Odsávačka mléka a teploměr

130
14.1.20 19:42

Odsávačka mléka a teploměr

Ahoj holky,

brzy se nám narodí miminko, takže jsem ve víru „studia výbavičky“ a nakupování.
S čím si ale nevím rady: Jaký teploměr je nejlepší pořídit pro miminko? Jde mi o konkrétní značky a zkušenosti s nimi… Dále pak přemýšlím, zda pořizovat odsávačku mléka dopředu… Ale ráda bych se aspoň zorientovala, ať v případě potřeby mohu rychle dokoupit.
Moc Vám děkuju!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14.1.20 19:48

Odsávačku jsem kupovala dopředu pro případ, že bych ji potřebovala, ale mechanickou, což je nesmysl, i kdyby člověk odsával jen jednou za čas. Když jsem najela na odsávání místo kojení, pořídila jsem si Zopa comfy, stojí 1700 korun a je super, má silikonový nástavec na prso a odsávání neboli. Takže za mě koupit rovnou elektrickou, pokud budeš kupovat. Ono někdy můžeš potřebovat odsát hned přebytečné mléko a ne čekat dva dny, než to odsávačka přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10533
14.1.20 19:50

Teploměr mám digitální rychloběžku z Lidlu s ohebnou špičkou. Druhý pro staršího syna mám z lékárny na stejném principu. Teplotu měřit zásadně v zadečku, jiné metody jsou nepřesné. S odsávačkou je to těžké, já ji sice použila jen 2×, ale poprvé jsem byla dost vděčná, že ji prodávají v DMku, jinak bych 100% dostala zánět. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7838
14.1.20 19:59

Teploměr z lékárny rychlobezku s ohebnym koncem. Odsavacku ideálně od někoho vypůjčit a pak až kdyžtak pořídit svou. Já jsem měla první pujcenou Medela swing a teď jsem si ji u druhyho dítěte koupila z druhé ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6418
14.1.20 20:07

@JancaS84 můžu se něco zeptat ohledně odsávačky mléka můj přítel má strach že když není nová že nikdy nevím co tam může být jako bakterie atd. Ale pro mě je to dost peněz kupovat novou ale nevím jestli ji budu potřebovat mám dva kluky a ani jednoho mi kojit nešlo ale mladší už má 7 let tak nevím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10533
14.1.20 20:11

@lovean sice ses neptala mě, ale odsávačka se dá normálně vysterilizovat ve vařící vodě, popřípadě sterilizátoru do mikrovlnky. Da se rozebrat na malé části.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
14.1.20 20:12

@Lojzísek teploměr obyčejný digitální. Odsávačku podle toho, kde bydlíš. Pokud máš možnost v okolí bez potíží koupit nebo ještě lépe půjčit, tak bych dopředu neřešila. Já měla půjčenou z půjčovny Medelu, co stojí cca 7 tisíc a půjčovné bylo na měsíc asi 300 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
14.1.20 20:14

@lovean ta Medela, co jsem měla, se dala komplet rozebrat a vyvarit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
14.1.20 20:14

Teploměr s ohebnou špičkou a za odsávačku, kterou jsem si taky kupovala dopředu, tak jsem byla ráda, jinak bych určitě dostala zánět. Mám ele. odsávačku BabyOno.
Pokud si pořídíš odsávačku z druhé ruky, doporučuji všechny komponenty vyvařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7838
14.1.20 20:24

@lovean @Aduš8 tak tak vyvařit ve vodě, nebo jsou i sterilizacni tablety, ale to mě přišla strašná chemie. Ta odsavacka co sem měla půjcenou tak prošla rukama min 5 maminam co vím a vše OK.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6418
14.1.20 20:35

@Aduš8 @Jitul.kaaa9 @JancaS84 díky holky já taky mojemu říkala že to můžu vyvařit ale on i tak se bojí že se něco může stát a nevím jak ho přesvědčit že po vyvaření ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
14.1.20 20:35

Teploměr s ohebnou špičkou. :) A odsávačku jsem doma měla pro,, případ"…z kaufu, ruční..stala asi 400kc.. jenže bohužel nám kojení nešlo takže jsem koupila elektrickou..https://www.benu.cz/canpol-babies-elekt-odsavacka-mat-mleka-easy-start. A byla jsem sní spokojená a není ani extra drahá.. :) z druhý ruky bych si nepořídila, ale zase věc názoru, každý ho má jiný :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
685
14.1.20 20:36

@lovean koupila jsem starší - Avant, cca za 1200 Kč, bakterií bych se nebála, stačí vyvařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
925
14.1.20 20:37

A podle toho jakou máš pojišťovnu, tak po přiložení vyplněného formuláře a účtenky ti přispějí nějakou částku na vybavení pro miminko.. :) já to využila na tu odsávačku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
14.1.20 20:40
@lovean píše:
@Aduš8 @Jitul.kaaa9 @JancaS84 díky holky já taky mojemu říkala že to můžu vyvařit ale on i tak se bojí že se něco může stát a nevím jak ho přesvědčit že po vyvaření ne

A že můžou být bakterie i ve věcech, který koupíte nový, to se nebojí :lol: nebo když pak dostane v porodnici něco z eraru, tak to bude taky jen vysterilizovane, že :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat