Dispozice bytu

1417
10.2.21 14:12

Dispozice bytu - co radši?

Zajímá mě váš názor ohledně rekonstrukce bytu.
1. Ložnice - máme 2 možnosti. Buď udělat malinkou ložnici cca 3×3m a hned vedle ní šatnu cca 2× 1,5m. Anebo druhá možnost, větší ložnice cca 5×3m, bez šatny, v ložnici vestavěná skříň. Mně se líbí myšlenka, že v ložnici nebude žádná skříň a ani prach z oblečení, na druhou stranu nevím, jestli tak malá šatna se vůbec vyplatí. Finančně vyjde vestavěná skříň stejně jako příčka, dveře a vybavení šatny. Větší ložnice by zase vypadala líp. Ale do skříně některé věci nedám a do šatny v pohodě (žehlící prkno, sušák, kyblík…)
2. Obývák/kk a pracovna. Prostor má asi 5,5×6m. Možnosti jsou nechat prostor vcelku, v jedné části kuchyňský kout, jídelní stůl, obývák, a někde v rohu mít pracovnu (spíš dílnu + sklad materiálu, je toho docela hodně a je z toho nepořádek). Druhá možnost - oddělit část obýváku cca 3×2,5m příčkou a mít tam dílnu. Chtěla bych to takhle oddělit (kvůli prachu, nepořádku, ruší to při návštěvách), ale nevím, jestli pak nebude obývák moc stísněný, ta plocha se dost zmenší, abychom se tam pak s návštěvou vůbec vešli.
3. Koupelna. V bytě jsou dvoje stoupačky - jedna hlavní koupelna dohromady s wc, a pak druhé wc s malým umyvatkem. Otazka zní, kam dát pračku: buď do velké koupelny, nebo udělat malé wc o 60cm větší a mít tam pračku, nebo dát pračku do chodbičky před to druhé wc? Sušičku nemám, ale časem možná bude.
Dík za vaše názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18982
10.2.21 14:36

Já mám všude šatny, ale do vaší ložnice bych volila vestavnou skříň. Takhle malá šatna moc velký smysl nemá a kolem postele ti zbude málo místa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
10.2.21 14:37

Tak za mě:
1. Do ložnice raději skříň, v tak malé zděné ložničce bych se pocitově dusila.
2. Obývák - oddělila bych dílnu (sklad) příčkou, ale takovou tu do půl místnosti i příčku ne až ke stropu, nahoru si můžete něco postavit, místnost to zmenší, ale pořád lepší, než předělit úplně…
3. Pračku bych dala asi do koupelny, hlavně co nejdál od místností, které budete před den obývat, ať zavřete dveře a není slyšet. Pokud plánujete do budoucna sušičku, není lepší přišetřit a koupit kombinaci pračky se sušičkou hned? Ušetříte místo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28703
10.2.21 14:38

Za mě - malá ložnice 3×3 je hrůza. To radši vestavěnou skřín, dá se do ní dát i žehlící prkno, i sušák - ve skříni nemusí být jen police. Rozhodně bych oddělila dílnu od obýváku. Ale chtělo by to vidět půdorysy, variant může být více. Totéž o koupelně. Bez nějakých nákresů se to těžko posuzuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10874
10.2.21 14:38

Kdybys sem vložila půdorys, tak by se radilo lépe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.2.21 14:47

Tohle řešíme teď taky, my zvolili variantu menší ložnice a vedle ni šatna, já se na tohle moc těšila protože mám citlivý čich a ikdyz prádlo peru na 90 s avivazi tak po delší době ve skříni mi to prádlo voní hrozne zvláštně, až mě to donutí se prevléct a to máme skříně 2, jednu novou a jednu starší a z obou to cítím, takže my budeme mít otevřenou satnu, část jen otevřené police a část ramínkovou.
Ale my budeme mít tedy ložnici v podkroví, kde bude už jen koupelna a 2 dětské pokoje, dole máme kuchyň s obývákem spojenou, technickou místnost a druhou koupelnu.
Takže do ložnice budeme převážně chodit jen spát, máme ji velkou 3×3,5 a šatnu 2,5×1,5. Jinak já mám pracku v koupelně v podkroví, máme tam jen vanu se zastenou, umyvadlo se skříňkou a pracku, susak se nám vleze na chodbu, v létě vesim prádlo ven

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
10.2.21 15:02

@Markéta188 tak to máte podobné uspořádání, akorát my řešíme byt (ne dům). Taky chci mít ložnici jako klidné místo jen na spaní, maximálně si chvíli v posteli čtu. Proto by mi malinký pokoj asi nevadil. Prádlo suším na balkoně, sušák je nouzovka. O sušičce uvažuju spíš do budoucna, nejsem si jistá, že ji chci. Takže o nějakém „šetření na sušičku“, jak někdo výše navrhoval, vůbec neuvažujeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
10.2.21 15:06

@Markéta188 a jak jste spokojeni s tou šatnou? Vejde se vám tam všechno, co potřebujete? Máte tam nějaké úložné systémy, nebo štendry?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
475
10.2.21 15:08

Já mám ráda větší prostory, ale ve vašem případě
1. vestavěnou skřín
2. oddělit „dílničku“, nechtěla bych mít v obýváku nepořádek, v odděleném prostoru můžeš nechat věci rozdělané a neuklízet to pořád
3. pračka ve větší koupelně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.2.21 15:08
@Lu1234 píše:
@Markéta188 tak to máte podobné uspořádání, akorát my řešíme byt (ne dům). Taky chci mít ložnici jako klidné místo jen na spaní, maximálně si chvíli v posteli čtu. Proto by mi malinký pokoj asi nevadil. Prádlo suším na balkoně, sušák je nouzovka. O sušičce uvažuju spíš do budoucna, nejsem si jistá, že ji chci. Takže o nějakém „šetření na sušičku“, jak někdo výše navrhoval, vůbec neuvažujeme.

Pokud vám nevadí malá ložnice, tak volte šatnu, já jsem rada že se konečně zbavíme oblečení v ložnici :oops:
My nejdříve taky chtěli jen vestavěnou skříň, ale když nám projektant navrhl šatnu a zmenšit ložnici, tak jsme neváhali :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
393
10.2.21 15:12
@Lu1234 píše:
@Markéta188 a jak jste spokojeni s tou šatnou? Vejde se vám tam všechno, co potřebujete? Máte tam nějaké úložné systémy, nebo štendry?

My máme na jedné straně jen systém tyčí na raminka, kde máme bundy, mikiny trička, na druhé straně máme police různých velikosti a par šuplíků, oba s přítelem máme zálibu v nakupování oblečení a pořad tam máme dost místa, jen boty tam nemáme, kromě společenských. Ještě se nám tam dokonce vešly mimosezoni věci, jako je snowboard, helmy apod :oops:
Naproti vchodu mám velké zrcadlo a malé křesílko, prevlikame se tam s přítelem oba a v klidu, ale jsme oba menšího a štíhlého vzrůstu :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
610
10.2.21 15:34

Ja bych určitě udělala menší ložnici a šatnu k tomu. Do šatny schovas mnohem víc bince, než do šatny. Obývakokuchyn bych od dílny určitě oddělila. Taky to teď řeším a jako nejlepsi se mi nakonec jevindat si pracovnu úplně do jineho pokoje. V tom obýváku to prostě ruší, i když je tam uklizeno, nějakej provozní nepořádek je pořád, prachu až až, nehledě na hluk, nevím, teda, co tam děláš ty, ale já šiju a to je prostě slyšet. Nemohla bych třeba ani šít večer nebo když bude manžel mít návštěvu, pracovní schůzku atp. Obvyak je prostě hlavní prostor domů, je potřeba, aby byl velký a uklizeny. Už tak by mi dost vadilo, že je to společně s kuchyní a mít tam ještě pracovnu… Ale to je o názoru.
A koupelnu děláme tak, že bude jedna velká, kde bude vana, velké umyvadlo nebo dvojumyvadlo, pračka, susak, skříňky…proste všechno. V druhé malé koupelně bude záchod, mini umyvadlo a sprchac. Snad tam nacpeme i nějakou mini skřínku, at tam nemusíme ručníky tahat zespoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
10.2.21 16:35

@Midaku přesně kvůli tomu provoznímu bordelu chci dílnu oddělit. Obývák ať je uklizený, příjemný, a ne tam furt vidět nedokončenou práci. kuchyň naopak chci spojenou s obyvakem, trávím tam dost času a rada jsem při tom s rodinou.
Tu větší koupelnu bych chtěla mít spíš jako relaxační místo, takže jsem právě plánovala pračku a provozní krámy vyšoupnout jinam :think: dvojumyvadlo plánujeme taky. Teď máme dvě klasická umyvadla na desce a je to až zbytečný luxus vzhledem k omezenému prostoru.
@Markéta188 tak to zní skvěle, taky jsme štíhlí, oblečení moc nemáme, spíš právě různé vybavení, i rozměrnější věci, které se blbě skladují. Ta šatna mi přijde více variabilní, vnitřní uspořádání se dá měnit, což je výhoda, kdo ví, jak budeme žít za 10 let :nevim: když se vám tam vejde i křeslo, to by bylo, aby se nám tam nevešla samotná šatna :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10874
10.2.21 16:43

@Lu1234 U té ložnice bych zvažovala, jestli jste před dětmi/po dětech - aby se tam případně vešla v klidu postýlka.
Na pračku a sušičku jsme při rekonstrukci udělali přípojky v chodbě a máme je schované za posuvnými dveřmi (vypadá to jako dlouhá vestavná skříň, ale korpus a police jsou jen v jedné části, a v druhé je pračka a na ní sušička, koš na prádlo, žehlící prkno atd.). Koupelnu jsme udělali malou, ale čistě relaxační. Dvě umyvadla jsem nikdy nepotřebovala, na WC je malé umývátko, a zuby si s manželem málokdy čistíme dohromady.
Dílnu bych určitě oddělila. Kamarádka má takový pracovní kout oddělení příčkou, která je asi horního půl metru skleněná, protože tím koutem sebrala společnému prostoru jedno okno, tak tam jde víc světla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1417
10.2.21 18:05

@zrcadlo má kamarádka to prosklení po obou stranách místnosti i nade dveřmi? Zdá se mi to jako dobrý napad, mít víc světla hlavně v kuchyni, ale ukrojilo by to část horních skříněk (chtěla jsem skříňky az ke stropu). Každopádně dík za tenhle postřeh, určitě o tom budeme uvažovat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat