Dětský telefon nebo dětský tarif?

Anonymní
31.3.17 14:48

Dětský telefon nebo dětský tarif?

Dobrý den, potřebuji radu, kde sehnat mobilní telefon a nebo tarif, kde se dají vytočit jen povolená čísla a nejlépe se na něj jen povolená čísla dovolají. Nelze dotykový. Na internetu jsem našla nějaké dětské telefony, ale všechny odkazy jsou staré a nelze je již koupit.
Prosím o anonym. Rodina ví, že ho sháním a tak bude nick všem jasný.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

7975
31.3.17 17:34

Alcatel měl možnost u tlačítkových mobilů nastavit seznamy povolených/zakázaných čísel. Já teda používala jen tu část, která umožňovala dovolat se jen povoleným číslům. Dítko v té době umělo volat jen přes kontakty, takže nehrozilo, že by si něco vytáčel.

Seniorské mobily to taky většinou umí.

Dotykáče mají tu výhodu, že právě na tohle jsou apky, které dětem nastaví povolený čas na hrách, i čísla na které a ze kterých se jim dá dovolat. Plus díky fotkám a tak se to ukázalo být pro dítě jednodušší.

No a jinak zapátrat za hranicema a třeba Yip Yap :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19382
10.11.17 10:50

Obnovuji diskusi. Sháním totéž, ale pro seniora (takže jednoduchý tlačítkový telefon bez internetu a jakýchkoliv vymožeností - jen volání a příjem hovorů, stačí). Existuje telefon, kde by se dalo zamezit vyťukání konkrétního čísla (konkrétně 1188)? Přes operátora se nám bohužel zablokovat nepodařilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35471
10.11.17 11:02

Stačí nainstalovat aplikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1055
10.11.17 11:15
@Tiger-lily píše:
Stačí nainstalovat aplikaci.

Pisatelka chtěla „jednoduchý“ :D. Už vidím svoji babičku s dotykáčem :mrgreen:. Vážně: prodávají se mobili i pro seniory - zkus se poptat v obchodě s telefony (ne u operátora) nebo v Globusu a Tescu - mají své tarify a prodávají i tel typu stará Motorola (cihla do kabelky s tlačítky pro palčáky)… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4709
10.11.17 11:21
@krtek93 píše:
Obnovuji diskusi. Sháním totéž, ale pro seniora (takže jednoduchý tlačítkový telefon bez internetu a jakýchkoliv vymožeností - jen volání a příjem hovorů, stačí). Existuje telefon, kde by se dalo zamezit vyťukání konkrétního čísla (konkrétně 1188)? Přes operátora se nám bohužel zablokovat nepodařilo.

To je zvláštní, u operátorů jsem měla tyto služby vždy apriory zablokované a musele jsem je odblokovat. Co máš za operátora?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19382
10.11.17 11:37

@mgdln t-mobile. Popisovala jsem v diskusi o pár řádků níž - nechali jsme zablokovat kde co, právě na základě toho 1188. PO 14 dnech jsme zjistili, že tole číslo jako jediný (krom 112 a spol) zablokovat nejde.

Já jako prní prozkoumám ten jejich stávající mobil, jestli to na něm náhodu nejde. Ale jestli ne, tak budem asi muset investovat do jinýho. Jestli se teda babička nevzpamatuje a nenechá si vysvětlit, že na 1188 volat nemůže. Po tom posledním účtu by skoro mohla… ale holt stařecká demence, jeden den to pochopí a odkýve, druhej den o ničem neví :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama