Dětská mozková obrna - zkušenosti

2073
15.5.13 19:21

Dětská mozková obrna zkušenosti

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s touto vadou. Všem moc děkuji za příspěvky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33197
15.5.13 19:38

Ahoj, mám syna s pravostrannou dětskou mozkovou obrnou. Má jí od narození-předčasný porod na 26 týdnu. Cvičíme celou dobu poctivě a syn chodí, mluví, navštěvuje normální školu a je celkem ok. Samozřejmě jsou věci, které i dnes-13let-musíme zvládat společně.( Mytí, krájím maso atd..prostě kde jsou potřeba spolehlivé dvě ruce.) Ale dá se to, a hlavně cvičit. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 19:41

@WERISKA Ahoj a můžu se tě prosím zeptat jak jste na to přišli? Moc děkuji za odpověď :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
15.5.13 19:49

U nás jsme na to přišli až v poradně. Jinak byl syn bez známek obrny. Zdál se mi v pohodě. Ale přišli na to cca v půl roce.Od té doby cvičíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 19:51

@WERISKA Málému je také půl roku. A nevíš náhodou co se nezdálo vaší pediatričce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
15.5.13 20:20

No, už je to dlouho.Ale myslím, že mu normálně zkoušela natahovat-protahovat ruce, a jak se natahuje po hračkách. Zda pouze jednou rukou atd..malej tu pravou ruku natahoval, ale nepropnul ji úplně. A také prstíky na pravé ruce měl více sevřenější než na levé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 20:33

@WERISKA Aha. No my byly dnes na půlroční prohlídce a byly jsme vysláni do motola. Syn váží 5500g a měří 62 cm už dva měsíce. Doktorce se také nelíbilo, že syn nepase koníčky nedokáže se otočit na bok ani na břicho a nepodá si hračku, neřekla mi co by to mohlo bý jen jakoby naznačila. Syna občas přepadá takový třes. Třeba leží a najednou vykulí oči a začne se celý třást a trvá to tak 10-20 vteřin a také je občas uplně ztuhlý tak nevím jestli by to mohla být ta DMO,. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
15.5.13 20:41

Ja teda nevím, ale u mozkové obrny žádné třesy nemáme-nevím :nevim:
U syna to vypadalo tak, že byl opravdu slabší na tu pravou stranu. Museli jsme okamžitě k neurologovi, který to určil přesně a doporučil jaké cvičení atd.
Ty třesy má ted poslední dobou? A zájem o hračky má?-myslím zda je sleduje, zajímají ho, je vidět, že by je chtěl, ale jen nemůže natáhnou ručku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 21:07

@WERISKA No doktorka mi řela, že by to mohl být epileptický záchvat, že to často bývá k DMO. Ano zájem o hračky má. Když mu ji dám do ruky tak ji vezme a kouká na ni, ale když mu jí držim tak je vidět, že by ji chtěl ale ručičku k ní nenatáhne tak nevím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 21:08

@WERISKA Ty třesy jsem začala pozorovat ke konci prvního měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33197
15.5.13 21:18

Taky mi to příjde jako nějaký druh záchvatu. Může to být i k tomu DMO, to je pravda.Tak se hlavně držte a pevný nervy než budete mít všechny vyšetření.
Kdy tam jdete? A neboj se, nestresuj se dopředu. Držím malému pěsti..at vám to dopadne co nejlépe. :kytka:
A dr. při dřívějších poradnách nic nezaznamenala?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 21:36

@WERISKA Zaznamenala, ale neřešila. Budeme přecházet k jiné pediatričce. No v pondělí jdu do nemocnice do Motola se starším synem tak se tam musím domluvit s doktorkou, kdy máme přijít. Je toho na mě nějak moc nejdříve starší syn a teď ten mladší

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
15.5.13 21:42

Ahoj, taky mám dítě s DMO, triparézou, naštěstí jenom celkem lehkou formu. Neměla úplně typické příznaky, takže diagnozu jsme se dozvěděli až v roce a půl…ale cvičili jsme už předtím, takže se pro nás v podstatě nic nezměnilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2073
15.5.13 21:51

@Etcetera78 Ahoj a jak jste tedy na to na konec přišli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
15.5.13 21:57

@Tee34 nakonec to potvrdila magnetická rezonance a konsilium neurologů :-) Ono se to tak nějak tušilo, ale na stopro nám to žekli až teď…já jsem ráda, protože naše neuroložka mluvila o tom, že je potřeba vyloučit dědičné metabolické poruchy, to jsou mnohem horší záležitosti, tak jsem nakonec ráda, že je to jenom DMO. Vím, na čem jsme a můžem na tom pracovat. Malá už několik týdnů celkem hezky chodí, ručky taky používá dobře, když budem pilně cvičit, tak nebude mít v životě žádná omezení :dance:

teď si dočítám o těch třesech. Byli jste už na EEG, nebo sonu hlavičky, nebo něco podobného? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama