Diskuze bez žvatlání

Fotoalbum tématu (147) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
BilyPes
Kecalka 473 příspěvků 19.06.06 12:04
Diskuze bez žvatlání

Zdravím všechny nastávající i stávající maminky, které se na miminko nebo z miminka těší, chtějí si povídat o praktických věcech s tím spojených, ale trochu jim, jako mně, vadí, že diskuzní fóra se často zvrhnou ve „slepičinec“ (dámy prominou, není to nic ve zlým, jen malinko jiná nátura). Představuju si, že jestli se někdo přidá, můžeme si v klidu a pohodě, bez šišlání, aniž bychom do toho zatahovaly jídelníček našich partnerů, zdraví našich prastrýčků a další intimnosti, které samozřejmě na chatu jako takovém své místo mají, ale tady bych si přála, aby se neobjevovaly, předávaly různé zkušenosti s různými věcmi ohledně těhotenství a malinkých i větších dětí. Já teda zatím moc rozumů na rozdávání nemám - můžu „sloužit“ jen zamlklým těhotenstvím a pak dalším, probíhajícím úspěšně, zatím 17. týden, ale doufám, že nejen já jsem „otrávená“ ze všech „mimísek“, „manžů“, „příťů“, „papinkání“ a „chrupání“, a chtěla bych to tady udržet v „odbornější“ a neutrálnější rovině než v rovině osobní. Jestli to někdo cítíte podobně, budu ráda, když se ozvete. Jen tady prosím neveďme hovory, o (ne)kvalitě místních diskutujících. To jsem psala jen pro nastínění mých postojů, jinak věřím, že se opravdu zaměříme na něco praktičtějšího. Například by mě moc zajímalo, jestli má někdo informaci o tom, kolik vitamínu A je ve vepřových játrech. Mám zmatek v tom, že se údajně játra nemají (moc) jíst, ale když jsem se chtěla dopátrat, jak moc se jíst (ne)můžou, nenašla jsem nikde na internetu přesné hodnoty, u hovězích ano, ale ty byly strašně vysoké, až mi z toho vyšlo, že z těch by se člověk okamžitě předávkoval i při snědění malého množství.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2803 Další »
Reakce:
sutka
Kecalka 422 příspěvků 19.06.06 12:34

No nevím, zda-li by nebylo jednodussi si precist tady par diskuzi a zapojit se do toho, co te zajima, nez zakladat diskuzi vlastne o nicem konkretnim …

Jinak ja osobne nemam pocit, ze by se zde prilis „slepicilo“, jak naznacujes, ale nevidim nic spatneho na tom, kdyz se tady holky znaji nekolik let s rodinami, ze si napisi co je doma noveho…

Ba dokonce si myslim, ze Tvuj lehce odosobneny postoj se zahy zmeni a budes mluvit o kasickach a prdicich, jen co ten uzlicek budes drzet doma…

Nicmene Ti preji hodne zdaru v Tvem hledani

Ashley
Echt Kelišová 7708 příspěvků 19.06.06 12:39

Nepřišlas náhodou z Rodiny.cz? tam se na to „šišlaní a zdrobněliny“ dost nadává :wink: Takže tam najdeš určitě spoustu tvrďáckých diskuzí. :P

barbanek
Kelišová 6153 příspěvků 19.06.06 12:47

Ahoj,
tak já jsem docela pro. Už kdysi jsem tu naznačovala, že diskuze např. o plenách by měla být o plenách a ne o tom, že manža byl 2 dny pryč a co mi přivezl za dárek a co jsem mu uvařila… to se pak těžko někdo nový zapojí a těžko hledá odpověď na svoji otázku ve fóru, které má 500 stránek, z toho jen 10 je jich opravdu k tématu… občas mě i mrzí, že si někdo plete diskuzní fórum a chat…
Já tedy zatím nic konkrétního nemám, o těch játrech jsem jen slyšela, že obsahují hodně toho „áčka“ a že nadbytek tohoto vitamínu může vést k potratu… ale co je na tom pravdy nevím…

wingec
Závislačka 2947 příspěvků 19.06.06 13:21
diskuze bez žvatlání

ahoj já jsem teda taky pro,aby se řešily konkrétní věci a ty ostatní klípky se dají poslat SZ,ať je ta diskuse konkrétní a o něčem,samozřejmě sem tam něco ujede,ale to je normální.ale aspoň snažit bychom se měly.toť můj příspěvek k jedné věci,o těch játrech nevím nic víc než co už bylo napsáno.snad by bylo jednodušší je prostě pár měsíců vynechat???

jahoda
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 19.06.06 14:22

Ahoj BilyPes,

ve dvou knížkách jsem našla informaci kolik vitamínu A je v hovězích a vepřových játrech. Jenže v každé knížce je ten údaj jiný. Podle jedné knížky je obsah vit. A ve vepřových játrech o maličko vyšší než v hovězích, podle druhé je obsah ve vepřových poloviční. A teď si vyber. Jinak jsem se dívala do knížky co mám o vitamínech a zjistila jsem, že:

Vysoké dávkování vitaminu A může poškodit plod. Ačkoli byl zaznamenán pouze malý počet takových případů způsobených konzumací nadměrného množství jater matkou, doporučuje se ženám, aby se během těhotenství vyhýbaly příliš častému požívání jater. Nedostatek vitaminu A je pro plod také nebezpečný, a proto by se těhotné ženy neměly vitaminu A fanaticky vyhýbat.

Já sama jsem v těhotenství játra jedla tak 1 - 2krát do měsíce (možná i míň). Jinak jsem jedla hodně zeleniny, ve které je betakaroten, což je provitamín A (v těle se mění na vit.A). U betakarotenu předávkování nehrozí.

Nevím, jestli jsem poradila, neboj se, že když si je dáš občas, že se předávkuješ. Měj se krásně.

NiKina
Závislačka 4035 příspěvků 19.06.06 14:27

Myslím, že se velmi rozumě diskuze rozdělili na ty „žádost o radu“ a např. „stejná situace“. V té první bych také brala krátké praktické zkušenosti a rady a v té druhé si můžeme slepičit… :twisted: MMCH slepičení mám docela ráda, alespoň v těch komunitách, ve kterých slepičím… :lol:

K tématu: Játra jsem měla v těhu vyřešený, bylo mi blivno ze všeho, co pocházelo ze zvířecích těl, takže jsem akorát s mírou jedla paštiky, cca 1× za 2 týdny a to kolikrát a ni ne.
NiKi

Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 19.06.06 15:05

Mno, na tenhle thread se docela těžko odpovídá. Řekla bych, že by možná stálo za to založit jednu diskuzi na téma „Vitamín A v játrech“ a pak druhou na téma „Holky, držte se tématu“, což zase není tak úplně od věci, ale rozhodně si nemyslim, že by to byl nějakej zá:,–(ní problém. Diskuze na emimi jsou poměrně dost věcný, tohle je spíš slabý místo Rodiny. Možná BilyPes jako nováček zabloudila někam do deníčků a míra sdělovaných intimností ji vyděsila. Myslim, že pokud nechce probírat svoje soukromí (taky s tim mám pořád problém a to už sem chodim pár let), může pročítat jen diskuze nebo zakládat nové, když se chce na něco zeptat. Ale fakt nevim, kdo by chtěl chodit do diskuze, jejíž hlavní náplní je být neosobní. Při všech těch těhotenstvích, porodech a péči o děti to prostě není možný. I já už na sebe napráskala takovejch věcí.. kvok, kvok… :D

zu
Závislačka 4347 příspěvků 19.06.06 15:20

Kaede,
přesně! Já myslím, že slepičení a sdělování alespoň něčeho o svém soukromí, je to, proč sem většina holek „leze“!

A játra - jenom vím, že se v těhu nedoporučují, že se tam hromadí různé látky a tak je nejím! Zase nemusím vědět všechno. Už asi v 2. měsíci mi doktor říkal ať méně študuju a více odpočívám a užívám si!

Tak doufám, že si Bilypes najdeš spřízněné duše!

Zu

rusalka
Zasloužilá kecalka 786 příspěvků 19.06.06 15:24

Ja myslim, ze je zbytecny to nejak hrotit - do diskuzi na konkretni tema nebo konkretni dotaz podle mych zkusenosti nikdo „manzi“ ani jiny osobni veci nezatahuje, a ze se to objevuje v diskuzich holek, ktery maji treba stejny mesic porodu, mi prijde ok - tam jde prece o neco jineho nez o ziskani nejake jasne a strucne odpovedi…

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.06 15:31

Kaede,

jak to děláš, že dost často napíšeš to, co jsem chtěla říct?

P.S.: Snad jsem nebyla příliš osobní…

K věci: já si vůbec nevzpomínám, kdy jsem měla játra naposled, natož paštiku, a tak bych k tomu přistupovala i v těhu, snad nikdo nejí játra ob den…

saraai
Závislačka 4548 příspěvků 19.06.06 16:11

mily BilyPse, myslim, ze pokud bysis zalozila diskusi na tema obsah vitaminu a v jatrech, niceho osobniho byses nedockala. K takovemu tematu tezko psat ve zdrobnelinach a zabihat do intimit…Nediv se ale, ze v tematech, ktere spojuje nejaky silny osobni zazitek, napr. potrat, cerstve tehotenstvi, IVF apod.jsou holky velice osobni, protoze po case jsou si proste tak blizke, ze to ani jinak nejde.
K obsahu vitaminu A ve vsem moznem se mrkni na:
http://dietary-supplements.info.nih.gov/…vitamina.asp

BilyPes
Kecalka 473 příspěvků 19.06.06 16:20
Tak já to ještě trochu upřesním, o co mi jde

Nejde mi jen o získávání rychlých informací, chci si taky poklábosit, ale opravdu k věci - tzn. o budoucích a současných miminkách a dětech a všem, co s nimi souvisí. Ale v holčičí společnosti se prostě necítím - tady jsem nahlédla do dvou diskuzních fór „klábosivých“ + do několika k určitým úzkým tématům, jenomže přispět do čtyřiceti věcných tématů, to za tři dny nevím, kde mám odpovědi a co jsem říkala a co kdo říkal mně, takže spíš bych chtěla vytvořit klábosivý klub, kde se sejdou holky různých zkušeností a životních etap a kde si budou moct popovídat „jako chlap s chlapem“ - tj. přímo, věcně, bez velkého slepičení. Jsem si celkem jistá, že podobných lidí, jako jsem já, kteří si líp popovídají v „pánské“ společnosti a ta dámská jim prostě trochu vadí a ony by v ní taky vadily, je spousta, přesto nenosíme kanady, nepliveme na zem, nemluvíme hrubě ani nerozdáváme rány pěstí, normálně milujeme svoje miminka, připadají nám roztomilá a něžná, zajímáme se o všechno, co se těch miminek týká, včetně blinkání a přebalování, žvatlání (ale jen na miminka, ne na sebe navzájem). Já sama se zajímám o dost věcí z různých zdrojů, takže mám různé znalosti, i když vlastních zkušeností zatím dost málo, jak už jsem psala nahoře. Přála bych si, aby se sem „stáhly“ ty, co to vidí podobně jako já, a chtějí si popovídat o tom, co zrovna řeší a co se týká nenarozených i narozených dětí. Prostě udělat fórum, kam se budu průběžně moct dívat a přispívat a kde budou informace a postřehy (samozřejmě i osobní!), které budou pro ostatní zajímavé. Nebo má někdo nápad, kam jinam mám přejít, když nechci jednotlivá úzká témata - ty si čtu taky, ale něco průběžného a dlouhodobějšího?
K těm játrům se schválně teda zkusím zeptat doktorky, protože mě zajímá, jak je to doopravdy, a taky mám pocit, že trochu „čerstvé krve“ by mi prospělo.
Jinak bych byla ráda, abysme se už přestaly bavit o tom, jestli mám nárok zakládat diskuzi, jako je tahle. Počítám, že se časem uvidí - když se chytne někdo mojí krevní skupiny, budu ráda, když ne, tak prostě vyšumí jako úplně zbytečná.
PS Já teď například řeším genetické krevní testy (mně je dělali hned po skončení 14. týdne a výsledky byly za týden, ale viděla jsem, že to je u každého jinak, věcně i časově) a na to navazující „velký ultrazvuk“ - jak to vlastně vypadá a co se tam zjišťuje (samozřejmě si o tom přečtu různé články, ale z osobní zkušenosti je to přece jen trochu konkrétnější)

Monalisa24
Závislačka 2518 příspěvků 19.06.06 16:36

Musím se připojit k Saraai, že v tématu ohledně „jater“ by ses skutečně nesetkala s ničím osobním - třeba o manželích či dětech.

Třeba já sem chodím už dost dlouho, zapojuju se do stejného měsíce porodu a jsem tam denně. Vyměňujeme si tam s holkama názory ohledně výbavičky, UTZ apod.
A také přispívám k jiným diskuzím a když mě to zajímá, tak si dám fórum sledovat - to mi pokaždé, když přispěje někdo s něčím novým, přijde e-mail, takže vím, co jsem psala a dopátrám se i odpovědí ostatních holek.

Pokud Tě „slepičinec“ nezajímá, tak se přece nemusíš zapojovat do diskuze a ani ji číst, ne? To je to samé jako s televizí. když mě nebaví nějaký program, tak ho přepnu a nebo - a to je ještě lepší :lol: - tu TV vypnu :lol:

Tak asi tak…

alda
Kecalka 291 příspěvků 19.06.06 16:39

BilyPes, s těma játrama ti asi každý řekne něco jiného.
Já žiju v zahraničí a tady se dokonce játra v těhotenství doporučují jako výborný zdroj železa. :)

S velkým ultrazvukem ti asi neporadím, protože netuším jaký je rozdíl mezi velkým a normálním…u mě, pokud si pamatuji, probíhaly všechny stejně, nenechali mě se vyčůrat a pak mi jezdili po břiše sondou :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 2803 Další »
Váš příspěvek
Reklama