Dcera pláče na slunci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Chaloupa
Kecalka 101 příspěvků 27.02.19 17:41
Dcera pláče na slunci

Maminky jsem už zoufalá a nevím si rady.
Mám 8 měsíční dceru. Jakmile na ni jen maličko zasviti slunce a nemusí být vůbec prudké, začne strašně plakat.
Problém je kdekoliv v autě, v kočárku, venku..
V autě máme clony, v kočárku stahuji Strisku ale nestačí to, občas proste svítí. Malá se nevzteka, ona vyloženě pláče.
Začínám si dělat starost, nemůžu s ni ani na hřiště.
Budu zřejmě muset i koupit nějaký deštník na sportak, ale připadám si jak blázen v únoru se slunečníkem.
Už se začínám bát, aby neměla nějakou oční vadu nebo problém s očima.
Od narození do 2 měsíců měla vleklé záněty a byli jsme i na proplachu kanálků, nevím zda to souvisí ale napadlo mě to.
K lékárce jdeme až v dubnu. Nevím vůbec jak to řešit :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 27.02.19 17:45

a co nějaké brejličky proti slunci :think:

Chaloupa
Kecalka 101 příspěvků 27.02.19 17:46
@ka2ka píše:
a co nějaké brejličky proti slunci :think:

Taky jsem nad tím premyslela ale nevím jestli si je nechá, přece jenom kdyby ji byl rok a něco ale takhle..

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 27.02.19 17:51

Jako zasvítí ji na nohu nebo zasvítí ji do očí. Jestli do očí, tak mi na tom nepřijde nic divného.

Chaloupa
Kecalka 101 příspěvků 27.02.19 17:52

@jenny.fields do oči samozřejmě.
Mě moc ne, vidím spoustu děti jak jezdí i bez střechy.
Malá nejde k vůli tomu ani na hřiště na Písek. To až bude chodit tak půjde a bude plakat? Musím chodit jen ve stínu a celkové je to náročné

Jogrr
Závislačka 4744 příspěvků 27.02.19 17:53

@Chaloupa @Chaloupa muj nosil slunecni bryle od 9tydnu, kdy jsme ho vzali k mori a do hor. Byly na gumicku, za cca 250 Kc, dneska jsou mu dva a nosi klasicke bez gumicky.

ka2ka
Extra třída :D 14595 příspěvků 27.02.19 17:53
@Chaloupa píše:
Taky jsem nad tím premyslela ale nevím jestli si je nechá, přece jenom kdyby ji byl rok a něco ale takhle..

existuje gumička která je udrží

Chaloupa
Kecalka 101 příspěvků 27.02.19 17:53

@ka2ka dobre tak moc děkuji já je seženu

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26264 příspěvků 27.02.19 17:54
@Chaloupa píše:
Malá nejde k vůli tomu ani na hřiště na Písek. To až bude chodit tak půjde a bude plakat? Musím chodit jen ve stínu a celkové je to náročné
čepici na hlavu? S kšiltem?
Rive
Ukecaná baba ;) 1610 příspěvků 27.02.19 17:57
Uživatel je onlineRegina Hero
Nadpozemská drbna 28403 příspěvků 27.02.19 17:58
@Chaloupa píše:

v 8 měsících nejde na hřiště ani na písek? No, teď byla zima, předtím měla tak tři čtyři měsíce, tak mi nepřijde divné, že nejde na hřiště a na písek… kočárek jsem vždy vozila tak, aby dítěti nesvítilo do očí, je to nepříjemné i dospělému… existují sluneční clony na kočárek… případně se dá připnout látková plenka nebo já jsem otočila korbičku naopak, když jinak nešlo se sluníčku vyhnout…
Až bude chodit, tak bude zase všechno jinak… stojící nebo chodící dítě má více možností uhnout slunci, natočit hlavu jinam… od osmiměsíčního bych to fakt nečekala… tam za ni musí otáčet kočárek rodič…

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 27.02.19 17:58

a kontrolu na očním, urychleně

Horká.cokolada
Stálice 60 příspěvků 27.02.19 17:59

Já mám takové doma, jsou fakt na gumičku, značkové s UV ale modré ( tyrkysové), kdyby chtěla do sz…

Verun83
Echt Kelišová 9434 příspěvků 27.02.19 17:59

Muze mit citliva ocka. Ja treba bez bryli byt nemuzu. Mam citlivy oci a nosim je klidne i v zime, kdyz sviti. Bez nich me ty oci boli.

Chaloupa
Kecalka 101 příspěvků 27.02.19 18:00

@Regina Hero a co je divného na tom hřišti? Malá sedí a rada se zhoupne krátce nebo si sednu s ji na Písek a 5 minut hrabeme lopatkou. To mi teda tak divny nepřijde. Akorát to musí být pozdě odpoledne :D
Na sportak těžko pridelam clonu to jsem zkoušela leda jezdit po zpátku no

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama