Reklama

Jsem v terminu, ale nechci rodit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 14:14
Jsem v terminu, ale nechci rodit

Jsem v terminu za tyden, vsechno ma boli, dite ma 4,5 kg nespim… Ale kdybych mohla zustala bych tehotna navzdy.
Protoze se bojim bolesti.
Porod bude vyvolavany, cukrovka.
Bude treti v poradi ale po tolika letech, ze jsem vlastne prvorodicka.
Bojim se klesti, akutni sekce, ze budu vyvadet a nespolupracovat, ze bude dite v tisni, ze, ze.. Toho je.
Nedokazu se nastavit jinak,.
Citim se uplne slaba, vycerpana, ne silna na to porodit tak velke dite.
Drzi mne predstava, jak mi ho daji, jak obrovska uleva mi projde delem jako pri predchozich porodech.. Ale tohle tehotenstvi je od pocatku komplikovane s ohledem na zdravotni stav mne i miminka.
Jak se nastavit jinak? Jse zdravotnik vim tiho docela hodne.. Pak jeste ctu a hledam a stresuji se jeste vic…
Chci byt jina, optimista, nebat se.. Silna a tvrda zena, ne padavka.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Amelie30
Ukecaná baba ;) 1952 příspěvků 31.12.17 14:19
@Anonymní píše:
Jsem v terminu za tyden, vsechno ma boli, dite ma 4,5 kg nespim… Ale kdybych mohla zustala bych tehotna navzdy.
Protoze se bojim bolesti.
Porod bude vyvolavany, cukrovka.
Bude treti v poradi ale po tolika letech, ze jsem vlastne prvorodicka.
Bojim se klesti, akutni sekce, ze budu vyvadet a nespolupracovat, ze bude dite v tisni, ze, ze.. Toho je.
Nedokazu se nastavit jinak,.
Citim se uplne slaba, vycerpana, ne silna na to porodit tak velke dite.
Drzi mne predstava, jak mi ho daji, jak obrovska uleva mi projde delem jako pri predchozich porodech.. Ale tohle tehotenstvi je od pocatku komplikovane s ohledem na zdravotni stav mne i miminka.
Jak se nastavit jinak? Jse zdravotnik vim tiho docela hodne.. Pak jeste ctu a hledam a stresuji se jeste vic…
Chci byt jina, optimista, nebat se.. Silna a tvrda zena, ne padavka.

Měla jsem to obdobně jako ty. Velké dítě, těhu cukrovka, vyvolávaný porod. Jakmile mi dali tabletu k vyvolání, tak jsem si řekla, že teď už to musím vydržet a dát. Dovnitř může, ven musí. To dáš, neboj. :hug: ono když už to jede, tak není čas na přemýšlení. :lol:

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 14:24

Tak to já bych porodila hned, zbývá mi necelý měsíc a už mě to Teda krajně nebaví :jazyk:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 571 příspěvků 31.12.17 14:31

Neboj se, kámoška měla taky cukrovku, velký dítě, odhad byl 4,5 kg, malej měl nakonec 3800 což není tak strašný. To zvládneš, zvlášť když je to potřetí.

Karleon
Kelišová 5306 příspěvků 31.12.17 14:38

To už ti měli vyvolat dávno, ne? S cukrovkou a velkým dítětem.

Jinak na tohle je skvělé setkat se třeba s dulou, ještě máš čas, zkus hned nějakou najít a setkat se s ní

miluver
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 31.12.17 14:39

Ahoj neboj to dáš!!! :srdce: Já měla stejné výchozí, cukrovka.- tableta, několikáté dítě, v den porodu odhad 4,56 kg :) (nakonec malá měla „jen“ 3,8kg ) tabletu jsem dostala v 8 a v 11 jsem už jsem si chovala náš pokládek :lol:…nakonec se to obešlo i bez šití, jo a to měřím jen 154cm :lol:

Russet
Extra třída :D 11069 příspěvků 31.12.17 14:59

Tak si trochu zaječíš, oni to přežijou :-)

Lucie_Sx
Závislačka 3013 příspěvků 31.12.17 15:09

Zkus se soustředit na to, že se to rozjede včas samo.
A hodil by se zkušený blízký člověk, vlastní porodní asistentka nebo dula…

Nelie
Povídálka 24 příspěvků 4 inzeráty 31.12.17 15:11

Ahoj,
já jsem momentálně 37+6, prvorodička s dlouhánem s vělkým bříškem v břiše (malá bude vysoká :D)
Také mám strach a čím víc se blíží termín, tak tím více. Jak píšeš, bolesti, nástřihu, komplikaci, šití, kolik bude malá vážit… no prostě všeho, na co si dokáže mozek provorodičky v 9. měsíci vzpomenout.
Mám vysoký tlak (s tím se tedy léčím už od 16 let), poslíčky už od 29. týdne - poslední týden už dávaj zabrat.

Vždycky když mě přepadne strach a panika z porodu, zkusím si to představit pozpátku.

Představuji si, jak držím konečně malou v náruči (neskutečně se na ni těším :srdce: ), jak bude asi vypadat, jaké bude mít vlásky. A najednou mě ty myšlenky na to vše předtím přejdou.

Říkám si, že musím věřit doktorům a hlavně svému tělo a ono to dobře dopadne :hug:

A ten odhad váhy… mě doktorka dělala odhad naposledy v 32tt a prý bude větší. Od té doby jsem byla bohužel pokaždé u jiného doktora a ti nedělali odhad, aby mě nestresovali… a jsem i ráda :D Stejně je to opravdu odhad… dost často se seknou. Hlavní je obvod hlavičky :)

Lelio
Kelišová 5892 příspěvků 31.12.17 15:12

Klid, věř si. Řídila bych se tímto citátem: „Pokud žena při porodu nevypadá jako bohyně, znamená to, že se k ní někdo nechová správně…“ Ina May Gaskin. Nespolupracuješ ty, ale oni! Ty jen prožij krásu zrození svého děťátka a vnímej to jako krásný okamžik. Jo a těžké děti se prý rodí líp ;) Hlavně poslouchej své tělo, své dítě, tvé tělo ví, jak porodit, a děťátko ví, jak se narodit ;) budou spolupracovat, tak jim to jen umožni a určitě to zvládnete. :hug:

LaraA
Zasloužilá kecalka 535 příspěvků 31.12.17 15:16

Dneska mam TP, taky treti, strach jsem mela - druhy syn mel pres 4kg, ja pak velke vnitrni poporodni poraneni, o tydnu od porodu operace… porad jsem odkladala I baleni do porodnice, trochu panikarila… Vcera vecer jsem najednou dostala pocit, ze uz to brzy bude - dobalila tasku, dozehlila veci na mimino, vydrhla koupelnu a jsem od te doby v klidu - asi hormony :dance: Preju taky podobny hormonalni uklidnujici koktejl :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.12.17 15:24

Já byla v dětství zneužívaná, takže porod dítěte pro mě znamenal problém jednak s dotyky druhých lidí, naskakuje mi husí kůže, jenak jsem stydlín. Vyřešila jsem to tím, že jsem ukecala doktora, aby mi udělali císař, konec starostí. Žádná hrůza, za 24hodin jsem byla v klidu i jsem chodila,. psychika hraje obrovskou roli.

růžový achát
Závislačka 4280 příspěvků 31.12.17 15:29

To dáš, už jsi zkušená, rodila jsem take po 11 letech ( take zdravotník :lol: ), sice bez cukrovky, ale dítě opět veliké, bylo to raz dva tři venku. Bolest odejde tak rychle jako přijde,, takova silnější menstruace. Až to přijde budeš tak skvělá, že lepší rodičku tam ještě neměli :* :kytka:

Helileli
Závislačka 2870 příspěvků 31.12.17 15:43

Doktoři sice tvrdí, že je žena po x letech po posledním porodu jako prvorodička, ale co jsem tu tak četla v diskuzích, tak se mi to nepotvrdilo, spíš vždycky čtu, jaký to byl fofr, jak sotva dojely do porodnice atd. Takže to, na čem zakladas svoje strachy vůbec nemusí být pravda. Odhad je jen odhad, to nemusí znamenat nic.
Nikdo netvrdí, že musíš očekávat porod s fanfárami a dechovou kapelou, ale zbytečně se stresujes.

Lekninka91
Extra třída :D 10275 příspěvků 31.12.17 15:49

Ja nechtela kvuli porodu ani otehotnet :-D ale kdyz uz jsem pak byla tehotna, tak jsem to nak prestala resit. Porod jsem mela vyvolavany tyden po terminu a ani mi nak neprislo, ze je to uz tady :-D proste si rekni, ze nak ven musi. :mrgreen: uz se tomu nevyhnes no :lol:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Jandová po letech na párty: Zvítězila konečně nad svými démony?

Zuzana Jandová (31) bezesporu patří k nejpůvabnějším a nesmyslnějším... číst dále >

Bavil lidi, teď je překvapuje svou vážností: Donutilova herecká proměna

Téměř každé Vánoce nás baví rolí důstojníka, který demonstrativně roztrhá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >