Děložní čípek u poševního vchodu v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 16:25
Děložní čípek u poševního vchodu v těhotenství?

Ahoj holky,
jsem v 17.tt a už nějakou dobu pozoruju při mytí, že mám něco u poševního vchodu. Konečně jsem našla odvahu se tam podívat zrcátkem a přijde mi, že tam prostě něco mám natlačené, takové vyboulené. Asi děložní čípek?
Jsem podruhé těhotná.
Můžete mi prosím napsat, jestli jste to tak některá také měla? Je to normální? Nebo je to nějaká komplikace?
Jsem docela vyplašená.
Za odpovědi děkuji.

Reakce:
Modrásek modrý
Stálice 64 příspěvků 01.08.19 17:48

Spíše půjde o uvolneni poševních stěn (cystokela,..)
Poradit se s lekarem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 18:38

@Modrásek modrý Díky. Na kontrole to určitě s ním proberu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.08.19 18:48

@Modrásek modrý Tak jsem si přečetla, co je to ta cystokela a docela mě to vyděsilo. Po prvním porodu jsem měla ochablé pánevní dno a přibližně rok trvalo, než se to spravilo, že jsem mohla skákat a přitom nedošlo k úniku moči. Můžu teď v těhotenství nějak to pánevní dno posilovat?

Modrásek modrý
Stálice 64 příspěvků 01.08.19 21:23

Nejlépe s dobrou lektorkou gravidjogy anebo ještě lépe s fyzioterapeutkou, která se zaměřuje na pánevní dno a pracuje s těhotnými + konzultace s gynekologem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.08.19 14:53

@Modrásek modrý Tak na kontrole doktorka říkala, že je to vyklenutá poševní sliznice. Tím, jak je ta sliznice prosáklá vlivem hormonů, tak se může takto zvětšit atd. Prý nemusím mít obavy :-)

Váš příspěvek
Reklama