Lezení 10 měsíčního chlapečka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lusybb
Stálice 51 příspěvků 26.02.19 13:38
Zvláštní lezení

Dobrý den maminky. Mám 10 měsíčního chlapečka. Leze po 4 už asi 3 týdny, ale včera začal divně lézt. Jedna nožička je správně, ale druhou nedává kolínkem na zem a odráží se chodidlem. Neumím to pořádně popsat. Nevím jestli ho třeba nebolí koleno od lezení. Nebo spis zajít k doktorovi

Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8192 příspěvků 26.02.19 13:39

K doktorovi nechodit, nechat dítě žít a tolik nepozorovat…

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 13727 příspěvků 26.02.19 13:40

Ne to je normální :)) klid

Lusybb
Stálice 51 příspěvků 26.02.19 13:42

@Janli nepotrebuju ho pozorovat. Ale už jsme chodili na rehab. protože se zase moc dlouho plazil. Spíš nechci aby se naučil zase něco špatně a zase chodit na Vojtovku.

zuzikka
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 12 inzerátů 26.02.19 13:50

Tak já když byla malá, tak nikdy po kolenou nelezla. Asi jsem je nechtěla mít otlačené. Vyšpulila jsem zadek a opřela se o dlaně a chodidla a tímhle stylem se přesouvala. Třeba ho to taky tlačí a hledá způsob jak se pohybovat jinak.

Heivka
Závislačka 3886 příspěvků 26.02.19 13:53

@Lusybb Tak pokud měl problémy tak třeba zavolat na rehabilitaci a zeptat se. Jinak bych to nechala být. Syn že začátku „lezl“ po dlaních a chodidlech, vypadal jako malý dromedár, během pár dní ho to přestalo bavit. Ony děti kolikrát vymýšlí nějakou pitomost která je třeba dva týdny baví a pak s ní přestanou. Třeba sedmiměsíční dcerka teď dělá celkem úspěšně provaz když se snaží lézt.

barbuchablond
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 26.02.19 14:06

Některé děti nelezou po kolenou, ale po chodidlech, říká se tomu „medvěd“. Asi zkouší něco nového.

kompendium
Stálice 70 příspěvků 26.02.19 14:07

Pokiaľ už liezol normálne, pravdepodobne si len skúša nový pohyb a k správnemu lezeniu sa vráti. Pokiaľ by nesprávny pohybový vzorec pretrvaval ďalšie týždne, určite sa poradiť na rehabilitácii. Moja dcérka občas liezla spomínaným spôsobom, ale vždy to bolo len na krátky prechodný čas.

hanyketty
Kecalka 180 příspěvků 26.02.19 14:09

Náš takhle lezl dva měsíce…než začal chodit kolem nábytku. A chodí normálně, žádný problém nemá… nakonec jsem při návštěvách herny zjistila (dětská herna u bazénu :lol: ), že polovina dětiček má nějaký podobný „divnostyl“, který skončí v další v etapě vývoje…

Lusybb
Stálice 51 příspěvků 26.02.19 14:19

Děkuji všem za zprávy. Počkám ještě chvilku a pak se když tak spojím s doktorkou. :)

xeva
Kecalka 113 příspěvků 26.02.19 14:28

Malý tak taky lezl. Později pak lezl třeba pět temp klasicky a pak jedno dvě tempa vystrčil nohu a pak zase pár temp klasicky. Na rehabilitacích, kam jsme v té době chodili už jen na kontroly, mi bylo řečeno, že je to v pořádku. Některé děti údajně lezou jen tímto způsobem a počítá se to jako lezení. A mám pocit, že jsem to kdysi viděla i v nějakém dokumentu. Byly tam fáze vývoje dítěte a dítě tam lezlo tímto způsobem… Tehdy jsem si říkala: No co to je??? A za pár let jsem to měla doma. :lol: Takže buď v klidu :)

pedigka
Ukecaná baba ;) 1975 příspěvků 26.02.19 14:28
@Lusybb píše:
Děkuji všem za zprávy. Počkám ještě chvilku a pak se když tak spojím s doktorkou. :)

Spíš s fyzio.

Lusybb
Stálice 51 příspěvků 26.02.19 14:57

@pedigka Jj, my jdeme za 14 dni na kontrolu k fyzioterapeutce. Tak uvidím jak na tom prcek bude.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.19 17:29

Nech ho probůh žít 8o Syn lezl jako střelený partyzán, tahal nohu za sebou, druhou krčil a přitahoval, po čtyřech nelezl skoro vůbec. Přesto žije, chodí, sportuje a je úplně normální, netahala jsem ho po doktorech, proč taky :roll:
Prostě měl svůj styl.

Váš příspěvek
Reklama