Dětská kolika

Anonymní
14.6.13 09:02

detska kolika

Ahoj maminky muj 3 tydenni chlapecek uz 4 dny porad strasne breci..ale opravdu hodne..sem uz zoufala:-( nevim jak mu pomoct…:-( myslim si ze je to kolika… Mame um meli sme bebu1 vcera sem byla u dr. A ta nam doporucila bebu sensitive tak ji mame od vcera… Pridavam do mlika jeste kapicky espumisan…porad strasne breci…:-( ani moc nekaka…musim mu vzdy pomoct…od vcera jeste nekakal..mam jet k doktorce nebo mi neco poradite? Jinak vcera u dr.nic mi nerekla..jen ze mam zmenit to mliko ani se na nej nekoukla:-( prej ho prejidam…hmmmm.. Maminky ja uz sem fakt zoufala..vcera brecel opravdu celej den..dnes od rana taky:-( poradite mi? Dekuju moc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
14.6.13 09:11

A co jinak zkousite? Nahrivat brisko, masaz kremem Pupik, davat pred kazdym pitim na chvili na brisko, nosit na tygrika. a chovat, chovat chovat, houpat, houpat, houpat… je to na zblbnuti, ale pomaha jim to.
kakat nemusi, pokud nemas pocit, ze trpi vylozene zacpou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
14.6.13 09:12

Dáváš UM podle návodu? jinak ho možná opravdu přejídáš a to mu jenom uškodí.

Jinak na koliku - teplý obklad na bříško, nosit v klubíčku, pořídit rourku do zadečku. A pořád kapat ten espumisan, ono chvilku trvá než zabere.

Jinak tohle má opravdu většina dětí ;) doktorka by na něm nic nevykoukala ;) A kakat může klidně až po třech dnech, s tím bych k doktorce nelítala - ona ti s tím stejně neporadí. Hold se miminka nehýbají tak mají koliky, neboj, až trochu povyroste tak to přejde ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
14.6.13 09:13

A Bio Gaia! jsou oficialne od 1 mesice, ale doktorka nam je schvalila ve 3 tydnech v pohode. Jinak se mi jeste osvedcily BabyCalm - ty trochu pomuzou okamzite. Bio Gaia pomuzou az po par dnech, ale za to maji celkove pozitivni efekt i na imunitu atd.
espumisan jsem vyhodila, maly se po nem kroutil jeste vic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
14.6.13 09:30

Přestat dávat espumisan. Léky tohoto typu zabírají buď během hodiny dvou nebo vůbec, ale můžou způsobit zácpu. Dlouhodobější nástup mají probiotika, než se střevo efektivně osídlí těmi kulturami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
14.6.13 09:36

Ahoj, to fakt vypadá jako kolika. Mrkni se tu do starších diskuzí, jinak se tu budeme všechny opakovat. Nejdřív zkuste jiné kapky, Espumisan a ještě další dvoje jsou na bázi stejné látky, to by ti poradili v lékárně jestli nezabral Espumisan tak nemají smysl ty další dvoje (teď nevím jesti Lefax a Iso-něco).. na jiné bázi jsou BioGaia.. BabyCalm je na bázi bylinek.. prostě nakupte a zkuste (né najednou, každé třeba den/dva).. pak čaje s fenyklem.. masáž bříška.. na bříško vyprdět.. u přebalování nechat vykopat nožičkama.. u každého zabere něco jiného a hlavně asi není jeden zaručený recept, jednou zabere to, druhý den něco jiného.. jestli máš Karpa tak na něj mrkni, píše přesně o tvé situaci

Každopádně nepřestávej sledovat mimčo, kdyby měl pláč jiný logický důvod.. jestli nemá řasu v očičku, jestli opravdu usilovně netlačí a nemá tuhé hovínko (zácpa).. a chovat a utěšovat (je to o nervy ale když nic jiného nezabere..)

Beba je dobrá, protože má probiotika.. doporučuje se změnit UM právě na ni, když má mimčo trávicí/prdící obtíže, že pomáhá spravit střevní kultury, tak tam bych asi problém nehledala..

Jestli Karpa (nejšťastnější miminko v okolí) nemáš tak napiš, něco s tím uděláme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9986
14.6.13 09:38

Mám pocit, že po espumisanu to měl malý spíš horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
14.6.13 09:41

Ahoj! Mrkni na tuhle stranku: http://www.jaknamiminka.cz/…nka-a61.html Nam tohle opravdu pomohlo - zavinovani (ktere se ale musi delat spravne)v kombinaci s houpanim. Pokud miminko nema hlad anebo neni nijak nemocne (kolika neni nemoc), zabere to vzdycky. Ale musi se to opravdu delat spravne, tzn. zavinuti musi byt tesne, nesmi se miminku dostat ven napr. rucicka…jinak to nefunguje. Na nasi holcicku to zabere vzdycky. A to jsem ze zacatku neverila, ze preci na bolave brisko muze zabirat nejake zavinovani…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
14.6.13 09:45

Jinak jeste poznamku: My jsme vyzkouseli snad vsechny kapicky a nic nezabralo…snad az ty laktobacily, ktere jsou tak jako tak pro miminko prospesne (neni to zadna chemie a zvysuje to imunitu). V knizce od Karpa jsem se prave docetla, ze vsechny ty kapicky maji stejne ucinky jako placebo…(nemyslel tim probiotika),tak jsem je pak pouzivat prestala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
214
14.6.13 10:11

Nám zabrala jedině Bio Gaia. Během týdne byl klid a krásně kadí každý den - s tím byl u nás taky velký problém. Kapky(infacol, baby calm, sab…) úplně na nic, někdy mi to přišlo i horší. Možná ještě trochu pomáhala masáž bříška Pupíkem. ;) A samozřejmě má náruč, pevné objetí a houpat. Např. klubíčkování u nás nebylo vůbec možné jelikož malý se nedal ohnout jak ho bolelo bříško :( A k tomu UM - trvá to tak týden až 10 dní než se projeví změna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
14.6.13 22:27

Ahoj, synkovi zabrala kombinace Beba sensitive a kapek Bio Gaia. A ještě pomáhalo vzít ho ven do kočárku. Měl rozptýlení a lépe se mu venku usínalo (chodili jsme ven několikrát denně i o půlnoci :zed: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
14.6.13 22:38

Tak u nás je to každý večer už od narození :zed: My máme nasledujici postup, pevné zavinuti do tetra pleny, na bříško nahraty polstarek z pecicek, dudlik a nos zaboreny do mého trička, nebo do mé kůže, takhle prostě spíme, nic jiného nezabralo, kapicky jsme ještě nezkouseli, na to je moc malý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
14.6.13 23:52

Ahoj. Tohle si taky pamatuju jak své boty. No co nám pomohlo.. Dávala jsem taky espumisan a pak napit mezi krmením fenyklového čaje. Ten mu uvolnil prdy a navíc zředil stolici. I když mi doktorka říkála, že by nedávala, že někdy bývá na škodu, řídila jsem se sebou a pomohl. A pak jsem mu po koupání masírovala bříško krémem pupík, krásně voní a uklidňuje a hlavně dávat dobře odříhnout po papání.. Už mě víc nenapadá:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1118
14.6.13 23:54

A taky hodně pomohly laktobacilky od swiss:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
15.6.13 07:09

Ach joo…vzpoměla jsem si na naše začátky…Amálka se mi prokřičela až do třetího měsíce…postupně to bylo lepší, ale až v 7 měsících to bylo spokojené miminko. Nám nepomohlo vůbec nic ač jsem zkoušela co se dalo…vyřeší to jen čas. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat