Dcera (25 let) nechce jíst, jak jí pomoci? Anorexie?

Anonymní
29.6.20 20:46

Dcera nejí, jak ji pomoci

Dobrý večer,

náš velký problém je moje 25letá dcera. Osamostnila se už v 19 na škole. Žije se svým přítelem a jsou spolu od školy, kde se poznali. Je to moc hodný a zodpovědný kluk.
Poslední dobou mi přišlo, že hodně zhubla. Vše na ní,,visí„. Vždy mi odsekla, že nemá hlad. Včera za námi přijel i sám její přítel, který byl celkem bezmocný. Mluvil o ní. Potvrdil mi, že doma opravdu nejí. Vaří jen jemu, sama sotva si vezme na dvě lžíce. Kolikrát ani to ne. Vedou doma hádky, právě kvůli jídlu. Vždy mu také řekne, že,,nemá hlad“ nebo ji sem tam vidí sníst protejnovou tyčku, ale to už asi musí být. Nevím co to pořádně je. Jsem z toho opravdu špatná. Holka už je dospělá. Nevím jak ji pomoct, když se mnou o jídle nechce vůbec mluvit?
V rodině jsme nikdy žádné takové problémy neměli. Je tu někdo, kdo něco takového zažil s dítětem?
Děkuju moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

27916
29.6.20 20:48
@Anonymní píše:
Dobrý večer,náš velký problém je moje 25letá dcera. Osamostnila se už v 19 na škole. Žije se svým přítelem a jsou spolu od školy, kde se poznali. Je to moc hodný a zodpovědný kluk.
Poslední dobou mi přišlo, že hodně zhubla. Vše na ní,,visí„. Vždy mi odsekla, že nemá hlad. Včera za námi přijel i sám její přítel, který byl celkem bezmocný. Mluvil o ní. Potvrdil mi, že doma opravdu nejí. Vaří jen jemu, sama sotva si vezme na dvě lžíce. Kolikrát ani to ne. Vedou doma hádky, právě kvůli jídlu. Vždy mu také řekne, že,,nemá hlad“ nebo ji sem tam vidí sníst protejnovou tyčku, ale to už asi musí být. Nevím co to pořádně je. Jsem z toho opravdu špatná. Holka už je dospělá. Nevím jak ji pomoct, když se mnou o jídle nechce vůbec mluvit?
V rodině jsme nikdy žádné takové problémy neměli. Je tu někdo, kdo něco takového zažil s dítětem?
Děkuju moc

Anorexie. :,( Nechci tě děsit, ale je to hnusná nemoc. Doporušovala bych se poradit s odborníkem, než to ještě víc poťapeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
709
29.6.20 21:01

To chce odborníka, tady už končí sranda. Obávám se, že dcera to nebude chtít řešit, většinou si myslí, že o nic vlastně nejde. Normální to fakt není a budou z toho pramenit zdravotní, ale i psychické problémy, už teđ je dcera podrážděná a evidentně to dopadá i na vztah s přítelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 21:14
@Anonymní píše:
Dobrý večer,náš velký problém je moje 25letá dcera. Osamostnila se už v 19 na škole. Žije se svým přítelem a jsou spolu od školy, kde se poznali. Je to moc hodný a zodpovědný kluk.
Děkuju moc

Mentální anorexie. Právě prožívám se 17 letou dcerou. My to snad naštěstí podchytili včas. Už po dvou měsících jsme začali s psychoterapii. A máme kliku, že dceři psycholožka opravdu sedla a dělá pokroky. Sama by se z toho tězko hrabala a já ji pomoci nedokázala. Ale dcera si ve světlých chvílích problém uvědomovala a sama chtěla pomoc odborníka.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
29.6.20 22:49

Resila to znama, vzalo to ji i dceri 7 let zivota, holka 2krat dlouhodobe hospitalizovana na psychiatrii. Druha hospitalizace nejak pomohla. Nakonec se letos stala znama babickou. Ale rika, ze stejne jsou porad jednou nohou v prusvihu. :( Clovek to potlaci, ale neporazi uplne. :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama