Reklama

Hysterie - tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nusy
Nováček 4 příspěvky 04.01.18 17:35
Hysterie tchýně

Dobré odpoledne,

jsem poprvé těhotná, za týden mám termín. Všechno nachystané, těhotenství bez problémů, chodím na procházky, odpočívám a mám se fajn. Teda pokud zrovna nevolá tchýně. Je to strašně hodná paní, rozkrájela by se pro nás, ale její svět je jeden velký STRACH. Bojí se všeho. Bojí se, že se jí propadne strop v domě. Bojí se, že jí spadne vršek kuchyňské linky (visí tam už 30 let), bojí se prostě všeho a jelikož má celkem poklidný život, tak jednak kouká na televizi (plnou katastrof) a jednak si je aktivně vymýšlí. Co kdyby XYZ. A od té doby, co zjistila, že jsem těhotná, se katastrofické vize upnuly na mě. Nejraději by mě od začátku obalila bublinkovou folií a vatou. Kdykoli telefonovala nebo přijela, tak předhodila pár katastrof (typu že určitě praskne LED žárovka ve světle, světlo se roztříští a střepy zabijou miminko). Jeden víkend vykládala snad non-stop všechny porodní katastrofy, na které si vzpomněla. Bojí se, že spadnou poličky, které manžel s otcem přidělávali na zeď. Bojí se, že na dítě spadne něco na zahradě (leda tak ptačí trus, protože nad námi NIC není, ani stromy, ze kterých by mohlo něco padat).

Atd. A tak furt. A mě to po 9-ti měsících silně zmáhá. Vysvětlila jsem manželovi, co mi leze na nervy a proč a ať s tím něco udělá. Udělal, zakázal jí to, což respektovala. Výsledkem bylo, že při minulé návštěvě v podstatě celou dobu mlčela, protože prostě neměla co říct.

Do porodu už sem rozhodně nepojedou, ale teď sedí doma a vymýšlí porodní katastrofy, které ventiluje na manžela spolu s doporučeními, jak se jim vyhnout. A jeho to začíná zmáhat taky, hlavně proto, že nedokáže odlišit, co je reálná hrozba a co je blbost. Navíc v tom vzrostl, jako malý nic nesměl, protože co kdyby… Zlepšuje se to postupně, ale občas ho takové iracionální obavy taky postihnou, zvlášť když mu je někdo kuká do hlavy. Takže to zase ventiluje na mě a já už toho mám vážně DOST.

Vím, že ji nepředělám, to je marné, mohu maximálně změnit svůj přístup, ale nevím jak. Dneska jsem se vzteky půl noci převalovala. Chci mít klidný konec těhotenství, považuji to za nejlepší přípravu na porod, ale to ona prostě nechápe a nikdy nepochopí, protože katastrofy jsou pro ni stejně přirozené jako dýchání.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

janickaIII
Ukecaná baba ;) 2151 příspěvků 3 inzeráty 04.01.18 17:47

@Nusy, tohle musí být šílené. Ale jak píšeš tchýni nepredelas. Jediná rada je jedním uchem dovnitř druhým ven, ale to se těžko udělá. Do porodu bych tam už nejezdila a i manžel by mohl zvážit jestli měsíc bez maminky vydrží pro chvíli klidu. Ještě mě napadá, že by možná mohli pomoct tchýni zaměstnat pořídit ji psa nebo kočku. Nebo ji teď do konce těhotenství poslat do lázní ať má program. Jinak opravdu nevím a chápu, že to může být těžké i pro ni - Ono se uzkostnym lidem moc dobře nežije. Držím palce ať vše dopadne dobře a maminka se příchodem vnoučate uklidní :kytka:

Příspěvek upraven 04.01.18 v 17:52

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 04.01.18 17:47

Jestli tchyni do porodu už neuvidíš, tak bych jí nebrala ani telefony. Manželovi bych řekla, že nechci doma řešit žádné katastrofické scénáře, ať mi radši řekne něco hezkého. Jak to řešit v budoucnu nevím, tchyně se toho nezbaví a manžel to má v sobě taky. Bojím se, že po narození dítěte to bude ještě horší, bohužel.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2295 příspěvků 04.01.18 17:51

Řekla bych jí ať se snaží myslet pozitivně a nemyslí furt na horory

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 17:53

Bud ráda že je hodná

vejilka
Závislačka 4436 příspěvků 04.01.18 17:57
@ka2ka píše:
Bud ráda že je hodná

Hodná, ale mě by třeba vydeptala :mrgreen: Po porodu to neskončí, to začnou scénáře s miminkem

ka2ka
Extra třída :D 12785 příspěvků 1 inzerát 04.01.18 17:59
@vejilka píše:
Hodná, ale mě by třeba vydeptala :mrgreen: Po porodu to neskončí, to začnou scénáře s miminkem

spíš bych řekla, že tohle už je nemoc, ale ono fakt lepší tohle než to co se řeší ve vedlejší diskuzi

elle21
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 04.01.18 18:04

Třeba by jí pomohly nějaké léky na úzkost, nebo se z toho po porodu zblázní a bude vám volat, jestli dítě dýchá..

nostress
Extra třída :D 13206 příspěvků 04.01.18 18:09
@Nusy píše:
Dobré odpoledne,

jsem poprvé těhotná, za týden mám termín. Všechno nachystané, těhotenství bez problémů, chodím na procházky, odpočívám a mám se fajn. Teda pokud zrovna nevolá tchýně. Je to strašně hodná paní, rozkrájela by se pro nás, ale její svět je jeden velký STRACH. Bojí se všeho. Bojí se, že se jí propadne strop v domě. Bojí se, že jí spadne vršek kuchyňské linky (visí tam už 30 let), bojí se prostě všeho a jelikož má celkem poklidný život, tak jednak kouká na televizi (plnou katastrof) a jednak si je aktivně vymýšlí. Co kdyby XYZ. A od té doby, co zjistila, že jsem těhotná, se katastrofické vize upnuly na mě. Nejraději by mě od začátku obalila bublinkovou folií a vatou. Kdykoli telefonovala nebo přijela, tak předhodila pár katastrof (typu že určitě praskne LED žárovka ve světle, světlo se roztříští a střepy zabijou miminko). Jeden víkend vykládala snad non-stop všechny porodní katastrofy, na které si vzpomněla. Bojí se, že spadnou poličky, které manžel s otcem přidělávali na zeď. Bojí se, že na dítě spadne něco na zahradě (leda tak ptačí trus, protože nad námi NIC není, ani stromy, ze kterých by mohlo něco padat).

Atd. A tak furt. A mě to po 9-ti měsících silně zmáhá. Vysvětlila jsem manželovi, co mi leze na nervy a proč a ať s tím něco udělá. Udělal, zakázal jí to, což respektovala. Výsledkem bylo, že při minulé návštěvě v podstatě celou dobu mlčela, protože prostě neměla co říct.

Do porodu už sem rozhodně nepojedou, ale teď sedí doma a vymýšlí porodní katastrofy, které ventiluje na manžela spolu s doporučeními, jak se jim vyhnout. A jeho to začíná zmáhat taky, hlavně proto, že nedokáže odlišit, co je reálná hrozba a co je blbost. Navíc v tom vzrostl, jako malý nic nesměl, protože co kdyby… Zlepšuje se to postupně, ale občas ho takové iracionální obavy taky postihnou, zvlášť když mu je někdo kuká do hlavy. Takže to zase ventiluje na mě a já už toho mám vážně DOST.

Vím, že ji nepředělám, to je marné, mohu maximálně změnit svůj přístup, ale nevím jak. Dneska jsem se vzteky půl noci převalovala. Chci mít klidný konec těhotenství, považuji to za nejlepší přípravu na porod, ale to ona prostě nechápe a nikdy nepochopí, protože katastrofy jsou pro ni stejně přirozené jako dýchání.

Chápu tě. Taky nesnáším, když někdo neustále přivolává nějaké katastrofy. Pokus se ji přenastavit, ať vždy, když bude mít takové nápady, řekne"věřím, že to dopadne dobře, že se nic nestane, že nic na nikoho nespadne…"Aspoň to bude znít pozitivně. :) Držím palce, a přeji pohodový porod, a krásné, zdravé miminko. :kytka:

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 04.01.18 19:07

@Nusy Mám podobnou zkušenost, ale s mámou. Snažila jsem se to pouštět jedním uchem dovnitř, druhým ven. A pořád jsem jí opakovala, že tohle a tamto je blbost. Hlavně abych ji zabrzdila, protože jsem to prostě nechtěla poslouchat.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 04.01.18 19:26
@Nusy píše:
Dobré odpoledne,

Zakažte jí televizi, internet i noviny s tím, že to vysílá škodlivé vlny a inkoust v novinách je toxický. Taky klevetění s nějakýma podobně smýšlejícíma lidma, protože prskají bacily. A hlavně jí zakažte negativní myšlení, jinak že jí klepne pepka.

Knihomyš
Extra třída :D 10538 příspěvků 04.01.18 19:28

Nemohl by jí tvůj muž říct, že se v žádném případě nesmíš dostat do stresu, protože bys mohla strašně nebezpečně předčasně porodit, takže s ní nemůžeš být v přímém kontaktu? To by ji mohlo i potěšit :lol:
Ať tyhle šílené zvěsti muž prostě zachycuje u sebe a tobě ať je pečlivě tají. Je to jeho maminka a bude to jeho dítě :)

Teda, tchyně má docela štěstí na snachu, když si vzpomenu na své rozpoložení v těhotenství, tak bych asi reagovala tak, že by v mé přítomnosti mlčela do konce života…

Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 04.01.18 19:34
@LimitedEdition píše:
Zakažte jí televizi, internet i noviny s tím, že to vysílá škodlivé vlny a inkoust v novinách je toxický.Taky klevetění s nějakýma podobně smýšlejícíma lidma, protože prskají bacily. A hlavně jí zakažte negativní myšlení, jinak že jí klepne pepka.
:lol:

Ariadne
Echt Kelišová 8728 příspěvků 04.01.18 19:59

Mam tchyni a pratchyni podobneho razeni a to s nimi bydlime, takze to denne posloucham uz sesty rok a 100× nic umorilo osla. Negativismus denne a je to horsi a horsi a s detmi se to nelepsi, naopak. Vypoustet druhym uchem nebo to obratit v humor. V lete je moc horko, v zime ne zima atd :mrgreen: drzim palce, ale obrn se nebo ji to fakt rikej, ze te to nici.

lucykrej
Povídálka 23 příspěvků 04.01.18 20:33

Snažila bych se to pouštět jednym uchem dovnitř a druhým ven tchyni nepředěláš jestli je taková katastrofická celý život.. Nebo si s ni třeba promluvit ať si ty svoje katastrofické scénáře nechá pro sebe a tebe tím zbytečně nestresuje…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >