Didymos Didytai miminko v něm špatně dýchá

53
14.1.20 21:38

Didymos Didytai a dýchání

Ahoj, prosím o rady zkušenější.
Aktuálně jsem začala nosit 2m (4,2kg) mimi v didymos didytai. Řekla bych, že vážu celkem obstojně. Nožičky ve správné poloze, zadeček niz než kolinka, kulatá zada, pusou mu dosahnu na temeno hlavičky. Jenže. Když ho uvazu pevne, jak si myslím, že to má být, ramenni popruhy mu kompletně zakryji hlavičku i oblicejik. Vytacim mu hlavičku do strany, ale stejně mám prostě pocit, že se mu špatně dýchá a stále mám tendence odtahovat latku od oblicejiku. Prijde mi jak kdyby tam na takove male miminko bylo moc látky nebo co:-D když stáhnu hlavovou operku aby mu obličej trochu vylezl tak se zároveň povolí opora hlavičky a ta mu klimba dozadu což je špatne. Opravdu nevím co dělám blbě. Ma s tím někdo zkušenost? Pokaždé když se vydáme ven okamžitě se vracím celá vystrasena že nemůže dýchat. Navíc jak si ještě navlecu tu bundu a tak, tak už mám fakt pocit že tam musí mít na padnuti. Přitom ale jakmile dám do nositka a chvíli chodím tak hned spinká, asi se mu to líbí. Jen ta zaborena hlavička do sátku… uf. Navíc když se podívám dolů na něj, ani ten oblicejik nevidím, dokud tu látku neodtahnu. No fakt, nevím, myslím, že to takhle být nemá? :think:
Prosím poraďte. Možná zajdu za nějakým profikem. Možná by bylo i fajn, kdyby mi zde dal někdo kontakt na někoho v Chomutově a okolí. :-) díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
262
14.1.20 21:49

Nemůže to být tím, že ta látka je pro tak malé miminko velká? Myslím výška toho nosítka. To by se dalo vyřešit jakoby srolováním té části, kterou vážeš okolo pasu. Případně je možné, že to není dotažené a miminko se v tom moc schoulí. Občas se mi to stane, když se mi šátek nebo nositko trochu povolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.1.20 21:58

@Vernika15 díky za odpověď. No já nevím s tou látkou. Myslela jsem že by to mělo být na každé miminko když je psané od narozeni :nevim: hlavně nevím jak ti vyřešit, protože prý správně uvážene nositko se pozná tak, že couhaji ty snurky na spodu. Když tu látku zaroluji tak si zas budu říkat jestli je to ok :) nicméně s tím utažením jsem si na to už teď dala pozor a stejně. Při prvních 2 vychazkach s nositkem se mi to právě stalo že mi malý klesal a hroutil se jakoby do sebe už v půlce procházky a přišla jsem na to že málo dotahuju. Tak jestli jsem teď dotáhla zase příliš, nevím:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.1.20 22:32

Tak to nosítko je „rostoucí“, tak někde to prostě bude znát a bude v každém věku jinak sedět :) Koukni na tohle video. Nosítko se dá jakoby hlavou dolů a pak se uváže do pasu. Pomůže to sice jen trochu, ale znát to je. Já jsem v něm nosila až od 4 měsíců, tak mi to takhle stačilo. https://www.google.com/url?…

Jinak já obecně dotahuji tak, aby se mi pohodlně dýchalo :lol: tím pádem může dobře dýchat i dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
14.1.20 22:34

A myslíš že by šlo tu hlavovou operku jakoby zastrčit dovnitř aby se trochu uvolnil ten prostor? Odkaz mi bohužel nejde otevřít.

Možná nakonec taky počkáme třeba ještě aspoň měsíc a uvidíme jak to bude sedět pak. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.1.20 22:35
@Vernika15 píše:
Tak to nosítko je „rostoucí“, tak někde to prostě bude znát a bude v každém věku jinak sedět :) Koukni na tohle video. Nosítko se dá jakoby hlavou dolů a pak se uváže do pasu. Pomůže to sice jen trochu, ale znát to je. Já jsem v něm nosila až od 4 měsíců, tak mi to takhle stačilo. https://www.google.com/url?…Jinak já obecně dotahuji tak, aby se mi pohodlně dýchalo :lol: tím pádem může dobře dýchat i dítě.

Tak nevím, jestli funguje ten odkaz. Dej si když tak na YouTube „How To Use a DidyTai With a Newborn“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
262
14.1.20 22:46

Tu hlavovou opěrku jsem většinou prehla napůl a dá se tam ještě vsunout srolovaná plena, tím ti vznikne slušná opěrka hlavy. Zvlášť teď v zimě, kdy má dítě čepici a ještě něco kolem krku. Kolikrát jsem měla pocit, že žádnou opěrku ani nepotřebuje :lol: a má hlavu na stranu? Mně když v šátku nebo nosítku holky usnou, tak jsou stejně opřené o mě a hlava se jim odlepí jen když se předkloním. A zpětně si uvědomuji, že druhou dceru jsem tam v tich 2 měsícům občas taky měla, takže by to jít mělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
15.1.20 13:29

Ano hlavičku na straně. A nějak se mi stejně vždy zabori do prsou. Ale hlavně do toho ramenniho popruhu no. S tou plenkou to vyzkouším to je super nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat