Dcera nechce jídlo do ručičky

34
20.6.13 17:27

Dcera nechce jídlo do ručičky

Dobrý den maminy, popř. taťkové,
obracím se na Vás s dotazem, jak nebo spíše od kdy si Vaše dítka brala do ručičky jídlo, např. piškotek, sušenku, kůrku chleba, atd… Má dcera, jakmile se k ní s něčím takovým přiblížím uhýbá, ani neotevře pusinku, když už se náhodou povede, že si piškotek do ruky vezme, ihned ho zahodí, už si nevím rady jak jí to naučit. Dceři je 9 měsíců a myslím si, že tuto dovednost už by měla zvládat. Jinak jídlo ze lžičky jí ukázkově! Asi bych toto téma nějak neřešila, ale při 8 měsíční kontrole mi doktorka řekla, že už malé mohu zkoušet dávat kůrku chleba atd. a on je měsíc pryč a nic… :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4200
20.6.13 17:29

@artep.b - Malý začal mít zájem o jídlo do ruky v jedenácti měsících a i teď vezme tak křupku, jablko a kousek chleba. Nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
20.6.13 17:30

Náš malej kolem 7-8 měsíce :think: Ale jenom kukuricné krupky ty miloval :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.13 17:32

V 6 měsících- naši hlídali a když jsem pro něho přijela, tak ohlodával patku chleba a ty drobečky měl nalepený i ve vlasech :cert: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11341
20.6.13 17:34

@artep.b od 6 měsíců jsem začla dávat křupky.. pak rohlík a pod. Vše do ruky má rád a papá v pohodě. Křupky vyloženě miluje a ani nedrobí, sní jich i několik za pár minut. Ale rohlík mu nejede a ta pohroma. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
20.6.13 17:35

No hlavně bych neučila na piškotky, zbytečný cukr pro takhle malé dítě.
Hračky do rukou bere? Pokud aktivní úchop má, položila bych dítě, kousek od něj třeba kukuřičné křupky, kůrku chleba a nechala to být, když bude chtít, vezme si.
Druhorozený byl extrém a v tomhle věku chytal lžičku s jídlem a vyhrabával si jídlo z pusy, aby si ho mohl prohlídnout, jeden čas jsem ho svazovala na jídlo plínou :zed: Takže tohle mi přijde jako lepší varianta :lol: Časem se to naučí. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
20.6.13 17:37
@nejvíczoufalá píše:
V 6 měsících- naši hlídali a když jsem pro něho přijela, tak ohlodával patku chleba a ty drobečky měl nalepený i ve vlasech :cert: :)
:mrgreen: chleba je ještě pohoda, nejhorší jsou rozpatlané křupky, po oblečení, ve vlasech, v ohrádce na matraci :roll: To je děsný lepidlo :zed:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.6.13 17:38

@Gladys joo, ty křupky jsou paráda. první 3 snědl ukázkově a teť si to matle všude-pochybuju že z ní něco opravdu sní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6639
20.6.13 17:39

@artep.b vím, že mi to taky dělal, ale kdy přesně začal jíst jídlo do ruky, si nepamatuju, křupky mu nejely nikdy, jablko nesmí, piškoty ty mu jedou, ale ty mu moc dávat nechci, chleba jí, jen když se mu klubou zoubky, každé dítě je jiné, to tvoje prostě nejí křupky :nevim:
edit: a z rohlíku ukousne jen špičku :mrgreen: zbytek nejí

Příspěvek upraven 20.06.13 v 17:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
20.6.13 17:39

Ááá, tak to je dobrý nápad, položit to jako hračku mezi ostatní. Nic jí totiž neujde a doma máme už snad všechno olízané:D Tak uvidíme…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2659
20.6.13 17:40

@artep.b Zkus jí dávat něco většího, piškot se jí možná špatně drží. Já synovi od šesti měsíců dávám k žužlání napařenou nebo vařenou zeleninu - mrkev, špalíčky kedlubny atd. a teď v létě třeba okurku, jablko - musíš ale dávat pozor, aby si dítě neukouslo moc velký kus. U nás s tím teda problém nebyl, syn se po jídle natahoval a když mu dám kus mrkve, hned si ji cpe do pusy. Jestli už dítě samo sedí, tak mu můžeš na pultík u židličky dát pár kousků té zeleniny a nechat ho, ať si s tím hraje a prozkoumává to. No a jestli o to nemá zájem, tak bych to nějak moc neřešila, občas nabídla ale pokud to dítě nechce, tak ho nakrm lžičkou.
edit: Jo chtěla jsem napsat, že když syn ještě neseděl, tak jsem mu jídlo do ruky dávala na puzzle, když byl na bříšku, měl to jako hračku a líbilo se mu to.

Příspěvek upraven 20.06.13 v 17:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
20.6.13 17:41

@nejvíczoufalá to přijde, malej taky na začátku matlal a teď zbouchá deset dlouhých během chvilinky :lol: Přestala jsem kupovat piškoty, starší jedí taky křupky a padne u nás pytel denně jen to mlaskne :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
CokeLady
20.6.13 17:41

Nevím, už si nepamatuju přesně, ale tak asi od 7. měsíce - to už „jedl“ sám večeři. Dávám namazané pečivo a zeleninu, ale je u toho děsný bordel a moc toho nesní, spíš patlá a to už mu je rok. Má to pak jako hračku.

A co před ní nechat kousky něčeho, co má ráda a čekat, až si to vezme sama? Má už zuby? Ze lžičky většinou jí tekutější než jsou kousky… :nevim: třeba je to tím.

Malý měl v tomhle období vyndavací období, tzn. z pusy do pusy, z pusy do pusy, prhlíhnout, do pusy… :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
34
20.6.13 17:42

@aiko24 …také děkuji za tip se zeleninkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7398
20.6.13 17:44

Maly ma necelych 6mesicu a uz si umi pekne krupku chytnout a sam si ji da do pusy. Jen kdyz uz ma jen kousek, tak mu vypadne a ja ty zbytky pak sbiram okolo nej a odlepuju je z nej.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat