Kdy odstavit dudlík?

467
13.6.13 12:20

Kdy odstavit dudlík?

Zdravím všechny :)
Zajímá mě kdy mám odstavit dudlíka a už ho nedávat. Malý je 7.měsíců, ale večer by bez něj neusnula.Do kdy jste měli dudánka vy? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25852
13.6.13 12:22

Ahoj, my dudlíka v tomhle věku teprve začali dávat :oops: Rostli zuby a tohle jediný pomohlo. Po 10m jsem mu ho vzala přes den a měl ho jen na noc a teď ve 13m jsem mu ho vzala i na usínání, už jsme asi 14dní úplně bez :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
205
13.6.13 12:23

Ahoj, malýmu je taky 7 měsíců a dudlíka má jeń na spinkání, na ven do kočárku a večer k usínání..nezkoušela jsem mu ho zatím vzít úplně, zajímají mě názory ostatních. Dětem kamarádek je kolem 2 let a dudlíka mají pořád..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
13.6.13 12:23
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
467
13.6.13 12:24

@prazacka já právě nevim no..vypadá to blbě v 7.měsících s dudákem ;) :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
13.6.13 12:25
@anti17 píše:
@prazacka já právě nevim no..vypadá to blbě v 7.měsících s dudákem ;) :nevim:

nevypadá :-), ve 3 letech už jo i dvouch, ale ted na to má právo :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1520
13.6.13 12:26

Tak dnes jsem viděla na hřišti tříletého kluka s dudlíkem v puse 8o Takže máte ještě asi čas na odstavení;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6775
13.6.13 12:26

V sedmi měsících mi to přijde naprosto normální mít dudlíka. Samozřejmě ne nonstop celej den. 8o jsem divná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13827
13.6.13 12:27

Dceři je 21m. a odstavení zatím není v plánu. Záleží na tobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lo
6239
13.6.13 12:28

Já mám téměř 4 měsíčního a od malinka je s dudlíkem kamarád jen tak napůl, když si hraje, nebo jedeme ven s kočárkem, nebo dělá cokoli jiného, než spí, tak ho nepotřebuje, ani po něm nevzdechne..zatímco když usíná, je to nejlepší kámoš - usne snadněji a rychleji..
Chtěla jsem mu ho vzít úplně, když ho vlastně potřebuje jen na usínání, ale je to ještě brzy..zkusím okolo půl roku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50730
13.6.13 12:29

Mně to teda taky přijde normální v 7 měsících… Malý měl dudlíka do dvou let, malá to bude mít asi podobně, zatím ho furt má - na spaní nebo když rostou zuby. Lepší, než kdyby mi tu ohryzávala nábytek nebo svoje prsty :lol: Už chybí jenom 8 zubů, tak pak by se vidělo :mrgreen: Vzhledem k tomu, že mi starší přestal po odebrání dudlíka spát přes den, nijak nechvátám :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
13.6.13 12:30

Ahoj, tak oba kluci měli dudlíky jen na spaní a v roce jsem jim ho sebrala a byl klid. Já bych ješlě pochopila dudlík do 2 let, ale později mi to příjde divné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4132

Obě holky jsem oddudlíkovala až něco málo před druhým rokem, ale to už mívaly dudlík jen na spaní. V tomto věku to u nás šlo dobře ukecat, takže první vyměnila dudlík za dárky od ježíška a druhou jsme vzali na akci s mnoha dětmi, kde jsme poukazovali na to, že takhle velké děti už dudlíky nenosí a ona koukala a kývala, že jo. Tak jsme jí ho zkusili večer nedat a klaplo to ;)

Příspěvek upraven 13.06.13 v 15:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2267

Jednomu jem vzala dudla v 9měs a druhému v 10měsících, obojí celkem ok, bez řevu, jen jedna ukňouraná noc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6963
13.6.13 12:31
@Lo píše:
Já mám téměř 4 měsíčního a od malinka je s dudlíkem kamarád jen tak napůl, když si hraje, nebo jedeme ven s kočárkem, nebo dělá cokoli jiného, než spí, tak ho nepotřebuje, ani po něm nevzdechne..zatímco když usíná, je to nejlepší kámoš - usne snadněji a rychleji..
Chtěla jsem mu ho vzít úplně, když ho vlastně potřebuje jen na usínání, ale je to ještě brzy..zkusím okolo půl roku…

my ho máme i ted ve 4 letech, už jsem některé ustříhala, a el houby platný, prostě si jede svou říká ne ja chci dudlík nebo ja chci spinkat s dudlickem, ma hov yloženě na usnunutí, pak ho vyplivne a ani po něm nevzdechne a spí v kuse až do 8. :oops: :oops: sem z toho dokonce uz i nestastsná :oops: :oops:, sem z toho nestastná

Příspěvek upraven 13.06.13 v 12:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat