Definujte nepořádek doma :)

22697
19.7.13 09:42

definujte nepořádek doma :)

Ahoj holky, ruku na srdce a popravdě napište, co to u vás znamená, když „máte nepořádek“. Protože mě facsinuje, když někdo říká „moc se nedívejte, nemám uklizeno“… a je to tam jak ze škatulky :)
U nás: v obýváku rozházené hračky (to až tak za nepořádek neberu), sem tam kousek oblečení - buď to tahá mála za takové stoličky, kam dávám roznošené, nebo hodím špinavé v rychlosti na zem a až časem do koše. A taky počůrané plínky (ale max.2, ty uklízím prakticky hned :))
kuchyň: na lince hrnky od snídaně (do myčky dávám, až je klidněji), nebo linka plná po chystání na oběd.
O koupelně a tak se bavit asi nebude.
Jinak všude POŘÁD nějaké drobečky i když někdy i denně vysávám (máme dřevěné podahy).
No a další mě třeba přivedete vy :) KDyž má přijít návštěva, tak samozřejmě uklízím a neříkám „nekoukejte kolem, nemám uklizeno“ - mame dvě malé děti, tak to prostě musí brát tak jak to je :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
19.7.13 09:46

Ahoj tak já dítě teprve čekám ale máme dva psi a jsou s námi doma a nejsou to ratlíci takže všude chlupy a to luxuju každý den, koberce jsou pryč akorát v pokojíku a tam nesmějí dole na chodbě obden vytírat no teď už mají taky omezený prostor protože bude malý takže nebudou rozhodně smět všude…jinak nádobí meju jednou denně takže když je tam večer nějaké nádobí umeju až druhý den. no a je to vesnice takže jsem umyla okna a vzhledem k pylu mouchám a prachu vypadají jak když jsem je vůbec nemyla…:D

• Citovat
  • Upravit
21860
19.7.13 09:47

U nás i při každodenním vysávání chlupy od psa (teď teda extra), na stole hrnky od čaje, nezasunutá PC židle, nevyleštěnej dřez, neutřenej prach… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
19.7.13 09:48

Tomu, co jsi popsala, říkám provozní bordel jak v tanku :mrgreen: a vyskytuje se u nás často. Až na ty drobky, ty nesnáším a okamžitě je vysávám. Uklizeno - nikde se nic neválí, nic není ulepené a uťapané, nikde není prach, kapky vody, všechno oblečení je vyprané, vyžehlené a uložené ve skříní… asi jako když vstoupíš do hotelového pokoje. No ale tento stav se u nás díky dětem moc nevyskytuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
19.7.13 09:50

Tak u mě to znamená už jen týden neutreny prach, ale s příchodem třetího mimča jsem všechno trošku prehodnotila a co stihnu to stihnu, vařím a uklízím po večerech když už je všechna drobotina v postelich, přes den udrzuji provozní bordel :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Poison Ivy
19.7.13 09:51

Naučila jsem se žít s tím, že mám rozházené hračky po baráku. Nenaučím se žít s tím, že mi nelícujou hrnky v kredenci a někdo mi pohnul vázou o centimetr do prava a tím ji vychýlil z roviny se svíčkou. Monika hadr :lol:.

Borčus je u nás hlavně ze zvířete - chlupy

• Nahlásit
  • Citovat
25130
19.7.13 09:53

U nás jsou to rozházené hračky, nádobí na lince (mám teď v těhu vždy dopoledne nízkej tlak a namočit ruce do teplý vody pro mě znamená kolaps :zed: ), pak ty drobečky, vysávám podle potřeby buď denně, nebo ob den, to samý s vytíráním. Prach mi návštěvy nekontrolují :mrgreen: A za chvíli se k tomu asi přidá rozprsklé dítě všude kolem, protože nechce pochopit, že na obyčejným balónu se nesedí a neskáče, čekám, kdy rupne :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47759
19.7.13 09:54

A dětském pokojíčku se snažím vyhýbat obloukem, když vidím ten nepořádek tak by mě trefil šlak a když tam uklidim tak do hodiny můžu začít nanovo :evil: :evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6954
19.7.13 09:55

Momentálně mám vytřeno v celém bytě, umytou WC mísu, ale jinak binec. :oops: Na lince mixér, zrovna jsem dělala koktejl, nádobí od snídaně, všude po stole jogurt, protože brouček zrovna svačí. Chystám se vyprat věci z pelechu, takže roztahaná postel. Dvě várky nesloženého prádla. A k tomu v kuchyni hromádka nezařazených věcí (dokumenty, papíry, účty, kuchařka). Jeden pokoj totálně hrozný, protože ještě nemáme po stěhování zprovozněnou ložnici, jso v ní krabice. Děs!!! A v jednom kuse jsme na cestách, vždy jen přijedeme vyprat, uklidit, zabalit a jedeme zase jinam, hold prázdninový provoz. Takže normálně bych se z toho bince složila, ale není to stálý stav. :!

O hračkách ani nemluvím. Ty jsou momentálně uklizené, ale dlouho tam nevydrží. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12505
19.7.13 09:59

Nejhorší jsou chlupy od psa..
Zrovna ted po luxování to u Nás vypadá asi takto.
Granule všude na wc, ve wc, v kuchyni v děcku, všude. Rozpatlaná kobliha..Boty rozházené, oblečení co malej najde tam kde ani nevím, že leží..Tento bordel je tu vlastně furt, uklidím rozpatlané jídlo a rozháže granule a pořád dokola, takže u nás není nikdy uklizeno. Nejde to. Vlastně je když malej chrápe :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
155
19.7.13 09:59

Tak u nás bezdětných - uklizeno by bylo po dvouhodinovém úklidu - nádobí umyté, prach utřený, všechno poklizené na svém místě, podlaha zametená, popřípadě vytřená atp. Většinu času máme doma tzv. provozní bordel - hrnky od kafe a nádobí po snídani/obědě, pořád se někde něco válí… velkej úklid jednou do týdne, dvakrát tak ten menší + před každou návštěvou. Bydlíme nově, tak jsme si ještě nějak nenastavili režim. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krakatice88
19.7.13 10:02

V 8. měsíci s tvrdnutím břicha a 10 měsíčním synem se mi uklízí fakt těžko, protože i tak se natahám s ním a po uklízení jsem nepohyblivá úplně. Záda zdřevění, břicho ztvrdne, nohy natečou… Takže likviduju provozní bordel jak jen to jde a bohužel ten „mikrobordel“ - podlahy, WC, koupelna, prach - momentálně flákám.. Ať žijou čistící ubrousky z DM :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
866
19.7.13 10:02

Záleží, kdo k nám zrovna jde na návštěvu. Mám kamarádky, které mají doma vždycky naklizeno a umyto a vysáto, že je mi trapné mít na stole drobek nebo ve dřezu nádobí a to pak říkám „sorry, nekoukej se, mám tu bordel.“ Pak mám kamarádky, které samy úklid nijak zvlášť neřeší, takže přežijou drobky, i nádobí ve dřezu, v tom případě říkám, že mám bordel jen, když mám fakt bordel (jako třeba hoooodně nádobí všude po kuchyni - nemám myčku, nebo špinavej opatlanej stůl v obýváku, prach na televizi apod.) A pak je to moje rodina, ze které pocházím, kde moje matka byla vždycky puntičkář, ale na druhou stranu mě zná a ví, že já nikdy taková nebyla, takže ten můj nepořádek zvládá a už se i naučila mi věci neuklízet. To samé tchýně, tu jsem okřikla v momentě, kdy jsem zjistila, že mi umývá odpadkový koš :pocitac: :zed: :mrgreen:

Takže tak, záleží, kdo konkrétně k nám jde na návštěvu, nepořádek komentuju na základě toho, jak ten dotyčnej je nebo není pořádnej :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2642
19.7.13 10:03

.

Příspěvek upraven 21.02.14 v 23:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
19.7.13 10:09

@avm3 No, tak nějak definuju nepořádek u nás i já… plus ještě jako bonus neposkládaný vypraný prádlo… Hračky v obýváku teď myslím moc roztahaný nejsou… Ale u dětí to budem muset zas prohrnout… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama