Dezinfekce na ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 15:19
dezinfekce na ruce

Ahoj. mám doma dezinfekci na ruce..tuším sanytol. takovou tu co se neoplachuje.. mám ji kvůli malmu..než kojím nebo když jdu ze zachoda tak ji pouziji…k dotazu, hned jak ji nanesu a ona uschne muzu dat malemu treba prst do pusy? není to škodlivé¨?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
trpaslinka
Extra třída :D 12140 příspěvků 15.10.14 15:26

Tak třeba po WC bych spíše ruce umyla nějakým mýdlem s dezinfekčním účinkem, než dávala takovéhle věci. Ty slouží spíše k dezinfekci venku, kde není možnost si ruce umýt. I tak jsem ale raději otřela ruce nějakým vlhčeným ubrouskem, který odstraní případnou špínu, než si na ruce cpát další chemii, která možná zničí bakterie, ale na ruce zůstane. Zkus si po nanesení této desinfekce prst oliznout a budeš znát odpověď na svou otázku. ;)

KamisB
Kelišová 6888 příspěvků 15.10.14 15:27
@Anonymní píše:
Ahoj. mám doma dezinfekci na ruce..tuším sanytol. takovou tu co se neoplachuje.. mám ji kvůli malmu..než kojím nebo když jdu ze zachoda tak ji pouziji…k dotazu, hned jak ji nanesu a ona uschne muzu dat malemu treba prst do pusy? není to škodlivé¨?
  • v Podolí v porodnici to takhle dělaly. Já si teda chodím jen mýt ruce a prsa před kojením. Jinak by člověk asi nemohl nic, co je dnes „sterilní“

a samozřejmě když přijdeme z venku nebo z wc, ale to jsou případy kdy si čloěvk myje ruce i když by nešel k miminku.

Ale je pravda, že nevím jak se ta dezinfekce co mají v nemocnicích jmenuje.

Příspěvek upraven 15.10.14 v 15:30

kjhui
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 15.10.14 15:27

Mno.. vzhledem k nápisu Pouze pro vnější použití a Nepožívat a vzhledem ke složení rozhodně ne..

kjhui
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 15.10.14 15:31

Ehm.. Ne jako nestrkat do pusy

ad. složení mimo ty voňavky celkem humus:
Denaturalised alcohol, Water, Glycerin, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Perfume, Triethanolamine, Camelia Sinensis Extract, Propylene Glycol, Linalool, Hexyl Cinnamal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Citronellol.

Zizalka
Ukecaná baba ;) 2480 příspěvků 15.10.14 15:32

Docela by mě zajímalo, proč si dezinfikovat ruce… Pokud zrovna nejdu operovat. :mrgreen:

Předpokládám, že myslíš někde venku? Ideální je nosit s sebou láhev s vodou a ještě si ruce opláchnout.
Já bych to radši neolizovala. :D

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 15.10.14 15:37
@KamisB píše:
  • v Podolí v porodnici to takhle dělaly. Já si teda chodím jen mýt ruce a prsa před kojením. Jinak by člověk asi nemohl nic, co je dnes „sterilní“

a samozřejmě když přijdeme z venku nebo z wc, ale to jsou případy kdy si čloěvk myje ruce i když by nešel k miminku.

Ale je pravda, že nevím jak se ta dezinfekce co mají v nemocnicích jmenuje.

Příspěvek upraven 15.10.14 v 15:30

v ZZ to je nieco ine, ako pouzitie doma..
predsa len tam chnapu na kazde dieta, a je potreba si pred kazdym pacientom ruky vydezinfikovat..

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 15.10.14 15:39
@Anonymní píše:

nedezinfikuj si ruky zbytocne..doma Ti staci voda a mydlo a cisty rucnik(ideal papirovy)

diteti bych prst do pusy nestrkala, je to hnus, olizni si to sama a uvidis..

inak dezinfikujem len vonku, ked neni moznost umyt si ruky a ked som chora(chripka atp)

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 15.10.14 15:40

Jejda mane… :lol: Po toaletě si ruce normálně umyj mýdlem a žádná desinfekce! To by si musela desinfikovat úplně všechno s čím malý přijde do styku, jen pomysli. A to prosím hlavně neber jako radu… :mrgreen:

kjhui
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 15.10.14 15:40

Zakladatelko, přečti si bezpečnostní list a případně tam máš číslo na linku kam s dotazem zavolat. Podle testů když toho nalili do hrdla králíkovi velké množství, tak ho to zabilo, na druhou stranu garantují nezávadnost pouze při zevním použití (při požití ve smyslu vypití nějakého množství kontaktovat lékaře atd.).
Jestliže tam není velké množství alkoholu aby to rychle vyprchalo z kůže, tak hned po natření na ruce bez opláchnutí to rozhodně nestrkej dítěti do pusy a minimálně si to z rukou opláchni. Anebo ještě lépe používej normálně mýdlo a teplou vodu.

http://www.sanytol.cz/…6gelruce.pdf

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 15.10.14 15:41

Myslím, že když dáš děcku oblíznout Sanytol, tak tím naděláš víc škody, než kdyby oblízlo nedezinfikovanou ruku se všemi těmi bacily. Nevím, proč doma používáš nemocniční dezinfekci, ale pokud je dítě zdravé, tak je to opravdu zbytečné, stačí dodržovat základní hygienické návyky.

bubulina
Ukecaná baba ;) 1697 příspěvků 15.10.14 15:42

Já nevím, jestli je dítě donošené, ty bezinfekční, proč si před kojením dezinfikovat ruce nebo prsa? nedělala jsem to a děti byly a jsou ok. Jako po wc přece musí stačit mýdlo a teplá voda

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65103 příspěvků 15.10.14 15:57
@Bersaba píše:
Myslím, že když dáš děcku oblíznout Sanytol, tak tím naděláš víc škody, než kdyby oblízlo nedezinfikovanou ruku se všemi těmi bacily.

Tak nějak… nechápu proč bych si měla doma desinfikovat ruce, snad krom případu, kdy člověk likviduje použitý kočkolit… a mýt si prsa před kojením, to už nepobírám vůbec 8o

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 15.10.14 16:01

Tak nevím, jestli nejsem čuně, když jsem si před kojením nemyla ani ruce, ani prsa. Doma používáme mýdlo, někdy beru desinfekční, většinou ale nějaké „normální“ - krémové, pro citlivou pokožku. Tu desinfekci na ruce používám mimo domov, když nemám možnost umýt si ruce vodou s mýdlem. Prsty jsem malýmu do pusy nikdy nestrkala, jen když jsem hledala zuby. Rozhodně bych mu nedávala k žužlání prst omytý touto desinfekcí.

merde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 16:06

To nemate doma umyvadlo a mydlo? Desinfekci jsem pouzila vyjimecne mimo domov, kdyz nebyla moznost si umyt ruce.
Jinak to, jak se nas vyrobci snazi presvedcit, ze bez dezinfekce zemreme je hruza, pritom je to naopak, nici nam to zdravi, jsme malo odolni a slozky v takove kosmetice zpusobuji rakovinu.
V Britanii uz je to tak silene, ze, kdyz si clovek koupi kure, tak na nem je napsano nemyjte. Jako myju kazde maso a budu mit i kure, proboha, tak si snad pak kazdy umyje ten drez a pracovni plochu jarovou vodou, ne? Je to des tahle doba

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

„Odvolání podám, až mi Tereza zaplatí,“ říká právník Terezy

Soudce Šahzád Raza ve středu poslal Terezu Hlůškovou (22) za pašování drog na... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové řádila i na pohřbu Zindulky: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >