Délka 10 m mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 05.03.10 10:02
Délka 10 m mimi

Ahojky, naše Lucinka má v 10 měsících 70 cm, to je ale pouze o 2 cm více než v půl roce. Včera mi dokotorka řekla, že se jí to nelíbí a že jestli do příští prohlídky(v roce) nevyroste budeme to muset začít řešit. Jak jste rotli vy? a jaký na to máte názor?

Reakce:
Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 05.03.10 10:18

Ahoj,
tak jsem koukala do průkazů a mám tam jen 6 měsíců a pak rok. Ale obě holky mají rozdíl přibližně 5 cm - 65.5 - 70.5 a druhá 71. Obě jsou docela mrňavé, ale vím, že p. doktorka to nikdy neřešila, napsala drobný proporciální jedinec (tomu se směje celá rodina dodnes) a holky jsou v pohodě.
Navíc mi to měření přijde dost nepřesné, takže nějaký ten centimetr rodíl může mít už jen kvůli tomu.
Pokud je jinak v pohodě, veselá, hravá, dělá to, co má, tak bych to rozhodně neřešila.
Oni to doktoři někdy přehánějí.
Pěkný den,
 Halka

Justýnka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.03.10 10:22

Ahoj, já tedy tomu moc nerozumím, ale tuším, že dítě má mít přibližně v roce 1,5 porodní délky (např. 1,5 x cca 50 cm = 75 cm) a váhu má ztrojnásobit ( např. 3×3kg = 9kg). Ale to je jenom orientační, každé dítě je jiné, tak bych je necpala do žádných tabulek.

Příspěvek upraven 05.03.10 v 10:24

haňoušek
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 05.03.10 10:22

Náš Adámek měl v osmi měsících 74 cm i Vendulka tak měla a Adámek měl v půl roce 73cm takže taky skoro nevyrostl a když se narodil měl 48cm a v šesti týdnech měl už 58 což je o dest víc je to asi jak kdo a myslím, že taky záleží na rodičích, jak sou velcí a vše se vším a myslím, že by sisi s tím neměla dělat hlavu, sou o moc meníš dět a nijak se to neřeší. Moje neteř má dest měsíců a má 71 a v půl roce měla 68 a je fakt že záleží taky na tom jak to dr. či sestra změří ne vždy je to přesně. Nedělej si s tím hlavu, teď bych to neřešila. :wink:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.03.10 11:07

Taky bych to moc neřešila. Naše MUDra měří děti až od té doby, kdy umí stát, aby se postavily zády k metru. Neřeší to. Takže já vlastně ani nevím, kolik mrňous měří a to mu je taky deset měsíců. Minulý měsíc mi to ale nedalo a když ležel už unavenej na gauči a nataženej jako prkno, tak jsem vedle něj dala krejčovský metr a naměřila jsem něco mezi 75 - 78cm. A podle oblečení bych usuzovala, že už tak dva až tři měsíce roste maličko, protože nám jsou věci na délku furt stejně. Buď v klidu :lol:

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 05.03.10 19:54

Ahoj, nelam si s tim moc hlavu, Tobik se narodil jako dlouhe mimino a tak do tech 4 mesicu byl porad delsi nez ostatni. Pak najednou prestal rust. V deviti mesicich jsem se uz bala, prirustky uplne mrnave, k tomu je jeste peknej hubenour. A nakonec pred rokem vyrostl tak, ze na rocni prohlidce mel 82 cm a doted je porad mezi temi delsimi detmi. Podle me rostou deti nahodilym skokem :-) . Ale presne se pamatuju, jak jsem byla stresla, kdyz jsem z dlouhana mela najednou prcka.

jjelena
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.10 22:02

Teddisku, já mám obě holky miniaturní a ta mladší to je totální drobínek. Ve 2 letech měla 80 cm a mezi 21m a 2 lety nevyrostla vůbec nic. Doktorce ani tak nevadí, že je malinká, zatím jsme furt v tabulce, i když na spodní hranici, ale vadí jí, že neroste nebo hodně málo. Zatím jsme chodily co dva až tři měsíce na kontrolní měření a ted v březnu nás čeká poslední kontrolní a když to zase bude zlý, tak jdeme na endokrinologii.
Já jsem taky menší - 161 cm a manžel taky není čahoun - 178cm, tak to dr bere v potaz, co se týče toho menšího vzrůstu. Já se tomu vyšetření nebráním, aspn se zjistí třeba něco, co by se mohlo jinak zanedbat. Jsem v klidu i proto, že starší byla taky dlouho malá a menší než ostatní a dneska je ve školce v té vyšší půlce. Ale je fakt, že rostla málo, ale pořád stejně.

Tak vám držím palce a když tak dej pak vědět, jak jste dopadly.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >