Diagnóza v těhotenství

Anonymní
14.4.20 11:44

Diagnóza v těhotenství

Ahoj holky,
byla jsem nyní na kontrole u svého gynekologa, jsem ve 24 TT. Udělal mi kontrolní ultrazvuk, dle jeho slov vše v pořádku. Vlastně vždy bylo vše na kontrole bez problemu, kromě toho, že mám placentu vepředu a nízko, ale to se prý většinou srovná. Dal mi zadanku na vyšetření OGTT a na té zadance je zkratka DG.- Z 358. Aktivně jsem si to vyhledala a zůstala jsem v šoku, že je to zkratka pro rizikové těhotenství. Nic takového mi na kontrole neříkal, jsem z toho zmatená. Stalo se to taky někomu?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

766
14.4.20 11:47
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
byla jsem nyní na kontrole u svého gynekologa, jsem ve 24 TT. Udělal mi kontrolní ultrazvuk, dle jeho slov vše v pořádku. Vlastně vždy bylo vše na kontrole bez problemu, kromě toho, že mám placentu vepředu a nízko, ale to se prý většinou srovná. Dal mi zadanku na vyšetření OGTT a na té zadance je zkratka DG.- Z 358. Aktivně jsem si to vyhledala a zůstala jsem v šoku, že je to zkratka pro rizikové těhotenství. Nic takového mi na kontrole neříkal, jsem z toho zmatená. Stalo se to taky někomu?

Jsi na PN?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.20 11:49

@Yorkmut ne, ale jsem doma, pracuji ve školství, školy nyní zavřené.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.4.20 11:50

@Yorkmut než se školy zavřely, normalne jsem chodila do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
3670
14.4.20 11:51

Buď se spletl nebo to tak prostě placl. Do každé žádanky se musí nějaká diagnoza napsat. Mně často i doktoři sami říkali: „Tak co tam dáme, aby nám to v ty nemocnici vzali..“. Nemůžeš poslat na vyšetření zdravého člověka. I když zrovna u tehotenstke cukrovky by to možná mohlo.byt jinak, ale nevím, neřešila bych to, když máš všechno v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1137
14.4.20 12:11

Já bych to vůbec neřešila, oni doktoři mají v hlavě jednu diagnózu a tu píšou všem. Kolikrát nám třeba přišly do laboratoře odběry od ženy s diagnozou mužská neplodnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14074
14.4.20 12:19
@Sue2008 píše:
Já bych to vůbec neřešila, oni doktoři mají v hlavě jednu diagnózu a tu píšou všem. Kolikrát nám třeba přišly do laboratoře odběry od ženy s diagnozou mužská neplodnost.

„Spermie nenalezeny, píšu N46.“ :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.20 12:25

Ještě doplním, že v těhotenské prukazce mám kód pro diagnózu - normalne probíhající 1.tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
14620
14.4.20 12:26

Pokud má placentu vepredu a nízko, tak se tojako rizikové těhotenství bere. Taky jsem to měla až do doby než se placenta vytáhla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.20 12:51

Měla jsem to stejně. Jen jsem to zjistila až když se placenta vytáhla nahoru. Doktor říkal jednou na kontrole „super je nahoře, mimo cesty“. Já netušila o čem mluví a on povídal že jsem ji měla dole a čekal, co bude, ale nechtěl mě děsit dopředu. A když jsem se podívala zpětně do záznamu, také jsem tam měla tu dg. Jen jsem se v tom předtím nestourala. :lol: doktoři snad vědí, co dělají.

• Nahlásit
  • Citovat
43
14.4.20 13:11

A není to věkem? Mně rovnou doktorka řekla, že mi to píše kvůli věku (33 let, 1. těh.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.4.20 13:45

Neni, je mi 27

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie