Reklama

Devíti měsíčního nebaví dětské hříčky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 08:46
Devitimesicniho nebavi detske hricky

Ahoj,

mojeho draka nebavi klasicke paci paci, rikacky, tanecky a uz ani kdyz mu zpivam, coz predtim miloval. Vzdycky se jen koukne, pousmeje se a normalka si odejde :D Ani po me tedy nic neopakuje, zadny „pa pa“ jeste nehrozi ani omylem. Jak se rozpohyboval, stal se k memu velkemu udivu pomerne samozabavitelnym, ale ja bych ho tak rada naucila aspon to tleskani, jenze on na to prdi. Mate zkusenost, ze se to zmeni, nebo je to proste typ, co mi asi nevydrzi u pohadky ani ve trech letech? A jeste jsem se chtela zeptat, jestli je bezne, ze mu separacni krize trvala jen par dni…? Kolem toho 8. mesice jsem nemohla od nej ani na krok a pak najednou v pohode, muze ho ted hlidat i babicka a je mu to celkem fuk… Myslite, ze dalsi separacka jeste prijde, nebo to bylo „vsechno“?

Diky :)

Reklama

Reakce:

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 03.10.18 08:55

Jestli Tě to uklidní, tak já jsem tyhle blbosti s dětmi nedělala nikdy, prostě mi to přišlo dementní a stejně o to neměli zájem. A nic se nestalo, vyvinuli se normálně a ve škole mají výborný prospěch všichni. :nevim: Neřeš to a nech ho samostatně se vyvíjet.

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 03.10.18 08:58

muj zacal delat paci paci, jak je velky, jak se mas-tak tak vselijak v 10m. pred cizima to predvadet nechtel nikdy. v taneckach pro deti si hral s autama a nezajem. nema rad rizenou zabavu.

Heivka
Závislačka 3066 příspěvků 03.10.18 09:00

@Kocourek333 Buďte ráda za samostatné dítě, syn je taky samorost a teď ve třech letech je neuvěřitelně samostatný, vstává dřív než já s miminkem, tak si vyčistí zuby, oblékne se do trenýrek (zbytek oblečení musím tomu pakičákovi vnutit až vstanu) a vezme si snídani co mu připraví táta před odchodem do práce. Když mu dojde voda, tak si dolije skleničku v kuchyni u dřezu, takže já vstávám s malou (11týdnů) o dvě hodiny později k dítěti co si po dojezení snídaně a uklízení nádobí na kuchyňskou linku (jednou se ho pokusil umýt a měli jsme tu pěknou potopu) hraje buď s plastelínu nebo stavebnicí nebo dětskou kuchyňkou. Už docela slušně asistuje při výcviku psů. A jinak takové to tleskání a podobné okouká a až bude chtít, tak to začne používat a hrozně vás překvapí tím co všechno umí.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2175 příspěvků 03.10.18 09:06

Ani jedno z mých dětí tyhle vopičárny nedělalo. Přestaň ho pozorovat a bude ti líp.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1911 příspěvků 03.10.18 09:21

:lol: nezlob se, ale ma pouze 9 mesicu. doprej mu trochu klidu a přestaň ho pozorovat. me deti v 9ti mesicich měli svůj svět, ja jsem je zajímala jen kdyz se chtěli pomazlit nebo meli hlad :lol: nejake paci paci mi jedno dite nedělalo nikdy, druhe občas az po roce veku. pohádky ma starší dite rado az ted, skoro ve 3 letech, mladšímu je to sumak. jedno dite mělo separacku rok a půl, druhe nikdy. je to taaaaak individuální…tak se nasechni a užívej detatka :hug:

vertunka
Závislačka 4613 příspěvků 03.10.18 09:43

Naši malou začaly básničky bavit až teď ve 2 a půl letech. Mám 8mi měsíční mimino a to momentálně nejvíc baví hrabat se v našich spodarach. Neřeším. Hlavně, že neřve.

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 09:50

@vertunka :D

Hoa Mai
Kelišová 5627 příspěvků 16 inzerátů 03.10.18 09:55

@Kocourek333 Moje děti tohle taky nebavilo, ostatně ani mě. Když se chtěli zabavit sami, nechala jsem je, tím se dítě také rozvíjí. Schopnost samozabavení je důležitá. Když jsem se jim chtěla věnovat dělala jsem to, co je bavilo - pohybové aktivity, stavění kostek, vláček, zvířátka, u toho jsem jim říkala různé zvuky. A nebo jsem jim zpívala, ale ne žádné paci paci nebo travička zelená, to mě nebaví. Zpívala jsem jim třeba Nohavicu. A přesto, že kluci byli a jsou dost akční, tak mi u pohádky bez problémů vydrželi ještě dřív, než měli 3 roky. Teď jim jsou 3 a necelých 5 a už máme přečtenou hromadu knížek.
Separační krize u prvního vypadala tak, že asi měsíc poplakával, když jsem ho nechala v herně s kamarádkou a odskočila si na záchod, což se stalo asi 2×. Jiné projevy nikdy neměl a i to pak přešlo, když zjistil, že za chvilku přijdu. U druhého si nic moc nevybavuju, když jsem odešla já, tak tam byl vždycky ještě starší brácha, na kterého je hodně fixovaný a to mu stačilo.

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 09:57

Dekuji vsem, ja z toho jako nemam stres, ze ho netankuje paci paci, jen kdyz si prectete clanky o tom, co by melo umet devitimesicni dite, tak tam to uvadeji jako hlavni napln dne :lol:, tak me zajimalo, jestli to tak fakt „musi“ byt, jestli to musi bavit vsechny deti, protoze jsou deti :)

Kocourek333
Povídálka 43 příspěvků 1 inzerát 03.10.18 10:00

@Hoa Mai ja bych mu taky radsi zpivala svoje oblibeny flaky, ale cloveku furt v hlave blika, jakoze co by „mel“, ze to musi byt detsky pisnicky a hry a ze kdyz nebude umet travicku zelenou, bude pozdeji v kolektivu batolat zcela znemoznen… :D

Heivka
Závislačka 3066 příspěvků 03.10.18 10:23

@Kocourek333 Moje děti mají rády Kamelot a Nohavicu jsou jim 3 roky a necelé tři měsíce, zvlášť moje mladší u kamelotů pěkně „trsá“

barbuchablond
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 03.10.18 10:53

Syn na tyhle miminkovský aktivity vždycky kašlal, nějaký pacipaci slavnostně předvedl v roce a půl. Mě to taky nebaví a nesnáším předvádění dětí jak cvičených opic. Dceru to baví, ale tleskala asi 2 měsíce a pak přestala. Obecně oba vedu k tomu, aby se dokázali zabavit sami, nejsem ten typ matky, co je dítěti neustále za zadkem a musí každé zhoupnutí na houpačce doprovodit tematickou básničkou.

Teresa.p
Kecalka 252 příspěvků 03.10.18 11:34

jo mimochodem sice nas syn umel v 10m ty detsky paci paci apod…ale ve dvou letech se zasekl (ne po ockovani) a objevily se u nej znaky autismu. nakonec snad bude mit “jen” vyvojovou dysfazii. obrazime logopedii, psychologii, hipoterapii…kdyz si poustim videa kde dela paci apod tak brecim.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Už je odtahují? Klan Kočkových parkuje na „Jiřáku“ jak v cirkuse, lidi zuří

Na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech v Kostele Nejsvětějšího... číst dále >

Online ze soudu s Řepkou: Auto chtěl odklonit od exekutorů, aby s ním mohla jezdit Erbová

Nepravomocně odsouzený bouřlivák Tomáš Řepka (44) na dnešek asi neměl klidné... číst dále >

Články z Ona Dnes

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >