Cvičení a sport s diastázou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
20.12.19 21:34

Diastáza, cvičení, operace.

Hezký večer všem,

vím, že je tady hodně diskusí na téma rozestupu břišních svalů, ale můj problém je trochu širší…
Jsem 4 roky po porodu druhého dítěte. Rozestup mám na cca 4 prsty. Jsem hubená, nemám převis kůže, ale spíš pomačkanou a nevzhlednou kůži kolem pupku. Vypadá to hrozně. A teď… Letos v květnu jsem podstoupila hysterektomii (laparo). Předtím jsem se snažila cvičit, nosila pás atd., ale nic nepomohlo. Byla jsem rozhodnutá, že půjdu na abdomino. Pak teda přišla ta operace. Řekla jsem si, že už pod kudlu nikdy nepůjdu, pokud to nebude životně důležité. Teď mě to ale zase začalo hlodat. To břicho mě prostě trápí. Mám i strach cvičit, abych něco nepodělala a přitom bych chtěla třeba běhat.
Takže, o co mi hlavně jde: kam se mám obrátit? Kdo mi poradí? Můžu začít běhat, aniž bych si tu diastázu ještě nezhoršila? Co operace třeba rok po sobě? Není to moc „rizikové“?
Byla jsem na konzultaci u fyzioterapeutky, ale jsem z toho taková rozpačitá. V podstatě mi nic neřekla, šlo jen o to, abych k ní docházela na cvičení.

Díky za případné odpovědi a anonymně z důvodu infa o zdrav. stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1374
20.12.19 21:46

Zkus na FB skupinu „Diastáza a přidružené potíže“, jsou tam tipy na vyzkoušené fyzioterapeuty, kteří by měli umět s diastázou pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21398
20.12.19 22:27

Tak cvicit muzes cokoliv, co ti tu diastazu netlaci ven, kdy se ti nevyvali bricho. Pokud si ovsem vezmes pas, tak muzes i takove cviky. Je dobre nacvicit brisni svaly, ty ti tu diastazu budou prave drzet u sebe. Bohuzel hodne cviku na bricho ji pri tom cviceni zase natahuje, takze s pasem. Behani je uplne v klidu, pokud to nemas spojene i s povolenym panevnim dnem, obcas jdou tyhle veci ruku v ruce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 22:34

@Lenka_Hal No, pánevní dno nevím. Jsem bez dělohy, po operaci jsem měla zákaz půl roku cvičit. Na kontrolách zatím vše o. k. a prý můžu zařadit pohyb. Budu dělat na jaře fyzické testy v práci. Jsou docela náročné, tak bych se chtěla trošku natrénovat…

• Citovat
  • Nahlásit
21398
20.12.19 22:49
@Anonymní píše:
@Lenka_Hal No, pánevní dno nevím. Jsem bez dělohy, po operaci jsem měla zákaz půl roku cvičit. Na kontrolách zatím vše o. k. a prý můžu zařadit pohyb. Budu dělat na jaře fyzické testy v práci. Jsou docela náročné, tak bych se chtěla trošku natrénovat…

Jak ta operace ovlivni stav panevniho dna, netusim. Rekla bych, ze mensi tlak zevnitr spis pomuze. Vsechno by ale mela byt schopna zhodnotit prave ta fyzioterapeutka. STav obojiho i poradit, jak sama poznas, ktery cvik ne. V kazdem pripade s cvicenim nehazej flintu do zita, ja videla kdysi nejaky blog venovany teto problematice. Dotycna ten rozestup mela opravdu sileny a jen cvicenim ho opravdu krasne srovnala…ja mam zkusenost jen s malym, na dva prsty brzo po porodu, to slo raz dva…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.12.19 22:59

@Lenka_Hal Díky. Asi jsem narazila na né moc ochotnou fyzio. Ona mě prostě tlačila do toho, abych k ní chodil cvičit. Na všechno mi odpovídala tak, že jsem se v podstatě nic nedozvěděla.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
27.1.20 08:19

Cvičení s diastázou

Dobrý den, též mám diastázu a jsem po hysterektomii. Doporučuji najít jinou fyzioterapeutku. Já jsem hledala, hledala a teď jsem maximálně spokojená :D Fyzioterapeutka vše krásně vysvětlila a cviky jsou super :ok_hand: Můžete se také podívat na fitjogamarketa Videa jsou dobře udělaná a cviky dobře vysvětleny. Držím palce 👍🏼

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat