Reklama

Dědeček u porodu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 08:39
Dědeček u porodu?

Moc prosím o zachování anonymity, je to dost zvláštní téma. Hledala jsem nějaké podobné, ale nenašla jsem, tak zakládám nové. Minule jsem měla u porodu dulu, tentokrát jsem chtěla manžela. Není moc nadšený, ale kývnul, že tedy ano. Chci se zeptat, mohl by být u porodu, pokud by byl nastydlý? Předpokládám, že asi ne, kvůli těm bacilům. Jenže pokud mi vybouchne zdravotně on, tak už nemám nikoho jiného, kdo by tam byl se mnou a upřímně, já ten porod nesnáším zrovna nejlépe. Na dulu už je pozdě, a navíc si ji tentokrát z finančních důvodů stejně nemůžeme dovolit, i mimo jiné proto jsem chtěla manžela (samozřejmě i proto, aby to zažil). Žádnou kamarádku ani mamku nemám, kdo by tam mohl být se mnou. Už několikrát se mi nabídl můj otec, ale popravdě mi to připadá dost divné. Jestli by mě to víc nenervovalo, protože jsou určitě fáze, u kterých bych nechtěla, aby tam byl, třeba ve sprše nebo tak. Jinak máme spolu super vztah, ale něco mi přijde příliš intimní na to, aby tam byl. Slyšeli jste někdy o někom, kdo tam měl místo otce dědečka? Třeba jenom na začátku? Upřímně sama se tam dost bojím být, ale možná nakonec nebude jiná možnost, porod bude plánovaný a nevím, jestli se manžel stihne uzdravit.

Přečtěte si článek: Otec u porodu - ano či ne?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Kakika
Extra třída :D 14878 příspěvků 05.01.18 08:45

Nemocného chlapa bych ani u porodu nechtěla. Jestli měl nebo neměl někdo otce u porodu je vlastně jedno. Můžeš si tam vzít koho chceš, klidně souseda. Ale z příspěvku je cítit, že ho tam ve skutečnosti nechceš. Takže bych do toho nešla. Chápu, že máš strach, ale oni tě tam samotnou nenechají. To, že tam nutíš manžela i přesto, že se mu tam nechce, vám může později způsobit problémy.

Enmamma
Závislačka 2899 příspěvků 05.01.18 08:45

Tak dědečka, resp. otce bych u porodu mít nechtěla. A opravdu nemáš žádnou kamarádku?

freeport
Ukecaná baba ;) 1011 příspěvků 05.01.18 08:46

Osobně bych u porodu nechtěla manžela, který si není jistý, že tam být chce. A otce v žádném případě. Ale každý to má nastavené jinak.

smudlinky
Závislačka 2520 příspěvků 361 inzerátů 05.01.18 08:51

Taky mi z příspěvku přijde, že dědečka nechceš, otec se na to necítí- raději bych ho nebrala než ho zbytečně stresovat. Nevidím na tom nic špatného, když tam budeš sama s PA- druhý porod je ve většině případů rychlejší a méně náročný. Já třeba měla u prvního manžela- dorazil na radu PA chvíli před samotným porodem- do té doby jsme tam byla sama. Druhé dítko do porodnice ani nečekalo!-)

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1216 příspěvků 05.01.18 08:52

Me nejaka moje znama rikala, ze tam mela otce (dedu). Tvochu me to zarazilo, ale proti gustu…nakonec si sama muzes rict, kdy ho tam chces a kdy ne. Do sprchy s tebou prece nemusi :think:.

Tichošlápek
Extra třída :D 10081 příspěvků 05.01.18 08:53

Nechtěla bych tam ani jednoho. Manžel tam evidentně nechce a dědeček mi prijde ujetý. Kde budeš rodit? U obou porodu se mne sestra ptala jestli chci byt sama nebo si tam ma vzít papírovani a byt u mne. Rodila jsem jednou v nymburku a podruhé v krci ;)

Lekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 05.01.18 08:54

Kdybych s ním měla fajn vztah, tak asi proč ne :nevim: jak píšeš, u těch intimnějších věcí být nemusí a jako podpora dobrý :think:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 05.01.18 08:55

Já bych ho k porodu nechtěla, ale jinak ano, vzít ho tam můžeš.. spíš mu budou říkat tatínku, ale pokud Ti to pomůže, je to lepší, než nic.. v nejhorším může odejít za dveře, že..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.18 08:56

Žádnou kamarádku nemám, všechno to jsou jen známé, ke kterým fakt takovou důvěru nemám. Manžel byl neochotný spíš jen ze začátku, pak jsem s ním znovu a znovu mluvila, a včera zase, a tvrdí, že tam chce být, není to tak, že jsem řekla, že musí, řekla jsem, že si to klidně může rozmyslet, že se zlobit nebudu (ale asi určitý společenský tlak tam cítí a i trochu paniku z mojí strany). Není to ideální, ale další dítě už nechceme, tak si říkám, že snad by to nic nepokazilo. U toho dědečka mám takový divný pocit, že by mě hodně lidí odsoudilo, že jsem divná, že jsem ho tam měla. A i pro mě samotnou to není úplně ideální řešení, ale když jiné není, tak přichází jen možnost být tam sama. A bojím se, co bude personál říkat když tam budu sama, protože ačkoliv se fakt snažim, tak špatně snáším ta bolestivá vyšetření a jejich narážky (co mají běžně doteď) mě hází do velké psychické nepohody, tak jsem myslela, že když by tam někdo se mnou byl, tak si to nedovolí.

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 05.01.18 09:05

Hele z mého pohledu je pořád lepší mít tam tatínka, kterému důvěřuješ, a chce tam být, než manžela, který se cítí do toho tlačen, být tam nechce a ještě má rýmičku. Mimo jiné třeba kamarádka, která žije v americe, měla u porodu celou rodinu, včetně tchánovců, tam je to zcela normální, takže z toho bych trauma neměla. Co se intimity týče, tak si o tom s tátou promluv, co by ti vadilo a on se prostě přizpůsobí. Prostě při kontrolách buď na chvilku odejde nebo bude stát u tvé hlavy a to samé v poslední fázi. Co se týče sprchy, tak nevím, kde se chystáš rodit, ale třeba v Podolí byla sprcha jakou má člověk doma - vešel se tam jen jeden člověk a ještě byl za sklem :D Takže se ničeho neboj. Pokud víš, že ti to psychicky pomůže, jdi do toho, vždycky může odejít, pokud ti tam jeho přítomnost bude vadit. Ale je potřeba si ještě te na rovinu říct pravidla co ano a co ne a i ho připravit na možnost, že třeba bude muset pryč a aby si to nebral osobně.

Příspěvek upraven 05.01.18 v 09:07

karkarka
Ukecaná baba ;) 2454 příspěvků 05.01.18 09:07

Dedecka bych u porodu tedy nechtela. prijde mi to pres caru.ale proti gustu…

Ifvka
Kecalka 338 příspěvků 05.01.18 09:11

Mně přijde normální tam mít dědečka, kdyby mi to řekla nějaká známá, pozastavila bych se nad tím jen v pozitivním smyslu, že to je fakt pěkný vztah s otcem. Rodiče a sourozenci jsou po manželovi nejblíž a někteří tátové jsou oporou dětem po celý život. Intimitu bych neřešila, pokud nejsi nějaká extra stydlivá, roky se s rokama potkají a budeš se naopak o taťku ve sprše starat ty. Takže bych se na to podívala spíš z pohledu, zda je ti tvůj táta dostatečnou psychickou podporou nebo tam bude jen navíc a podle toho se rozhodla:-). Ale když se ti sám několikrát nabídl, tak to asi znamená, že se toho nebojí a není to žádný ňouma.

Lekninka91
Extra třída :D 10265 příspěvků 05.01.18 09:17

@Ifvka souhlasím, nehledě na to, že přece nemusím každýmu na potkání vykládat, že jsem měla u porodu svýho tátu :think:

Ornwen
Závislačka 4366 příspěvků 05.01.18 09:18

Kdybych někdy u porodu někoho chtěla, tak by to byl asi taky děda (můj táta). Takže jestli tak někoho chceš, tak proč ne.
(Manžel je nervák, to by bylo ještě horší)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Novak Djokovič je v Praze! Na rozlučku Štěpánka si přivezl manželku Jelenu

Legendární český tenista Radek Štěpánek sice kariéru ukončil už loni v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >