Reklama

Délka 10 m mimi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tedddiisek
Stálice 61 příspěvků 05.03.10 10:02
Délka 10 m mimi

Ahojky, naše Lucinka má v 10 měsících 70 cm, to je ale pouze o 2 cm více než v půl roce. Včera mi dokotorka řekla, že se jí to nelíbí a že jestli do příští prohlídky(v roce) nevyroste budeme to muset začít řešit. Jak jste rotli vy? a jaký na to máte názor?

Reklama

Reakce:

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 05.03.10 10:18

Ahoj,
tak jsem koukala do průkazů a mám tam jen 6 měsíců a pak rok. Ale obě holky mají rozdíl přibližně 5 cm - 65.5 - 70.5 a druhá 71. Obě jsou docela mrňavé, ale vím, že p. doktorka to nikdy neřešila, napsala drobný proporciální jedinec (tomu se směje celá rodina dodnes) a holky jsou v pohodě.
Navíc mi to měření přijde dost nepřesné, takže nějaký ten centimetr rodíl může mít už jen kvůli tomu.
Pokud je jinak v pohodě, veselá, hravá, dělá to, co má, tak bych to rozhodně neřešila.
Oni to doktoři někdy přehánějí.
Pěkný den,
 Halka

Justýnka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 05.03.10 10:22

Ahoj, já tedy tomu moc nerozumím, ale tuším, že dítě má mít přibližně v roce 1,5 porodní délky (např. 1,5 x cca 50 cm = 75 cm) a váhu má ztrojnásobit ( např. 3×3kg = 9kg). Ale to je jenom orientační, každé dítě je jiné, tak bych je necpala do žádných tabulek.

Příspěvek upraven 05.03.10 v 10:24

haňoušek
Ukecaná baba ;) 2377 příspěvků 05.03.10 10:22

Náš Adámek měl v osmi měsících 74 cm i Vendulka tak měla a Adámek měl v půl roce 73cm takže taky skoro nevyrostl a když se narodil měl 48cm a v šesti týdnech měl už 58 což je o dest víc je to asi jak kdo a myslím, že taky záleží na rodičích, jak sou velcí a vše se vším a myslím, že by sisi s tím neměla dělat hlavu, sou o moc meníš dět a nijak se to neřeší. Moje neteř má dest měsíců a má 71 a v půl roce měla 68 a je fakt že záleží taky na tom jak to dr. či sestra změří ne vždy je to přesně. Nedělej si s tím hlavu, teď bych to neřešila. :wink:

Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 05.03.10 11:07

Taky bych to moc neřešila. Naše MUDra měří děti až od té doby, kdy umí stát, aby se postavily zády k metru. Neřeší to. Takže já vlastně ani nevím, kolik mrňous měří a to mu je taky deset měsíců. Minulý měsíc mi to ale nedalo a když ležel už unavenej na gauči a nataženej jako prkno, tak jsem vedle něj dala krejčovský metr a naměřila jsem něco mezi 75 - 78cm. A podle oblečení bych usuzovala, že už tak dva až tři měsíce roste maličko, protože nám jsou věci na délku furt stejně. Buď v klidu :lol:

teredes
Kelišová 6266 příspěvků 05.03.10 19:54

Ahoj, nelam si s tim moc hlavu, Tobik se narodil jako dlouhe mimino a tak do tech 4 mesicu byl porad delsi nez ostatni. Pak najednou prestal rust. V deviti mesicich jsem se uz bala, prirustky uplne mrnave, k tomu je jeste peknej hubenour. A nakonec pred rokem vyrostl tak, ze na rocni prohlidce mel 82 cm a doted je porad mezi temi delsimi detmi. Podle me rostou deti nahodilym skokem :-) . Ale presne se pamatuju, jak jsem byla stresla, kdyz jsem z dlouhana mela najednou prcka.

jjelena 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.10 22:02

Teddisku, já mám obě holky miniaturní a ta mladší to je totální drobínek. Ve 2 letech měla 80 cm a mezi 21m a 2 lety nevyrostla vůbec nic. Doktorce ani tak nevadí, že je malinká, zatím jsme furt v tabulce, i když na spodní hranici, ale vadí jí, že neroste nebo hodně málo. Zatím jsme chodily co dva až tři měsíce na kontrolní měření a ted v březnu nás čeká poslední kontrolní a když to zase bude zlý, tak jdeme na endokrinologii.
Já jsem taky menší - 161 cm a manžel taky není čahoun - 178cm, tak to dr bere v potaz, co se týče toho menšího vzrůstu. Já se tomu vyšetření nebráním, aspn se zjistí třeba něco, co by se mohlo jinak zanedbat. Jsem v klidu i proto, že starší byla taky dlouho malá a menší než ostatní a dneska je ve školce v té vyšší půlce. Ale je fakt, že rostla málo, ale pořád stejně.

Tak vám držím palce a když tak dej pak vědět, jak jste dopadly.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >