Od kdy říkáte, že už chodí?

462
13.6.13 21:06

Od kdy říkáte, že už chodí?

Ahoj,

chtěla bych se zeptat jenom tak pro zajímavost.. od kdy říkate o dětech, že už chodi?

když obchazejí nabytek? nebo když udělají samostatně par kručků? nebo když projdou cely byt? nebo až když chodí jako hlavně a už nelezou?

Je to jeno pro moji zajímavost.. dneska jsme totiž byli z kamarádkou na kafe a ta mi říka, že jijí kluk už chodí je mu 9 měsíců.. a pak z ní vylezlo, že chodí kolem nábytku… :-)) a naše když chce tak projde tam a zpět chůzí celý byt.. ale převažně ještě leze..

Takže jenom tak pro zajimavost.

Děkuji :-)))

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25866
13.6.13 21:08

Že chodí, jsem začala říkat, když prostě začal sám chodit. Ne za ruku nebo tak, ale prostě sám. Jinak jsem říkala, že se staví, že chodí kolem nábytku, že jde za ruku… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24061
13.6.13 21:08

Já to ještě neříkám, protože „chůzové“ epizody jsou tak sporadické, že to nejde.

Příspěvek upraven 27.07.15 v 13:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35088
13.6.13 21:12

No až začne chodit, na tom není nic nepochopitelného ani nevysvětlitelného, prostě až „chodí“ :lol:
Od prvních krůčků k samostatné chůzi většinou je už jen pár dní(aspoň u mých starších dětí),takže tam nebyla nějaká velká časová prodleva a taky jsem neměla potřebu to okamžitě vytrubovat do světa :D
Nejmladší bude mít rok, leze, obchází nábytek, ale ještě nechodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Mufina
13.6.13 21:12

Říkala jsem to když se pustila do prostoru - i když to byly jen 3 kroky :)

• Citovat
  • Nahlásit
13950
13.6.13 21:13

Jindra začal chodit tak, že udělal 3, 5, 7 krůčků. Postupně, ne během jednoho dvou dnů. To jsem ještě neříkala, že chodí. Říkala jsem, že „dneska udělal sám 6 kroků“. Že chodí, jsem začala říkat, když začal chodit po celém bytě. To trvalo bezmála 2 měsíce od těch prvních kroků. Během jednoho týdne pak přestal úplně lozit. Když se mě někdo zeptá, od kdy chodí, říkám, že „začal chodit od 10 měsíců“. Ale popravdě už mě tahle otázka taky kolikrát napadla. Když mi někdo tvrdí, že jeho dítě chodí od 9m, pomyslím si jen, že určitě tak 3, 5 kroků stejně jako náš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7995
13.6.13 21:14

Tak to moje dítě taky chodí :-D
Myslím, že chození je to, když udělá samo byť pár kroků někde v prostoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
13.6.13 21:15

Jo ale Linda třeba začala chodit sama po delší fázi přidržování se třeba mnou podané utěrky, až ve 13m, a to jsem teprve začala říkat, že chodí. U ní tedy ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3112
13.6.13 21:16

@moonulkaa Když se zeptali, jestli už prcek chodí, tak jsem řekla že ještě ne, že jenom kolem nábytku nebo za ruku. Chodit sám začal před dvěma týdny, takže už hrdě mohu prohlásit, že chodí :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54168
13.6.13 21:16

Když si sama stoupla a sama začla chodit, to měla nějak 14 měs. do té doby jen lozila nebo obcházela nábytek to jsme za chození nepovažovali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4725
13.6.13 21:18

Že „děcko chodí“ se říká, když umí udělat samostatné kroky bez držení se čehokoli. A den D, kdy začalo chodit, se označuje den, když se poprvé rozejde do prostoru a právě toho nábytku pustí :) Kamarádka si dobře fandí, ale asi nemá cenu jí brát iluze :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3112
13.6.13 21:18

Já to třeba beru tak, že chodí až opravdu když přejde celý pokoj, prostě se pustí a jde. 3 krůčky a pád u mě neznamená že už chodí. To jsem prostě jen řekla, že třeba udělal 3 kroky, ale ne že už chodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
13.6.13 21:19

Za chůůzi považuji samostatné chození, takže až od té doby. U nás bylo ve 14 měsících, kdy si stoupl v prostoru a šel. Do té doby obcházel od 9 měsíců nábytek a to za chůzi rozhodně nepovažuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2989
13.6.13 21:20

Kdyz se nas pustil a vydal se sam do prostoru :)I kdyz to bylo jen par samostatnych krucku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13950
13.6.13 21:20
@Beru píše:
Já to třeba beru tak, že chodí až opravdu když přejde celý pokoj, prostě se pustí a jde. 3 krůčky a pád u mě neznamená že už chodí. To jsem prostě jen řekla, že třeba udělal 3 kroky, ale ne že už chodí.

Přesně tak to beru i já.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat