Kocour a novorozenec

10
14.1.20 13:10

Kocour a novorozenec

Dobrý den, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti a rady. Čekáme s přítelkyní tento měsíc miminko a máme doma kocoura. Je mu něco přez rok. Je to mazánek a trochu divoch. První věc se bojím aby mimčo nebylo alergické, ale spíše se bojím aby kocour nebyl na miminko agresivní. Mám mu nechat volnost po bytě jako doposud nebo ho oddělit do jiného pokoje? Předem děkuji a prosím kdyžtak o kontaktování na mail:
xxxxx

úprava adminem- kontaktujte prosím přes SZ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
351
14.1.20 13:12

Volnost po bytě a více si ho všímat po narození miminka, ať se necítí odstrceny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25971
14.1.20 13:15

Kočky se dítěte normálně straní, nemají o něj zájem. Jednou máte chlupatého člena rodiny, tak ho prosim hlavně nikam nezavirejte nebo nedávejte pryč protože „co kdyby“. Nebo oblíbené, že ho zalehne :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
834
14.1.20 13:17

Nechavali jsme volně a více se snim mazlili, aby neměl pocit ze je odstrceny. Jediné co, zavírala jsem dveře do pokojíčku, když kluk spinkal. Bala sem se, aby na něj neskočil nebo tak něco. Ted konečně jsou z nich kamarádi, ale trvalo to.Ted se bude kocour divit. Konecne, když si zvykl přijde druhý drak. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
14.1.20 13:33

Naše nevýhoda je vtom že spí v jedné místnosti kde bude spát i miminko. Toho se bojíme přez noc. Jinak volnost bude mít pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
14.1.20 13:44
@Izzuel píše:
Dobrý den, rád bych se zeptal na vaše zkušenosti a rady. Čekáme s přítelkyní tento měsíc miminko a máme doma kocoura. Je mu něco přez rok. Je to mazánek a trochu divoch. První věc se bojím aby mimčo nebylo alergické, ale spíše se bojím aby kocour nebyl na miminko agresivní. Mám mu nechat volnost po bytě jako doposud nebo ho oddělit do jiného pokoje? Předem děkuji a prosím kdyžtak o kontaktování na mail:
faelissa1995@gmail.com

My máme jednoho šestiletého kocoura a druhého dvouletého a teď už tříměsíční miminko :srdce: V těhotenství jsem je nepouštěla do budoucího dětského pokoje, aby si zvykli na zavřené dveře, jinak se nic neměnilo. Postýlku a přebalovací pult máme zatím v ložnici, kam kocouři můžou. Po příjezdu s miminkem domů jsem měla taky obavy, protože ten mladší kocour je třešdidlo, ale obavy byly zbytečné. Kocouři ho víceméně ignorují, stejně tak i postýlku, deku s hrazdičkou a vlastně všechno, co využívá malý, toho si nevšímají. Neodháním je, když si chtějí malého očichat, nechám je. Mladší kocour se začal dost vtírat, když jsem malého krmila, časem si k nám přicházel s vrněním lehnout pokaždé, jakmile krmení bylo v plánu :D Teď po třech měsících jsou to kamarádi, malý jde spát a kocourek si jde okamžitě lehnout vedle k postýlce, když leží malý na dece v obýváku, hned si lehne vedle deky, někdy si přijdu, jako bych měla dvě miminka :P (berte prosím s rezervou :lol:). Starší kocour ho ignoruje, i když má malý hysterický záchvat, ani nemrkne. Tak vám držím palce, ať to proběhne stejně v klidu, jako u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25971
14.1.20 13:54
@Izzuel píše:
Naše nevýhoda je vtom že spí v jedné místnosti kde bude spát i miminko. Toho se bojíme přez noc. Jinak volnost bude mít pořád.

U nás mají naše dvě kočky přístup všude, dítě s náma spí v ložnici, občas v posteli, kočky taky jsou v posteli. Do postýlky mu nikdy nevlezly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
14.1.20 14:04

My uz mame doma postylku 3 mesice a pbcas do ni skocil popripade v ni lezel, ale hned jsem ho vyhnal tak snad tam nepoleze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
385
14.1.20 14:07
@Izzuel píše:
My uz mame doma postylku 3 mesice a pbcas do ni skocil popripade v ni lezel, ale hned jsem ho vyhnal tak snad tam nepoleze

Jo, taky do ní vlezli, ještě než byl malý na světě, pak už si to nedovolili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
14.1.20 14:27

Ja mam jen depky ztoho v noci nechat kocoura ve spolecne mistnosti s miminkem, nic vic, jinak jsem naprosto klidny. Ztoho mam obavu. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
14.1.20 14:53

@Izzuel máme kocoury dva, my je teda do ložnice nepouštíme, ale to nesouvisí s miminem teda. Každopádně už se nám xkrát stalo, že jsme je v ložnici i s malou omylem zavřeli, když se tam vplížili, a věnovali ten čas průzkumu ložnice, ne jí :-D Ale je fakt, že od začátku neměli nikdy dovoleno lézt do její postýlky nebo ohrádky - pokud by tam lezli, doporučuji něčím zakrýt, aby tam vlézt ani nemohl - ať ví, že to není jeho prostor.

A po narození miminka se jí spíš báli - řekla bych, že čím víc bude brečet, tím víc se budou snažit držet dál ;-) Dost dlouho jí prostě obcházeli obloukem, když se rozpohybovala, tak už spíš zdrhali, ale postupně se jí bát přestali (zjistili, že jim nic neprovede) a teď jí podle mě berou jako součást domácnosti s tím, že je ale zatím neumí hezky pomazlit (jsou jí necelé dva), takže se nechají pohladit ale nedá se říct, že by její přítomnost vyhledávali :-D

A z naší zkušenosti doporučuju od začátku hlídat jak kocoury, tak dítě - tak jako kocouři nesmí do její ohrádky (a nesměli ani k ní, když byla malinká, aby po nich nedrapla), tak ona nesmí sahat na jejich misky a nesmí je rušit, když spí v pelíšku. Díky tomu už před ní i ani ten vyplašenější kocour nezdrhá a i když malá naběhne k jeho pelechu, zůstane v něm (dřív hned prchal) a útrpně přečká, než mu udělá „malá“, protože ví, že pak zase odejde (nebo zasáhnu já, aby měl klid).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3066
14.1.20 14:54

Niceho se bat netreba, bezny rezim jako dosud. Nikam nezavirat, nevyhanet, max z te postylky mozna. Ale urcite at ma kocour vse jako dosud, neni jeho vina, ze prijde dite. Kdyz se narodila dcera, byl kocourovi rok. Ted je male 6 let a kocourovi pribude v lete dalsi partak na hlidani ( cekame druhe dite ). Byl totiz odjakziva dcery chuva :lol: kdyz si vzpomenu na moje detstvi, kocky a slepky vsude jak se jelo k babi na chalupu :srdce:. Nestresujte, vse bude ok :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3066
14.1.20 14:55

@emimi_zuzka Skvele napsano, musi se hlidat i dite, od zacatku pekne ucit :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
14.1.20 15:55

Tak snad to bude vse ok, dekuju vsem za nazor, ja jen mam proste strach vecer. kocour uz od mala spi s pritelkyni v postely, a bojim se jen toho aby nesel do postylky za mimcem. Tak doufam ze vse bude vporadku, strach je strach :D
Dekuju vsem :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
379
14.1.20 16:18
@shadowbabe píše:
@emimi_zuzka Skvele napsano, musi se hlidat i dite, od zacatku pekne ucit :palec:

že jo :-) mě přijde, že tenhle jeden kocour má z toho pelechu teď vysloveně útočiště (což dřív ani neměl) a jakmile se za ním malá žene pokojem, běží se tam „schovat“ i když to je normální otevřený košík s dekou, žádná skrýš :-D :-D a přijde mi, že jak jsou kočky chytrý, tak poznali, že oni sice x věcí nesmí (vůči malé), ale když i ona nesmí vůči nim (slyší mě, že na ní houknu, když je chce zlobit), tak na ní nežárlí a tak :-)

btw naši už jsou mazáci, na podzim jim bylo 8 let (a malé půl roku tou dobou)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat