků 33 inzerátů 14.04.19 12:29

Já se o orchideje nestarám…Odkvete, ustrihnu šlahoun, jednou týdně zalijí, resp. namočím na 5minut do vody a vždy za pár měsíců opět rozkvetou..

debra.morgan
Echt Kelišová 7559 příspěvků 14.04.19 12:31

@pannda ten odkvetly šlahoun strihnes pryc celej?

Russet
Neúnavná pisatelka 15049 příspěvků 14.04.19 12:37

Nechala bych jí, pokud má hezké listy a v pořadku kořeny. Nemám ani jednu orchidej v průhledném obalu. Jednou za týden osprchuju ve vaně vlažnou vodou, občas zastřihnu oschlý list nebo odkvetlý výhon. Letos je přesadím, ale moc je nehnojím a kvetou. Občas má jedna útlum, ale pak zas nakvete.

Káťa19
Extra třída :D 11027 příspěvků 18 inzerátů 14.04.19 12:51
@debra.morgan píše:
@pannda ten odkvetly šlahoun strihnes pryc celej?

Ja je nestriham, stava se dost casto, ze zacne kvest znovu, bud z jineho mista nebo pokracuje

lucenka
Hvězda diskuse 35627 příspěvků 14.04.19 13:16
@debra.morgan píše:
Taky mi to orchidee dělaly, pak jsem se jich zbavila, takze nevim co by zabralo… ale ted mam doma novou, taky už opadanou, včera jsem ji měla namočenou půl dne ve hnojivu, tak uvidim… ;) taky by to asi chtělo poradny slunko konečně…

orchidej nesmí na přímé sluníčko. A ten odkvetlý šlahoun stříhám až když uschne a je jisté, že z něj už nic nebude.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama