Jak naučit dítě chodit v 1roce

14.1.20 14:48

Jak naučit dítě chodit v 1roce

Nás prcek má 1.rok. Stále sám nestojí. Když sním jdeme tak si není ještě jistý v rovnováze. Chodí jen na prstíky, jakmile se ho snažíme pustit tak jde okamžitě na kolínka. V choditlu litá dobře. Poraďte jak naučit aby začal chodit. Nebo je to ještě blzo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1108
14.1.20 14:51

8o musí na to přijít sám, nevodit rozhodně. Není ještě zralý na chůzi. Proč nutne chcete, aby chodil v roce? První syn mi chodil v roce přesně, druhý skoro v 18 m. Prostě každý se vyvíjí jinak. Nenutila jsem, neučila, nevodila. proste jednoho dne vstali a šli sami :kytka:
Další věc… Nedávat do chodítka, to jeste někdo dělá? Zadelavate mu na problémy. Aktivní chodítko jo, které tlačí pred sebou. Ale to, v čem sedí je zlo.

Příspěvek upraven 14.01.20 v 14:53

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22223
14.1.20 14:51
@Terka Protivinská píše:
Nás prcek má 1.rok. Stále sám nestojí. Když sním jdeme tak si není ještě jistý v rovnováze. Chodí jen na prstíky, jakmile se ho snažíme pustit tak jde okamžitě na kolínka. V choditlu litá dobře. Poraďte jak naučit aby začal chodit. Nebo je to ještě blzo?

Vyhoďte chodítko. Každé dítě začne chodit jindy, u vás už to dlouho trvat nebude. Ale má čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2031
14.1.20 14:52

Nijak, začne chodit sám az bude zralý. Takhle mu akorát uskodite. Choditko hoďte do popelnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 14:53

@Terez001 no nechci nutné aby chodil. Spíš se snažíme aby nato spíš přišel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100

Ahoj, ani jedno mé dítě nechodilo samo v roce a ani jednou mně to nenapadlo nějak hrotit. Navíc neměly ani chodítko (ani jsem ho nechtěla). A samy se rozchodily kolem 13-14 měsíce. Každé dite má jiné tempo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11943
@JancaS84 píše:
Nijak, začne chodit sám az bude zralý. Takhle mu akorát uskodite. Choditko hoďte do popelnice.

Přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6157
14.1.20 14:54

Já bych ho nechala být, má své vlastní tempo. Případně řešila s pediatrem. Chodítko bych nepoužívala, za ruce nevodila. Když sám nestojí tak nemá dobře posílené svaly kolem páteře. Na chůzi má čas myslím do roku a půl ( tak mi to říkala na rehabilitaci fyzioterapeutka). Nechte ho lézt ;) on na to přijde sám. Takto mu jen ubližujete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32911
14.1.20 14:55

Otázka není Jak, otázka je proč?
on na to přijde i bez vaší pomoci..stejně jako si sám sedne, tak si sám stoupne a sám se jednou rozejde..není potřeba aby v roce chodil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
941
14.1.20 14:55

@Terka Protivinská v klidu, první dcera lítala před rokem, druhá má 15m a pořád to nevypadá…u druhého dítěte to člověk ale ocení :think:. Tabulkově má do 18m čas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
553
14.1.20 15:07

@Terka Protivinská proboha proč? Určitě své dítě milujete a chcete pro něj to nejlepší. Nechte dítě lézt po čtyřech, je to pro jeho tělesný a mozkový vývoj to nej. Já mám stejně staré dítě a doufám, že aspoň dva měsíce ještě chodit nebude. O chodítku vám zde již napsali. Neničte mu kostru… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:11

Zahodit tu mučící věc zvanou chodítko a nechat dítě, aby se to naučilo samo, ono na to přijde, až bude dostatečně zralý. Jo, a určitě nevodit za ruce!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12572
14.1.20 15:15
@Terka Protivinská píše:
@Terez001 no nechci nutné aby chodil. Spíš se snažíme aby nato spíš přišel

Až na to bude zralý, tak na to přijde sám. Resp. až mu to tělo dovolí, až bud emít posílené ty správné svaly. Můžeš zkusit aktivní chodítko. Motivovat ho, aby k vám šel. Nechat ho obcházet nábytek. Ale rozhodně ne vodit za ruce a nebo ho strkat do toho chodítka, kde se dítě jen odráží nožičkama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3662
14.1.20 15:16

Já si myslím že je to tím že používáte chodítko jestli tady myslíte takové to co do něho dítě posadíte. Nemá prostě důvod chodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 15:22

@Terka Protivinská kde jste slyšela, že máte dite vodit za ruce? :? Podporujte lezeni po 4, dite se pak začne stavět samo, pak začne obcházet nábytek a teprve pak se pustí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama